Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверовъчен изпит :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проверовъчен изпит

    Те тея могат ли изобщо да полягат ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #62
      От: Проверовъчен изпит

      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
      А сега и за Бос Хос един клип,що и него не виждам кой може да го пребори!
      Отклоняваме се от темата, обаче чистата физика за 4-ти клас (ако не съм я объркал ) показва, че работата не изглежда толкова тежка
      Центъра на тежестта на тези кютюци е доста нисък... Ако центъра на тежестта на мотора е на 50% от височината (предполагам процента е по-малък), на която упражняваш усилието, и мотора е полегнал на 90 градуса (както е видно - нещо невъзможно за този тип моторетки), то нужното усилие за да го изправиш е 1/2 от теглото на мотора...
      Т.е. ако е 400кг, и мотора е полегнал на 90 градуса при такава развесовка трябва да упражниш усилие (както е видно - само на краката в удобна позиция) - 200кг...
      Ако мотора е полегнал на 60 градуса, а не на 90, то нужното усилието спада още наполовина - ще са ти нужни само 100кг усилие за да го повдигнеш на колела
      Ако мотора полегне само на 45 градуса, усилието ще спадне още до 60кг...
      Всичко спада с още едни сериозни проценти ако центъра на тежестта е по-нисък (по-близо до гумите)...
      П.С. разбира се трябва да използваш правилната техника за повдигане, за да ти е още 'по-леко'

      П.П.С при център на тежестта 30% от мястото на упражняване на усилието (седалката), то усилието ще изглежда така:
      90 градуса - 120кг
      60 градуса - 60кг
      45 градуса - 36кг
      Последно редактирано от slowtraveler; 18-05-16, 06:57.
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Проверовъчен изпит

        Само че тоя е с двигател от кола(V-образен осмак,8300сс),и бяхме нужни трима да го дигнеме.И си беше легнал много хубаво.
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • #64
          От: Проверовъчен изпит

          Да, ама аз съм виждал с две търкалета отзад и с едно , ама колкото 3 на моята кола , та затова ми е странно как пада това нещо.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #65
            От: Проверовъчен изпит

            Съвременна задачка:

            Според знаците, къде започва(разрешени са 140км./ч) АМ Тракия като излизаш от София?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #66
              От: Проверовъчен изпит

              Проучване сред младите шофьори показва, че 70% от тях не познават знаците на регулировчика, а 80 на сто не правят разлика между акт и фиш. Мнозина бъркат светлинната сигнализация на светофарите и не знаят кога е позволен обратният завой. В проучването, направено по инициатива на Съюза на българските автомобилисти, са участвали 3500 нови водачи, 25% от които са жени, а останалите - мъже
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #67
                От: Проверовъчен изпит

                Те и доста голям процент регулировчици не познават знаците на регулировчика. Преди години отнесох акт за това, и докато ми го писаха други 3-ма - 4-ма бяха на милимунди от катастрофи. Тюфлека дето се правеше на регулировчик изобщо не знаеше какво прави. А междувременно тия, дето ми писаха акта 5 минути не можаха да намерят члена и алинеята дето да напишат в него. СмЕх тотален!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Проверовъчен изпит

                  Най ме втрещява това за светофарите.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #70
                    От: Проверовъчен изпит

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Те и доста голям процент регулировчици не познават знаците на регулировчика. Преди години отнесох акт за това, и докато ми го писаха други 3-ма - 4-ма бяха на милимунди от катастрофи. Тюфлека дето се правеше на регулировчик изобщо не знаеше какво прави. А междувременно тия, дето ми писаха акта 5 минути не можаха да намерят члена и алинеята дето да напишат в него. СмЕх тотален!
                    Не знам кой има право да пише, но подозирам, че не всички ръкомахащи са катаджии. Не си ли виждал, особено американците как плашат целия участък, че ще го изкарат на улицата
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #71
                      От: Проверовъчен изпит

                      В случая бяха 4-има. Един дрЪт пръч, един малко по-млад, и двама съвсем, поне видимо. Сещаш се кой си клатеше многоточието и кой се правеше на регулировчик. Съвсем катаджийски катаджии си бяха. По него време нямаше как друг да напише акт, ако се не лъжа. За акт сам настоях - естествено се оказа че и глобата е близо 3 пъти по-ниска от фиша, който ми предлагаха първоначално.

                      Изобщо - Ташакус Максимус (по turtey).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #72
                        От: Проверовъчен изпит

                        Голям праз. Те и катаджиите не правят разлика между акт и фиш. А и не знаят кога, за кое нарушение се съставя акт и фиш. Това за обратните завой пък е видимо и с просто око.

                        Коментар


                        • #73
                          От: Проверовъчен изпит

                          А забелЕзАхте ли как тихомълком и полека скоростта и по двете ни т.нар. магистрали (гордостта на Боко) беше трайно и на практика по цялото им протежение ограничена на 90 км/ч ? С "временни" знаци, повтарящи се на всеки 2 км. оттук до края на света?

                          П.П. Бе, то имАло офицЯлно и още 2 мЪгистралиЙ, та за "Тракия" и "Хемус" иде реч.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #74
                            От: Проверовъчен изпит

                            А бе и аз се чудя кво стана ся. Що е така, за след Пловдив говорим нали ? Много дълг участък, на който видимо нищо му няма има временна организация? Шо?

                            Коментар


                            • #75
                              От: Проверовъчен изпит

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              А бе и аз се чудя кво стана ся. Що е така, за след Пловдив говорим нали ? Много дълг участък, на който видимо нищо му няма има временна организация? Шо?
                              Щото Пловдив- Стара Загора е като полигон за тестване на амортисьори и ще го настилат наново. И не, не го прави Бойко тоя участък.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X