Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Нова" 125-ца, нови въпроси :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Нова" 125-ца, нови въпроси :)

    Здравейте, Паджерото намери достоен заместник в лицето на отлично запазен и гол като пушка Cruiser 125. Възможно най- постен като изпълнение , 08 месец 2003г., ръчка 5скорости, но едва на 122000 километра. Отвътре и като возия е неразличим от нов, никога не е каран по черни пътища , но си има някои дребни "градски" забележки- одрасквания и вдлъбнатини. Липсва климатик, но за сега оставям монтажа на такъв на заден план. За сметка на климатика има подгрев Power Heat, който пък се обезсмисля от наличието на мокра печка Webasto Thermo top C , в комплект с дистанционно, позволяващо активирането на печката от до 1000 метра разстояние. Нямам никаква идея дали въпросната печка има някакви настройки, тъй като на дистанционното има само бутон ON и OFF . Монтирана е тук, в България, от официалното представителство на фирмата и до колкото разбрах няма собствено резервоарче, а черпи гориво от колата
    Ето на прима виста какво ми направи впечатление - дисковете и накладките не са сменяни все още и трябва да се подменят. На леката кола сложих АТЕ и съм много доволен, дали за Тойота правят също и препоръчват ли се за Круизер-а ?
    Съединителя ми се струва малко твърд. Иначе отделя долу и не приплъзва, нито тресе. Лек срещу твърдостта ?
    Джантите са тесни и метални, комбинирани с гуми 235/65/17. Всичко това изглежда смешно на тази кола. Идеята ми е за BF Goodrich 265/70/17, които до колкото прочетох ще влязат без лифт. Подозирам обаче, че няма да се "вържат" на тези джанти, тъй като са прекалено широки за тях. Така ли е ?
    Агренаж и ролки са сменяни на 90000км, но преди доста години. Смятам да подменя и тях, както и всички течности. Мисля да проверя дали може да сложа всичко на Кастрол, съответно ако има и там тънкости и по-"правилни" масла, моля споделете . От ремъци и ролки също не смятам да пестя- примерно Континентал или...знам ли ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

    Честито , със здраве да си я ползваш Дискове и накладки а и ремъци можеш да си вземеш оригинални на прилични пари от Patrol fen , съединителя не мисля че има нужда от пипане на тези километри . Масла сменяй навсякъде , колкото до марка това си е твой личен избор , аз лично ползвам Eneos за моите Тойоти .
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      .....
      Лек срещу твърдостта .....
      Твърд съединител с хидравлично задвижване - ако вярно е "твърд" означава само едно - изморена диафрагмена пружина на притискателен диск.
      Трябва да се смени, нищо, че "отделя долу и не приплъзва", защото следващия етап е да почне да не отделя и невъзможност за включване на скоростите.

      Коментар


      • #4
        От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

        Честито и от мен. Много и безаварийни километри и приятни пътешествия в приятна компания
        Не си си сменил подписа => предполагам че ДВГ-то е 3.0 D-4D? Провери ли как са дюзите - времена на корекция и т.н. (на студен двигател!!!)

        Ако знаеш нещата написани по-долу, моля не се засягай - само от добри намерения са.
        Колегата "Андро" беше написал няколко ценни съвета как да запазим дюзите читави по-дълго време
        - добавка на всеки резервоар
        - почистване на цедка на всяка смяна на масло
        - редовно следене на времената на корекция
        Пиша по спомени и затова звучи такова едно "общо". Потърси мисля беше в темата за поддръжка на 120 за повече подробности.

        Още веднъж честито и много да те радва колата.

        Коментар


        • #5
          От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

          Благодаря ви за пожеланията. До дюзите не съм стигнал, макар че по принцип с тях се почва.
          Двигателя е D4d 163кс. На студено работи горе-долу както топъл. Не пуши при никакви обстоятелства.
          Следва обслужване -поръчани са всички масла по спецификациите и според количествата на производителя, марка Кастрол, антифриз Хепу и спирачна дот 4 пак Кастрол. Ремъци Контитек, ролки NTN, спирачни дискове и накладки АТЕ, както и два ОЕМ семеринга на задния диф и при едната гума.
          С удоволствие бих пуснал снимки, но с джантите и гумите , с които е в момента, направо дразни окото. Стоят като от лек автомобил, а всъщност са си оригинален размер за тази модификация. Та в този ред на мисли, идеята ми е за Гуудрич АТ 265/70/17 . Според прочетеното навсякъде, тези гуми са максималният размер , влизащ без лифт, но до колкото видях по снимки в нета все бяха монтирани на оригиналните лети джанти, които не са много "издадени". Та ще се наложи да сменя и джантите , тъй като тези "стоковите" са прекалено тесни- 6 инча и с офсет 40. Въпроса ми е дали метални джанти с ширина 8 инча и офсет -20 , окомплектовани с BF GOODRICH- а , ще паснат без да опират, или това се отнася само за оригиналните лети ?
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

            Чак на всяка смяна на масло!? Не помня да съм писал такова нещо.
            В механиката има едно правило, че всеки демонтаж и монтаж снижава ресурса на възела .....
            В тоя смисъл, тия резбови съединения (а мисля, че и двата картера бяха алуминиеви) не хубаво да се разделят и събират толкова на често.
            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

              Как да разбера дали автомобила има фабрична аларма ? Като заключа с дистанционното на ключа, на таблото започва да свети автомобилче с нарисуван ключ по средата. Отключвам с ключа, отварям и нищо не се случва.... паля и тръгвам, дори и с резервния ключ.
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

                Това както го описваш прилича на имобилайзера,а за алармата ако е "GEMINI" трябва да е отвънка около двигатела
                голям 'токмак' и да има слот за ключе за он/офф.

                Коментар


                • #9
                  От: "Нова" 125-ца, нови въпроси

                  Нещата постепенно си идват на мястото. Ето какво беше в началото:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160509_181913.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5715611



                  Ето и какво се случи след едно ремарке с гуми и джанти и двайсетина кила части:



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160517_123604.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5715584 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160518_115713.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5715585 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160518_155634.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5715586 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160518_164147.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5715587 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160518_175230.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5715588
                  Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 18-05-16, 22:07.
                  2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                  Toyota Land Cruiser KDJ 125

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X