Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Микробус Тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Микробус Тойота

    Здравейте.На 20 години съм и с баща ми караме едно бусче Тойота Литайс 1989.Имаме го вече 20 години и баща ми както и аз сме много привързани към него,пък колко работа е вършена с него хем е пътнически 7+1 и става товарен,та въпроса ми е следния къде някъде в Бургас да намеря качествен сервиз,защото има нужда от много ремонт по него като се започне от махане на ръждата,смяна на амортисьори и още куп дребни детайли.Просто с времето баща ми не го е поддържал поради други причини и сега реших това лято да го стегна,че искам още няколко годинки да изкара,така че някакви предложения за добри майстори(знам,че няма да е евтино,но лека по-лека съм сигурен,че ще стане.Може да пусна някои снимка.

  • #2
    От: Микробус Тойота

    Оfftopic: Не крия, че съм пристрастен към марката, ама това ми звучи като във форум Тойота: "Разочарован съм от качеството на моята Корола Е10 - след 270 000 км стъклото на километража е лееко надраскано!" Колега, ако закупиш сега нов микробус, след 27 години от него ще е останал само споменът. Извинявам се за спама, ама не се стърпях!

    Коментар


    • #3
      От: Микробус Тойота

      Пусни снимки, така ще се види състоянието.

      Коментар


      • #4
        От: Микробус Тойота

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 17.14.20.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5714774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-04 17.14.06.jpg
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5714775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160121_145414.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5714776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160121_145514.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5714777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160119_132216.jpg
Прегледи:1
Размер:216.7 КБ
ID:5714778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160121_145506.jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5714779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160121_145605.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5714780

        Коментар


        • #5
          От: Микробус Тойота

          Не може да се прецени колко има за кърпене,нооо колкото и да си готов да платиш,какво реално ще свърши майстора,ще се види след години.Това е истинска Тойота,сегашните са Пежо...Аз не бих инвестирал във вана,а бих карал колкото изкара-за да стане добре,вероятно ще струва повече от стойността му

          Коментар


          • #6
            От: Микробус Тойота

            На мен ми изглежда добре, освен ако отдолу не е прекалено изгнило, бих го поддържал за сантименталната стойност само. Дано попаднеш на приличен майстор

            Коментар


            • #7
              От: Микробус Тойота

              Все си мисля че имаше във форуча човек от Бургас, кой имаше или работеше в сервиз за Тойоти, но не мога да се сетя сега кой беше. Иначе бусчето за годините си изглежда супер. Ако дъното не е тотално изгнило и ДВГ-то се държи си струва да го стегнеш. Ще изкара още много.

              Коментар


              • #8
                От: Микробус Тойота

                Снимай по възможност къде и колко е изгнило.
                Моите 5ст. по темата са следните.
                Това бусче е от класа на Нисан Ванет.
                Имахме Ванет в далеч по-окаяно състояние от това. Направих му основен ремонт на мотора и още няколко освежаващи процедури , на обща стойност около 1000 лв. и го карахме орташки още доста години до пълният му разпад. И бяхме предоволни.
                Ако можете да вложите и малко собствен труд, за да намалите стойността на ремонта, съвета ми е, действайте.

                Коментар


                • #9
                  От: Микробус Тойота

                  Проблемът е долу.Там е бая изгнила иначе като цяло е в добро състояние,но трябва голяма поддръжка и частите трудно се намират.В цяла България са останали единици такива.Та ако някои от вас може да ми препоръча качествен сервиз,ще ида на един преглед да я видят хората пък каквото сабя покаже
                  Последно редактирано от v1sk3o; 10-05-16, 18:40.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Микробус Тойота

                    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                    Все си мисля че имаше във форуча човек от Бургас, кой имаше или работеше в сервиз за Тойоти,
                    Джамбазов (Мико)
                    Първоначално публикуван от v1sk3o Преглед на мнение
                    частите трудно се намират.
                    Люцкан, във форума "патрол фен" (на латиница)
                    За ремонта звънни утре, ама да е след 11.00ч
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Микробус Тойота

                      Бусчето изглежда много добре. Аз не бих го изоставил, ако има начин да се изкърпи. Тук срещам едно такова в много, ама много окаяно състояние. От долната част на купето почти не е е останало нищо, но човека си го кара.
                      Наснимай отдолу, но изглежда много прилично за годините си.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Микробус Тойота

                        Тези бусчета наистина са много здрави, но и частите им са много скъпи.
                        Вуйчо ми имаше такова, а ние имахме Ванет и Урван.
                        Някои големи магазини за авточасти разпродават залежала стока, огледай се.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Микробус Тойота

                          Имах такова,може би по-стар модел.
                          Но двигателя изглежда същия.Хубава машинка беше,
                          до като едно хлапе не му разказа играта.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: Микробус Тойота

                            Идиотско мнение ама ако имаш възможност направи каквото можеш!!!Мисля че си заслужава!!!!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Микробус Тойота

                              Първоначално публикуван от v1sk3o Преглед на мнение
                              Проблемът е долу.Там е бая изгнила иначе като цяло е в добро състояние,но трябва голяма поддръжка и частите трудно се намират.В цяла България са останали единици такива.Та ако някои от вас може да ми препоръча качествен сервиз,ще ида на един преглед да я видят хората пък каквото сабя покаже
                              Ончо : 0888 85 29 23, той е колега от форума ника му е "Оника", сервиза му е в кв.Долно Езерово, изкъпрва, боядисва, лифтира и др.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X