Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно АТВ-та

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно АТВ-та

    Здравейте, казвам се Иван на 15год. почти 16. Още от 8 годишен съм запален по АТВ-тата. Баща ми искаше да ми купи и точно тогава закона го спря... 8 години по-късно пак се запалих и много искам да си взема. Видях онази тема с въпросите и отговорите, но там не се отговаря често като гледам, затова реших да направя нова тема.


    Така, тежа около 67-75кг. Висок съм не повече от 175см. Имам минимален опит в управлението на мотоциклети, карал съм още като много малък 90-100 кубиково атв на приятел и съм движил из малките улички на София веднъж със едно електрическо скутерче и наскоро подкарах на един приятел скутарчето(50куб.см). Та това ми е опита може да се каже, че съм карал повече скутарчета, но АТВ-то ме влече много повече. Откакто чета този форум, гледам много хейт има към китайските машинки, но пък казват че частите са по-евтини. Или пък някоя машинка, която ще бъде по-здрава и ще държи повече. Искам да кажа, че атв-то (ако ми вземат ) ще го карам само на село най-вероятно където няма трафик и т.н. Там е основно асфалт, но малко по-нагоре към басейна, където обичам да релаксирам лятото си е пясък, камъни + това е много ходене пеша, а с атв-то съм там за 5 минутки. Та не смятам да го натоварвам, чак толкова много и няма да правя кой знае какви неща с него освен да го карам и да му се кефя. Та, разгледах българските сайтове за МПС-та. Знаете mobile.bg, cars.bg и т.н. Та спрях се на тези неща засега -> Aeon Aero 250 - 1 800лв
    Тип двигател Бензинов
    Мощност 27 к.с.
    Кубатура [куб.см] 250 куб.см
    Вид двигател 4 тактов
    Вид охлаждане Въздушно
    Скоростна кутия Автоматична
    Категория ATV
    Аеон кобра 250
    Януари 2016
    Бензин
    Автоматични
    20 к.с.
    200 см3
    Син металик
    Искам да попитам някои от по-запознатите. Тази марка китайска ли е или тайландска, защото четох някъде тук, че били тайландски и били добри машинки + това цената е добра в сравнение със марките ямаха, кавасаки, хонда и т.н. Гледах клипчета в ютуб, където гледах Aeon Cobra 220. Потърсих в ютуб подобни, на това по-горе (250 кубика)но не ми излизат и това ме кара да се замислям, дали тези наистина не са някви реплики на истинските(китайски), които ще се строшат на 2-рия месец... Та надявам се тези, които са по-запознати да драснат в темата и да ме запознаят малко. Въпроса ми е тези машини струват ли си за тези пари, истински ли са и качествени ли са? Пак казвам, няма да натоварвам машината кой знае колко, ще я карам основно лятото, може би само тогава даже. Всички са свободни да драснат мнения, надявам се модераторите да не направят проблем, че правя нова тема и се извинявам ако смятате линковете за реклама, не можах да намеря правилата и да ги прочета. Вместо да ми изтриете темата( към модераторите) можете да направите един тийнейджър щастлив и да му помогнете да сбъдне детската си мечта . Поздрави!
    Последно редактирано от vankata14; 09-05-16, 17:58.

  • #2
    От: Въпрос относно АТВ-та

    Здрасти , 4 гуми за атв китайски струват около 700 лв. За 100 лева не взимаш колело. Провери дали има налични рез.части и някои по - възрастен да погледне дали предните гуми имат отрицателен страничен наклон най - важното нешто при първо атв. За тази цена оригинален аеон не мисля , освен някои фалирал търговец да ги е дал за на безценица , но не мисля.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно АТВ-та

      Не е въпрос на мразене, но китойските АТВ-та не стават. Не вървят, но за сметка на това се чупят качествено. Гумите им са единственото нещо, което става. Най-стават Максис.
      Но ако има резервни части в наличност си купувате китаец смело. Така поне ще се научите да поддържате и ремонтирате.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно АТВ-та

        Здравейте! Ами няма как да ви излиза информация за 250сс когато той е 125сс !!! Китайските АТВта свърщат прекрасна работа особено онези от категория детски-юнешески 110-125сс и 4тактови с въздушно охлаждане. На базара ще намерите с 7 цолови гуми и с 8 цолови гуми в тази категория.На 8 цоловите гуми има модели автоматик и полуавтоматик 3+1 без съединител направени с части като за 250сс и доста усилени рамки подходяши както за юнеши така и за възрастни хора. Онези с 7 цолови гуми стават само за деца от 7 до 12г независимо, че ги карат и възрастни....двигателите са мощни и ще ви извозят, но там рамките са много по-слаби и можете да счупите задна ос и да не говорим, че рамката е доста умалена и коленете им стърчат над кормилото.
        Получих вярна и достоверна информация, която ми е помогнало при избора на моето АТВ ето от тук: www.chasti-skuter-atv.com

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно АТВ-та

          Първоначално публикуван от vankata14 Преглед на мнение
          Здравейте, казвам се Иван на 15год. почти 16. Още от 8 годишен съм запален по АТВ-тата. Баща ми искаше да ми купи и точно тогава закона го спря... 8 години по-късно пак се запалих и много искам да си взема. Видях онази тема с въпросите и отговорите, но там не се отговаря често като гледам, затова реших да направя нова тема.


          Така, тежа около 67-75кг. Висок съм не повече от 175см. Имам минимален опит в управлението на мотоциклети, карал съм още като много малък 90-100 кубиково атв на приятел и съм движил из малките улички на София веднъж със едно електрическо скутерче и наскоро подкарах на един приятел скутарчето(50куб.см). Та това ми е опита може да се каже, че съм карал повече скутарчета, но АТВ-то ме влече много повече. Откакто чета този форум, гледам много хейт има към китайските машинки, но пък казват че частите са по-евтини. Или пък някоя машинка, която ще бъде по-здрава и ще държи повече. Искам да кажа, че атв-то (ако ми вземат ) ще го карам само на село най-вероятно където няма трафик и т.н. Там е основно асфалт, но малко по-нагоре към басейна, където обичам да релаксирам лятото си е пясък, камъни + това е много ходене пеша, а с атв-то съм там за 5 минутки. Та не смятам да го натоварвам, чак толкова много и няма да правя кой знае какви неща с него освен да го карам и да му се кефя. Та, разгледах българските сайтове за МПС-та. Знаете mobile.bg, cars.bg и т.н. Та спрях се на тези неща засега -> Aeon Aero 250 - 1 800лв
          Тип двигател Бензинов
          Мощност 27 к.с.
          Кубатура [куб.см] 250 куб.см
          Вид двигател 4 тактов
          Вид охлаждане Въздушно
          Скоростна кутия Автоматична
          Категория ATV
          Аеон кобра 250
          Януари 2016
          Бензин
          Автоматични
          20 к.с.
          200 см3
          Син металик
          Искам да попитам някои от по-запознатите. Тази марка китайска ли е или тайландска, защото четох някъде тук, че били тайландски и били добри машинки + това цената е добра в сравнение със марките ямаха, кавасаки, хонда и т.н. Гледах клипчета в ютуб, където гледах Aeon Cobra 220. Потърсих в ютуб подобни, на това по-горе (250 кубика)но не ми излизат и това ме кара да се замислям, дали тези наистина не са някви реплики на истинските(китайски), които ще се строшат на 2-рия месец... Та надявам се тези, които са по-запознати да драснат в темата и да ме запознаят малко. Въпроса ми е тези машини струват ли си за тези пари, истински ли са и качествени ли са? Пак казвам, няма да натоварвам машината кой знае колко, ще я карам основно лятото, може би само тогава даже. Всички са свободни да драснат мнения, надявам се модераторите да не направят проблем, че правя нова тема и се извинявам ако смятате линковете за реклама, не можах да намеря правилата и да ги прочета. Вместо да ми изтриете темата( към модераторите) можете да направите един тийнейджър щастлив и да му помогнете да сбъдне детската си мечта . Поздрави!
          Да, аз съм запознат. Въпросното АТВ не е 250сс, а 125сс с 8 цолови гуми подходящ и за възрасти поради уголемената е усилената рамка.И ще го намериш по-ефтино на базара...просто потърси по добре.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно АТВ-та

            Здравейте искам да попитам дали някой компетентен по модела АТВ може да ми даде мнение дали е добро или не собственикът каза че масло на 10 излизания го мени и му харчело масло това нормално ли е?????

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно АТВ-та

              Би ли си задал въпроса отново , но малко по- ясно!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно АТВ-та

                Ами и аз си търсих казаха ми че Зонгшена е било добро намерих една 200 кубикова и я купих преди 2 седмици като бях в Бг трябваше да отидем със баща ми в Гората за една работа по камъните на горе и.т.н. баща ми е 100 килограма аз 50 килограма без проблем излязохме от камъните и стигнахме даже аз карах АТВ-то добро е за каране но мисля да гледаш Зонгшен мое решение

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X