Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

    Здравейте,

    Както гласи заглавието се интересувам от алтернативи на СПОТ Тракер за нуждите на проследяване на автомобили, велосипеди, деца и т.н. Идеята е постоянно захранване, автономна работа без нужда от намеса. Това по-долу е правено от една група евреи специализирали в ИоТ и ми дава надежда, че ще е хубавина, но ще видим

    Преди малко си купих това нещо но след 2-3 дена чак, ще имам възможност да го разцъкам, идеята ми е да го набутам в колата на жената, че да не троша нерви всеки ден, два пъти докато тя кара до работа и обратно.

    И да, знам, че не е същото като СПОТ тракера, но за тия пари толкова а и за моите нужди би трябвало да ми върши работа, за пътешествия по джендемите сигурно ще/бих взел СПОТ.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tracker TRACKIMO.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:6114922

    Някой има ли впечатления/опит с подобни устройста, моля за конкретни мнения, с точни данни за модели/марки и конкретни проблеми/решения!
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

    Мислех, че живееш в Англия, а не в Кандахар ... Какво толкова има да трепериш на жената?

    Иначе добра алтернатива на СПОТ-а е жълтата тухла - https://www.ybtracking.com/products-yb3

    Коментар


    • #3
      От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

      Мерси Венци!

      Напрежение ми причиняват няколко КМ магистрала където се кара с над 100 и жена зад волана на модифицирано Чероки
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

        Пуснах го за тест до прозореца, първоначално си помисли, че съм в Китай в някаква забита улица после след секудни ме намери

        Изглежда готино, малко колкото кибрит или по-малко дори, добре направено, идва със СИМ карта за 12 месеца абонамент и 10 СМС, две закачалки, една с магнит, една за колан, плюс верижка за ръка и гумирана калъфка за защита.

        Регистрира се и се активира за минутка през уеб сайта им, настройва се пак през уеб сайта, има три бутона за три вида СМС, среден за СОС и ляв и десен за прозиволни команди.

        Има и някакъв апп за мобилни устройства но не съм го качил все още.

        Довечера като се прибере жената ще го сложа в джипа и ще видим как се държи в реални условия.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-20 10.15.34.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5715701
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

          Бачка си машинката, сложил съм я на таблото до прозореца, жената дори не я забелязва, активира се от запалката, тоест работи само когато джипа работи, когато джипа тръгне машинката ми праща писмо да ми каже, само едно писмо при тръгване, показва локация всяка минутка, показва трак, тоест история на локациите в последните час/ден/...

          За сега съм доволен, върши точно това което искам и струва много по-малко от СПОТ Тракер, но разбира се СПОТ тракера е за други нужди.

          Който му трябва евтино проследяващо решение, мисля ще остане доволен от това израело-китайче
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

            Малко сравняваш колело със совалка.

            Обикновено скоро след слагането на такова устройство се стига до развод

            Коментар


            • #7
              От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              след слагането на такова устройство се стига до развод
              Не разтуряй заверата.

              Иначе ако жената катастрофира на оживен път, в общия случай ще разбереш от полицията. С тая чудесийка ще разбереш около 20 минути по-рано - никакъв шанс да реагираш по някакъв полезен начин.
              То хубаво е важно семейството, ама трябва и да сме реалисти.

              Дайте сега някое такова специализирано устройство което да не работи през "клауд", а да праща данните директно където му кажа. Свирепо ме мързи да си правя, не че е сложно.

              Коментар


              • #8
                От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                Това устройство може да експортва към СиЕсВи, може да го скриптираш да ескпортва и да парсваш данните + последващ анализ; а и какво те бърка клауда след като няма да следиш руски подводници или депутатски жени???
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                  Какво ме бърка "мъглата" не е предмет на тази тема, но за мен е show stopper.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Какво ме бърка "мъглата" не е предмет на тази тема, но за мен е show stopper.
                    Fair enough, ама дали има комерсиален продукт, който е ИЗВЪН клауда, особено в тази област???

                    Дори СПОТ тракера ползва споделена инфраструктура, спътниците са споделена инфраструктура да не говорим за всичко останало достъпно през мрежата...

                    Мен за клауда ме боли фара, обаче ме заболя фара когато сега не успявам да се логна нито на техния уеб сайт нито през мобилен апп за да следя устройството.

                    Ресетнах паролата успешно, обаче после не успявам да се логна, дава грешка име/парола.

                    Звъннах им, спят още в Америка.

                    Пуснах кейс през уеб формата, ще видим кога ще реагират.

                    Понеже съм параноик си мисля дали не ми е компрометиран компа на които седя или просто тия Тракимо им е бъгава системата.

                    Ще се разбере много скоро...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                      Spot използва каквото може да използва, аз обаче не използвам Spot. За целите, които си поставя, друга схема на работа не ми се вижда възможна. Но на мен не ми е и чак толкова необходима.

                      Устройствата, които предават данни през клетъчните мрежи, обаче, могат да пращат данните и директно при мен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Spot използва каквото може да използва, аз обаче не използвам Spot. За целите, които си поставя, друга схема на работа не ми се вижда възможна. Но на мен не ми е и чак толкова необходима.

                        Устройствата, които предават данни през клетъчните мрежи, обаче, могат да пращат данните и директно при мен.
                        Извинявай ако малко звучи като оксиморон, бягане от клауда и примерно Андроид, иОС, Уин Мобайл, но мисля и трите имат приложения които четат данни за местоположения и може да пускат данни където и както и искаш, кеф ти СМС кеф ти, имейл или директно пълнят някаква база данни.

                        Според мен има много хубави готови комерсиални решения, но няма да ти хареса цената.

                        Бях чел и за чист Дебиан на мобилен телефон ама не съм си играл, разбирай губил време да тествам, ако някой го подкара и каже на кое устройство върви без грижи ще скоча в джаза
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                          Цял Дебиан за тая задача не си представям за какво ми е. Най-близко до ума е един OpenWRT (със съответния му хардуер).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                            Бях си купил подобно като на BatGeorgeone със сигурност можеше да се конфигурира да праща данните към твой сървър пък него може да си го качиш в "клауда" каквото и да разбираш под това понятие. ТОва е сървъра работи с тк102 усройства каквото предполагам е това горе и още.
                            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алтернативи на СПОТ Тракер - конкретни впечатления, проблеми, съвети

                              Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                              ...ТОва е сървъра работи с тк102 усройства каквото предполагам е това горе и още.
                              Много благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X