Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверовъчен изпит :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверовъчен изпит :)

    Хрумна ми от тук, а и защото, и аз се хващам, че съм забравил разни положения.

    Да си припомняме какво сме забравили, но и с цитат от закона.

    Ето едно дето масово е забравено:
    "(2) Когато пешеходец, стоящ на банкета или тротоара, сигнализира с ръка за намерението си да премине по пешеходната пътека, водачът на нерелсово пътно превозно средство едлъжен, без да създава опасност за движението, да спре, за да пропусне пешеходеца"
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Проверовъчен изпит

    Сегa ще имa дискусия кaкво е сигнaл с ръкa и кaкъв трябвa дa е той според зaконa.
    Протегнaт среден пръст нa зaпaд, съвпaдaщ с пешеходнa пътекa брои ли се? Колко протегнaт?Колко изпънaт среден?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Проверовъчен изпит

      По-скоро: Трябва ли пешеходеца да се хвърля под колелата, ако шофьора прецени, че ще създаде опастност за движението при спиране?
      Инак, оня ден една мадама спря така движението за да пресекат две бабки с бастунчета. Насред булеварда.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Проверовъчен изпит

        За пешеходците ясно, много пъти е дискутирано, затова други въпроси от мен, в чиито отговори не съм 100% сигурен.

        Трябва ли да се дава мигач при движение в кръгово? Кога и какъв?

        Това щото някога на един изпит за категория "D", на кръговото на надлез Надежда, залепих изпитващия на предния джам, за да не стане ПТП с микробус излизащ от кръговото от най-вътрешната лента на кръга. Та ме пита изрично дали съм бил с включен ляв мигач, докато се движа в кръговото(3/4 оборот трябваше - от гара Север, към ТЕЦ-а, а буса ме засече излизайки към Централна гара). А после и до ден днешен и в Германия, гледам че не се ползва.
        Освен това, не е възприето от редовите фарери у Германия, да дават какъвто и да е мигач при влизане в кръгово, само десен при излизане(не винаги, че са малко селяни). Лошото е, че десния не го дават от преди кръговото, когато ще излизат в първия му изход, което би било полезно и се прави само от професионалистите.

        Също така, когато се движим по път с предимство, който си променя посоката точно на кръстовище с друг път, който ни се пада направо но е без предимство, трябва ли да се подават мигачи, кога и какви?
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Проверовъчен изпит

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ...Също така, когато се движим по път с предимство, който си променя посоката точно на кръстовище с друг път, който ни се пада направо но е без предимство, трябва ли да се подават мигачи, кога и какви?
          Их, на професионалист ще дам съвет. Подават се мигачи ЕДИНСТВЕНО ако излизаме от пътя с предимство.

          Коментар


          • #6
            От: Проверовъчен изпит

            Мигач се подава при изменение на посоката на движение без значение предимството. И сега ако може някой да покаже как се подават леви и десни мигачи в кръгово кръстовище ще е добре.

            Коментар


            • #7
              От: Проверовъчен изпит

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Их, на професионалист ще дам съвет. Подават се мигачи ЕДИНСТВЕНО ако излизаме от пътя с предимство.
              Аз не съм букова глава, каквото не знам си признавам.
              Но не го знам, щото нали изпитващ ме караше да карам с включен мигач в кръговото на Надежда. Това на изпит.
              За другото, редовно си подавах мигач на кръстовището при Зимния дворец, когато карах няколко години автобусите за Студентски град. Там е нормално кръстовище, но пътя с предимство не е направо.
              На много други пък не съм подавал. Тук в Германия, един немец, колега(бригадир даже), ми дава акъл да подавам мигач на разни "У"-образни кръстовища, където въобще не би ми минало през акъла...
              И сега си питам, кое е вярното?
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Проверовъчен изпит

                Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                Мигач се подава при изменение на посоката на движение без значение предимството...
                Искате да кажете, че на всеки завой давате мигач? Хвала!

                Коментар


                • #9
                  От: Проверовъчен изпит

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...Също така, когато се движим по път с предимство, който си променя посоката точно на кръстовище с друг път, който ни се пада направо но е без предимство, трябва ли да се подават мигачи, кога и какви?
                  Май за някои неща все пак трябва да се мисли, въпреки, че може да не си задължен да ползваш мигач в дадената ситуация...
                  Ежедневно по път от/към вкъщи минавам през такова кръстовище по път с предимство (пътя с предимство завива на кръстовището на 90 градуса)... Винаги ползвам мигача, защото той внася яснота за намеренията ми - това е основата за безопасността...
                  Същото и при малките кръговите кръстовища (във Варна - по ул.Девня) - ляв мигач ако пропускам първия изход, защото иначе ще ме засекат чакащите от дясната пресечка. Или десен, ако ще я ползвам - така и така кръстовището е натоварено - така могат да минат 1-2 автомобила...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проверовъчен изпит

                    Може ли разяснение: Къде е указано да се ползват "аварийки", когато правим маневра за спиране (до тротоара примерно)?
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проверовъчен изпит

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Май за някои неща все пак трябва да се мисли, въпреки, че може да не си задължен да ползваш мигач в дадената ситуация...
                      Ежедневно по път от/към вкъщи минавам през такова кръстовище по път с предимство (пътя с предимство завива на кръстовището на 90 градуса)... Винаги ползвам мигача, защото той внася яснота за намеренията ми - това е основата за безопасността...
                      Абсолютно грешен подход. Всеки трябва да знае, че НЕ НАПУСКАТЕ пътя с предимство.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проверовъчен изпит

                        Цецо , ти на ебати епитета си попаднал да те изпитва.
                        При мен пък , тукашните "европейци" са научили за предимството на дясностоящия и упорито се опитват да го прилагат , когато излизат на път , по който се движи трамвай.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проверовъчен изпит

                          По елементарната логика мигач се дава тогава когато трябва да информираш околните шофьори за намерението си да предприемеш някаква маневра. Било завой, било престрояване, било изпреварване. Също когато действията не са логично предвидими.
                          В закона(или в правилника за прилагането му) пише, че се подава "своевременен, ясен и достатъчен за възприемане сигнал".
                          Та няма ясно определено правило къде да се подава мигач и къде не.

                          С две думи-подавайте колкото може повече мигачи, така сте по-предвидими за другите.
                          И както един колега казва-лостчето за мигачите няма зъби и не хапе...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проверовъчен изпит

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Абсолютно грешен подход. Всеки трябва да знае, че НЕ НАПУСКАТЕ пътя с предимство.
                            Не съм съгласен, че е абсолютно грешен подход... Най-малкото при такова 'сложно' за някои по-малко опитни шофьори е добре да има пълна яснота кой какво прави...
                            Освен това мигащата светлина допълнително привлича вниманието...
                            Тук мотоциклетиста напуска ли пътя с предимство или продължава направо
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проверовъчен изпит

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Цецо , ти на ебати епитета си попаднал да те изпитва.
                              При мен пък , тукашните "европейци" са научили за предимството на дясностоящия и упорито се опитват да го прилагат , когато излизат на път , по който се движи трамвай.
                              О, мани ги Тия прехвалени европейци... Много ги.възхваляваме у нас, ама са пълна скръб. Някои неща ги правят излишно и дразнещо, други пък и определено тъпо и нарушавайки. Едно, че са оставили съвсем невзрачни улички , дори и от дворове, да го играят дясностоящи. Второ, че даже и без предимство изскачат на 10метра пред теб и не ги интересува...
                              А от колегите...не съм впечатлен... Виж, някои от камионджийте им, са ме впечатлявали, но предимно на маневри, иначе за правилно каране като цяло, само един румънец ми направи много добро впечатление.

                              Аз в такива ситуации подавам сигнали на усет. Прекаляването, както каза Кольо, не вреди, ама ме дразни, а и изглежда малко странно за околните ако не са свикнали...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X