Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

    Колеги ,резервоара е на мотор ,отварян прекрояван и заварен с СО ,но както ме предупредиха има сълзене на отделни места.
    Занесох го за нанасяне на калай с поялник ,но майстора не го направи добре и тъй като нямам време искам да го "облея" с нещо отвътре ,за да спрат течовете.
    Знам ,че има специални продукти като Por15 и други такива, но както казах нямам време да изчакам доставката им.
    Прочетох за заливане със шприц кит ,стори ми се удачно ,понеже имаше мнения във форума ,че китосан спукан резервоар държи ...
    Имам епоксидна смола и единственото което ме спира да я излея вътре е че е крехка. От вибрациите не знам дали няма да се напука. Мислех си да я армирам с фин прах дървен.
    Приемам всякакви идеи.

  • #2
    От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

    Пробвай с кит с фибро влакна. Упс, сега видях че става въпрос за отвътре,значи отпада варианта.
    Последно редактирано от zemooo99; 09-05-16, 09:07.
    0884 987 137
    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

    Коментар


    • #3
      От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

      Епоксиден грунд дали ще издържи на бензина, в описанието казват добра устойчивост ,но дали имат предвид при еднократен контакт или постоянен ...

      Коментар


      • #4
        От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

        Лошото на повечето синтетични покрития е, че не издържат твърде дълго при постоянен контакт с бензин.
        Може би бещо на база поливинил хлорид или полипропилен ще изтрае ама и самото нанасяне на покритието е сложна задача, предвид че ще е от вътрешната страна...

        Коментар


        • #5
          От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

          Занеси го на някой радиаторджия да мине заварките с калай отвън! Това дето го мислиш за вътрешно третиране е тегава работа...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

            Свали го,източи горивото,с факла от растояние го гръмни за да няма бензинови пари и си намери Добър аргоничик. Останалото са глупости...

            Коментар


            • #7
              От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

              Първоначално публикуван от klkabzimalski Преглед на мнение
              Свали го,източи горивото,с факла от растояние го гръмни за да няма бензинови пари и си намери Добър аргоничик. Останалото са глупости...
              При това положение има голям шанс резервоара да се разцъфти като кенче кола в което са пуснали пиратка.
              Ако ще трябва да се "обеззаразява" правилния начин е с пароструйка.

              Коментар


              • #8
                От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                Първоначално публикуван от klkabzimalski Преглед на мнение
                ,с факла от растояние го гръмни за да няма бензинови пари...
                Да това определено е "супер" вариант, само не знаем колко да му е дълга факлата!
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                  Това със факлата може да кандидатства за най-лош съвет ако се направи класация.Иначе аз бих потърсил резервоар втора употреба.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                    Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                    Това със факлата може да кандидатства за най-лош съвет .....
                    Стария оксиженист който ме Учи на времето го правеше с резака като слагаше резервоара зад ъгъла на сградата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                      Защо не се минат на ново шевовете с цоо-то,после от вътре малко нафта,и така се показва дали са херметични,инъче с аргона е най добре,и не е задължително майстора да е добър.

                      Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                        Вероятно не искаш да боядисваш отново,и търсиш вариянт отвътре,незнам какъв е мотора,но с залепен резервоар мога само да се връщам от някъде,не и да отивам

                        Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Стария оксиженист който ме Учи на времето го правеше с резака като слагаше резервоара зад ъгъла на сградата.
                          Е, то е докато се закръгли сградата - ами после?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                            Резервоара още не е пълнен с бензин поради същата причина. Не мога да го сменя с друг защото му променях формата, затова е и заваряван. След като го напълних с една течност която ползват фрезистите ,за охлаждане на детайла и която не прави ръжда ,от местата където подлизваше запушвах с СО-то и продължаваше да пропуска под заварката, трупах ,стъргах почиствах докато не се отказах.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте идея за покритие на резервоар от вътрешна страна?

                              Щом не си сипвал бензин в резервоара - "дай това брашно на майстор да го омеси".
                              След време , когато решиш , че отвътре е започнал да кородира му приложи някакъв преобразувател за ръжда и газзз.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X