Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

    Днес си регулирах клапаните и реших да пусна тази тема, защото другите обяснения за клапаните са в темата за регулиране на празният ход на инжекторите. Има и едно хубаво филмче как се прави това, което ще пусна накрая.
    Започваме. Свалят се лулите, свещите и капаците на цилиндрите. Сега трябва да се намери на кой цилиндър клапаните са затворени и кобилиците свободни за да се започне от него центровката. Как става това. На филмчето онзи муши някаква клечка и търси ГМТ. В същност няма нужда от никаква клечка. Сваля се пластмасовият капак пред двигателя там където е ремъка. Долната шайба е хваната за коляновият вал с болт, който на празен ход на скоростната кутия върти коляновият вал с ключ № 16. Зад десният цилиндър и зад инжектора върху кожухът на двигателя има малко капаче от гума горе долу, колкото нокът на палец. Това капаче покрива отвор, през който се виждат отбелязките на маховика. Започваме да въртим с ключ №16 болтът на коляновият вал по посока на часовниковата стрелка, като гледаме в прозорчето. След известно време минава отбелязка Z през прозорчето. Продължаваме да въртим коляновият вал. Появява се отбелязка S и почти веднага след нея следва отбелязка ОТ. Това е, което ни интересува. Нагласяме отбелязка "ОТ" в средата на прозорчето и проверяваме цилиндрите. На единият цилиндър клапаните ще бъдат натиснати и съответно отворени, а на другия клапаните, и смукателните, и изпускателните ще бъдат ЗАТВОРЕНИ, а кобилиците СВОБОДНИ. Именно от този цилиндър, на който клапаните са затворени, а кобилиците свободни започваме да правим регулирането. Смукателните регулираме на 0,15 мм, а изпускателните на 0,30 мм. След като регулираме този цилиндър пак започваме да въртим коляновият вал по часовниковата стрелка. След завъртане на болта, а съответно и коляновият вал на 360 градуса пак в прозорчето се появява отбелязката "ОТ" , която пак центрираме, но вече са затворени клапаните и свободни кобилиците на другият цилиндър, а не на този, който вече направихме. Така правим и другият цилиндър. После сглобяваме всичко внимателно. Проверяваме да не са ни останали излишни болтове и гайки след ремонта, палим и потегляме към хоризонта.... Ето и филмчето. https://www.youtube.com/watch?v=iVplES7DROk
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

    ......и много..ама много внимаваме като слагаме капака отново защото гуменото уплътнение,което е за канала на свеща може да се подгъне.....и после струва едни пари от официалният дилър...и се чака да дойде
    П.С. От личен опит
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

      Тая гумена капачка един път я бях подгънал и смачкал леко, и я оправих след известно време.... Не ми е текло масло нито някакви проблеми съм имал, само малко трудно влизаше ключът за свещите там в канала. Сега преди да стегна главата и да завинтя свещта опипвам с пръсти през канала за свещта дали всичко там е наред.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Тая гумена капачка един път я бях подгънал и смачкал леко, и я оправих след известно време.... Не ми е текло масло нито някакви проблеми съм имал, само малко трудно влизаше ключът за свещите там в канала. Сега преди да стегна главата и да завинтя свещта опипвам с пръсти през канала за свещта дали всичко там е наред.
        При мен си пролича при запалване,когато около колектора започна да излиза масло Разглобих отново ,пооправих я и пак завих...и така съм карал поне няколко хиляди. Преди месец реших да ги регулирам и при изваждането гумата направо се беше скъсала. Не знам как е уплътнила! Вече съм с нова
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

          На мен ми се е скъсал един от гумените тампони, които уплътняват, около самите болтове на капака на главата. Ще търся да видим, от къде ще го намеря. За сега нямам течове на масло, но ще трябва да го сменя.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 20-05-16, 07:26.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

            Тая година, като регулирах клапаните, забелязах, а после и се замислих, че е логично да е така - горна мъртва точка е еднаква за двата цилиндъра.
            Т.е. няма нужда да превъртаме вала за втория цилиндър, след като сме го настроили за първия. Двата цилиндъра на боксера се движат един срещу друг, за да се уравновесява целия двигател. Кво щеше да бъде - двата цилиндъра на ляво, после - двата на дясно..

            А за доказателство - ето и как изглежда валът.

            http://www.rubbersideup.com/media/ca..._af47ae9_1.jpg
            ------------------

            ... когда кто то тупой, это навсегда !

            Коментар


            • #7
              От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

              Да така е , но този в правилната позиция за реглаж е в горна мъртва точка в края на такт сгъстяване , докато другия е в горна мъртва точка в края на такт изпускане , и не става за реглаж на клапаните , защото в това положение не трябва клапаните да имат луфт.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                Ако не се лъжа Гюлеметов беше направил доста точно описание на процедурата, щото тази е доста съкратена и ще доведе до грешки.
                Аз 2 пъти съм го правил, и не е имало нужда.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                  Забелязах, че в луис има промоция на диск съединител за доста модели до R1100 / 2001 г.!
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                    Диска тук в България струва толкова .. само че в лева, без промоция. Феродо или Лукас .. въпрос на избор. Скоро сменяхме ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Диска тук в България струва толкова .. само че в лева, без промоция. Феродо или Лукас .. въпрос на избор. Скоро сменяхме ....
                      Е чудно, не съм се интересувал.
                      Оказва се, че дявола не е толкова $черен$
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                        Дисковете не са еднакви, от Луис е масло устойчив.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                          Първоначално публикуван от Sev Преглед на мнение
                          Дисковете не са еднакви, от Луис е масло устойчив.
                          Да бе .. видехме, ама ... от де там масло? И ако има все пак, не е ли време да се смени семеринга?
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регулиране на клапаните на БМВ R 1100 GS.

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Да бе .. видехме, ама ... от де там масло? И ако има все пак, не е ли време да се смени семеринга?
                            Идеята е да се добереш до сервиз на ход, а сервиза може да е далеч.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X