Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за пътуване до Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за пътуване до Сърбия

    Някой ходил ли е в Етно Хотел Rtanj Balasevic край Болевац. И от къде най-пряко да мина за там, тъй като гледайки го на картата, се минава някъде към Зайчар, а не през Калотина. Никога не съм пътувал с кола за Западна Европа през Сърбия, само със самолети, та съм лаик. Е, когато още нямах книжка бащата лека му пръст ме вози до Ниш, ама маршрутите не ги познавам, какво е състоянието на съответния такъв и т.н. А и хотела бива ли го, ако някой е ходил. Чудим се, дали за празниците да не отскочим.
    SUV

  • #2
    От: Въпрос за пътуване до Сърбия

    Планината Рътанж е впечатляваща пирамида гледана откъм района на Зайчар, предполагам ще е красиво там! Мисля, че от София ще е по-пряко през Калотина-Пирот-Княжевац-Болевац, пътя е тесен с завои тук-таме и върви покрай Стара планина.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за пътуване до Сърбия

      Пирот - Княжевац е злостно надупчен път. За мотор става, но не и за кола. По-добре през Монтана, Връшка чука и Зайчар.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за пътуване до Сърбия

        Колега, за това ли става въпрос (малко по-надолу на тази страница от пътеписа):
        http://slowtraveler.net/?page_id=1627
        Видеото е с подход откъм Парачин в посока България (т.е. в обратна на вашата посока).

        Впечатленията са добри. За хотела не мога да кажа нищо (сега като гледам какво е имало отзад, ми стана ясно защо бе толкова посещаван ), но от ресторанта бяхме много доволни. И като цяло - добро обслужване, хубава храна, ниска цена.... Плащане с карта - няма проблем...
        В пътеписа можеш да видиш впечатленията от пътя - в Сръбската част - идеален (с изключение на километър - два от границата до Зайчар - там е поизносен), в българската - калпав... На границата нямаше никакво натоварване/чакане.
        София - Берковица (през Петрохан) е ОК... Берковица - Монтана - правят два моста по пътя иначе пътя е ОК (с малко изключение около Благово)... Монтана нататък е ОК, с изключение около Димово (там е батак)...
        Връшка Чука - Кула - Грамада бе доста износен и обрасъл преди година... Но пък нямаше никакво натоварване...
        Последно редактирано от slowtraveler; 16-05-16, 17:06.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за пътуване до Сърбия

          Въпреки подробното описание със снимки и клип /за което адмирации/ не съм сигурен, защото съм го гледал на снимките от офертата, ама може и да е това. Докато се чудим, май са напълнили хотела, а уж с рейс отпадало и всеки да си пътува с коли, защото нямало желаещи и имало места. То аз си се бях настроил да си ходим със собствен транспорт така или иначе, ама от уж липса на желаещи и изведнъж офертите ги няма. Утре жената ще ги прозвъни тез туроператори, за да види хавата.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за пътуване до Сърбия

            Погледнах кадрите на видеото - същото е (вижда се надписа над портала)...
            Ами ние като минавахме в ресторанта имаше хора, като бе явно, че част от хората бяха и в хотела (някои от хората в ресторанта идваха някъде отвътре и то в по-домашни дрехи)...
            А и паркинга отпред бе пълен (доста повече автомобили от хората, които бяха в ресторанта)....
            И явно бе доста посещавано (май това наблюдение го писах и в пътеписа)... Ако туроператора ви мотае - пробвайте директно с хотелчето да говорите - бяха услужливи хора...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за пътуване до Сърбия

              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
              То аз си се бях настроил да си ходим със собствен транспорт така или иначе, ама от уж липса на желаещи и изведнъж офертите ги няма. Утре жената ще ги прозвъни тез туроператори, за да види хавата.
              Резервен водач! Щото рАкиjата нема да ти се услади, ако я пиеш на трънЕ.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                Оууу аз като стигна дестинацията, когато съм на почивка и веднага почвам. Та все така, докато дойде последната вечер....дай дай дай, лягам, на сутринта кукуряк и потеглям. Както казва жената: абе ти тая кола като я занитиш чак на тръгване се пали. Като съм си у дома-вечер табиетлийската, ама като съм почивка- от обед, та до лягане съм в постоянна консумация.....но нито много го усещам, нито ми личи. Но и това е до време и трЕбе контрол.
                SUV

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                  И аз мога да кажа само за ресторантчето- Доволен съм! Прибирах се от Виена и там спрях за обяд. Плащах и с динари, и с евро. Както каза Жоро, посещаемо е , ама не като близките до София српски кръчми (което е хубаво, де).Малко по-нагоре е Сокобаня. Проверете и там. Успех!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                    Ясно, днес сутринта жената ще види какво става и дали има места.
                    Освен личните ни карти, червените паспорти на децата /които мислим все пак и ние с жената да си носим/ зелената карта към гражданската, има ли нещо характерно, което да се носи там. Предполагам не искат като гърците голям талон на МПС. В динари и евро можеш да пазаруваш навсякъде, така ли?
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                      За децата е хубаво и копие на акта за раждане да имате ! На нашата граница понякога се случва да не работи нещо си и се отвисяваш !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                        Пропадна, явно късно сме се усетили да запазваме места и всичко е фуул. Дай Боже, другия път.
                        То и в БГ се оказа, че тези дестинации дето харесахме, пак няма празно.
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                          Здравейте !
                          След няколко дена имаме пътуване до Умаг /Хърватска.
                          Пътьом сме планирали 2 нощувки в Босна - хотел близо до Етно село Странишичи да погледаме детски футбол от най-високо ниво. Понеже вземаме и чуждо дете ,имам въпроси за преминаване на сръбско-босненската граница. Всъщност всякаква инфо относно документи ,застраховки и тем подобни няма да ми е излишна. Имам няколко дена за подготвка . Калотина ще преминем ако вси е ок ранния след обед идния 23ти. Има ли някой впечатления от натовареността на границата .
                          Благодаря !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                            Колега сподели кво се изисква за Босна, очертава ми се пътуване до Баня Лука на 7 юли
                            Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за пътуване до Сърбия

                              Бях в Требине, влязох през Черна гора преди няколко дни.
                              Искат само червен паспорт и зелена карта на автомобила.
                              Ако нямаш зелена карта, услужливо те насочват къде можеш да си направиш. Моята доста време я въртяха и оглеждаха, накрая тюхнаха,че е редовна и продължих.
                              Черногорците имат тол-кабинка преди границата си с Босна, на която заплащаш 2.50 или 3 евро на влизане и излизане.
                              Нямам идея за какво се събират тия пари.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X