Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение

    И аз така, ама пътувах из Европа номера на които получавах известия ми е на прима. И какво се оказа, че извън БГ нямам мрежа, трябваше допълнително да се уточняваме с оператора. Ако по това време беше станал някакъв гаф?
    Е моя не е прима и никога съм нямал проблем в чужбина.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Ми, извади си карта от местна банка и ще рахатясаш.
      Интересен ми е и обратния вариант - приятелката ако тегли кеш от банкомат тук?
      Същото като да тегли в Полша или Швеция или Испания, нали сме в Европа.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

        Стига с т'ва теглене де, в Осло например, не можеш да се изпикаеш без карта, ако и 1000 Евро да даваш на кабинката. Не приема кеш, а цената е само 1 крона.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

          Аз така си останах без кафе на не помня кое летище. Машината имаше опция само за безконтактна карта и никакъв друг начин, включително и монети. Оттогава съм с безконтактна... без фолио.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ми, извади си карта от местна банка и ще рахатясаш.
            Интересен ми е и обратния вариант - приятелката ако тегли кеш от банкомат тук?
            Август, Хърватия: 0 €
            Юли, България 4 €
            Ноември, Белгия 0 €
            Април, Франция: 0 €

            П.П. Съвсем скоро (надявам се) и аз ще имам правото да си отворя банкова сметка там.
            Последно редактирано от Alexfield; 03-11-17, 21:36.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

              Левът е скъп с една дума.
              Ако искаш да го смениш за друго плащаш скъпо демек.
              Ами това е вода в мелницата на ненапускащите.
              Поне да почерпят .
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                Могат и с измишльотините на Цайс
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  Търтьо, аз от нездраво любопиство ще си взема една такава Халуминиева табакера от братята китайци, па колкото изкара - толкова. Даже може да докладвам дали наистина спира "вредното лъчене".
                  Виж, за главите... там е сложно... За голямата е доказано, че нищо не помага. Само за малката измислиха едни латексови шлифери, че с тези от овчо черво било нехуманно и дразним веганите.
                  Вече табакерата от Халумин е при мен. Много добро качество. Цена 1.35€. Има 6 отделения за карти. 12 карти се побират вътре без проблем. Проведох тест. Безконтактната дебитна карта, която си я чета с телефона, не мога да я прочета, ако е в табакерата.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NFC Shield 1_s.jpg
Прегледи:1
Размер:340.9 КБ
ID:5776810

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NFC Shield 2_s.jpg
Прегледи:1
Размер:335.9 КБ
ID:5776811
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                    Лъскачка, честито
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Можеш да плащаш само в кеш. Ужасно е! Аз съм българче. Ходя с 300-400 евро кеш. Карти имам бол.
                      Какво точно му е ужасното? И парите сгънати заемат същото място? И са винаги с теб? И са безспорни за разлика от картата? И напоследък статистиката показва че е по вероятно да стане сакатлък с картата отколкото с парите?!

                      Коментар


                      • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Аз почти забравям да нося в брой вече. При плащане получавам СМС до 1 минута.
                        Това определено не е добра тактика! Работя непрекъснато с пари и твърдя че плюсовете от пари в брой натежават!
                        Най малкото заради факта че парите в картата са под контрол на банки нап пап фап хакери макери и всякаква паплач...Зависиш от обстоятелствата(банкомати техника) и прочие!!
                        Утре ако искам примерно да те блокирам мога да те оставя без пари предпразнично и то съвсем законно! Примерно ще задействам процедура по запор възбрана по иск и готово! Не е необходимо да е истина даже! После ще се направи проверка (ще се окаже грешка аз ще се извиня) и ще падне но дотогава си аут!И нищо не можеш да ми направиш.Изобщо в карта (банка) се блокирват изключително лесно с едно копче само!!
                        И всичко това защо ти е?!

                        Коментар


                        • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                          И аз съм на това мнение.Картите са несигурно нещо ,ползвам само за превод и трансфер и при наличие на такъв тегля всичко по най-бързия начин и оставям пари само за "живот" на картите.Отделно банките смучат паразитни такси за обслужване,те са си паразити по принцип, без тях обаче не може.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                            Колеги, спорът кое е по-вероятно: Дали можеш да си загубиш парите или могат да ти блокират картата е вечен - като яйцето или кокошката.
                            Темата не е за това. Тук говорим дали картата може да бъде сканирана без знанието и желанието на собственика ѝ. Както и какви мерки може и е желателно да вземем.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                              Съгласен съм с Джими - картата е голямо удобство и в белите държави ходя само с карти (да, не по-малко от 4бр от поне 2 различни банки )...
                              Досега - никакъв проблем (но неколкократни с някоя от картите - просто вадя следващата)...
                              Това - за разплащанията... А за това да те оставят без пукнат лев по празниците - има много работещи алтернативи...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Темата не е за това. Тук говорим дали картата може да бъде сканирана без знанието и желанието на собственика ѝ. Както и какви мерки може и е желателно да вземем.
                                Защо да не е? Нали все пак се обсъжда пореден недостатък на картата? И решението (кутия) не е ясно дали предлага достатъчно сигурност! Отделно кутията си е допълнително натоварване отвори затвори ако ли пък изгубиш то губиш всички карти накуп!(в твоя случай и шофьорска книжка) .
                                Какъв е проблема просто да извадиш 100 50 или 5 лева да платиш?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X