Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

    Здравейте на всички. Вероятно ви е омръзнало от такива теми.

    Решил съм да си купя ~10г. SUV и се колебая между Nissan X-Trail 2.2 CDI и Toyota Rav 4 2.0 D4D. От това, което изчетох и двата модела са надеждни, но и сравнително скъпи за подръжка. В момента карам Ford S max 2.0 комън рейл дизел. Скоро пробвах една Toyota Rav4 и честно казано не съм особено очарован. За пример S max-а върви чувствително по-добре, със значително по-малко шум на мотора.

    Nissan X-Trail не съм тествал все още. При него ме притеснява най-вече подръжката.
    Ще съм благодарен ако някой собственик на такъв SUV сподели мнение.

  • #2
    От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

    Като заклет фен на тойота да ти препоръчам Рав Стария модел има сериозни детски болести, чупеше глави почти докато е в гаранция, не знам колко издържат след смяна защото тогава направо сменихме цялата кола. За съжаление се оказа че и други части издържат по-малко от очакваното, ауспухът замина за 4г и смяната му беше четирицифрена сума. Това по принцип е автомобил целево правен за асфалт, и в този смисъл подозирам че издръжливостта на механиката вътре не е била основна цел. Проблемът не е че ще се чупят много чаркове, а че като се счупи нещо ще е голямо и скъпо. В този смисъл, от нисан х-трейл може да очакваш по-голяма издръжливост, в смисъл по-малко смяна на части/разходи. Откъм мощност, нисанът дърпа забележимо повече, ако това ти е цел при избора на возило. Звукът от двигателя е въпрос на вкус, свикване и приоритети, също както звукът от хъркането на съпружеската половинка Но общо взето главното е, че засега нисан все още държат качеството, за разлика от тойота, които доста си разклатиха репутацията през последните години.

    Коментар


    • #3
      От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

      То зависи и за какво ще ти трябва колата колега, Божилов. След като караш S Макс, явно ти е трябвало и повече място за товарене. Ако си семеен с малки деца и се помъкнете нанякъде, багажничето на това Равче за никъде няма да ти стигне. С оглед зададените критерии очевидно говориш за Рав 4 втора генерация, където на модела с 5 врати, минималния обем на багажника го дават 400 литра. Демек ако има някой отзад няма да можеш да сваляш седалките за повече място. За сравнение, на Гранд Черокито например от второ поколение /WJ/, минималният обем на багажника е 1104 литра, на МЛ-а от първо поколение 633 литра, на колата от подписа ми е 850 литра, като понякога едвам се събираме с куфарите без да товаря във височина и без да събирам платнището. Говоря, когато например тръгнеш някъде на по-дълга почивка и ще ти е необходимо доста да товариш. Ако си запознат и въпреки това си си наумил Рав 4, а и не ти е необходимо място за товарене, ок. Иначе за семейство с деца и ако тази кола ще ви е основната за дълъг път, мъката ще е голяма.
      Но пък хора различни, някои с по една блузка и едни гащи тръгват на море, та и този малък багажник ще им е пределно достатъчен.

      Сега видях-не знам за кое поколение на S Макс говориш /а и до колкото схванах, това е сегашната ти кола/, но ако е от първото, т.е. от 2006 г. до 2010 г., минималния обем на батгажникът му е 854 л., т.е. над двойно по-голям от минималния на Рав4 с 5 врати.
      Последно редактирано от Dydo; 09-05-16, 12:42. Причина: Допълнение.
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

        Благодаря за съветите. В момента повече клоня към Nissan-а. Има мнения, че този мотор 2.2, 136 к.с. не е най-читавия.

        Утре смятам да гледам:
        http://p4.cars.bg/2016-03-24_2/4420395o.jpg
        http://p2.cars.bg/2016-03-24_2/4420399o.jpg
        http://p3.cars.bg/2016-03-24_2/4420400o.jpg

        Някой да го гледал вече? Намира се в Овча Купел.

        SUV-то ще го ползвам най-вече за градско каране.
        От време на време за разходки из България и Гърция и ще съм доволен зимно време да ме качи без проблеми на места като Белмекен, дори да не е изчистен снега.

        От RAV-4 май ще се откажа. Доста тясно, без голям багажник и този двигател 2.0 ми изглежда слабичък за това купе.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

          Аз си купих Нисан преди месец и малко. Този съм го гледал забрави го бил е товарен отзад даже имаше и желязна решетка между седалките! Беше един от най зле изглеждащите. Претапициран волан няма никакви екстри ако търсиш де аз исках със кожа и панорамен покрив.Моят го взех от човек пушеше доста беше разцентровано турбото но го взех много изгодно и реших да рециклирам цялото турбо само за инфо е 740 лв.И в момента няма аналог много съм доволен.И други неща смених който нямаше спешна нужда но аз исках Багажника е доста по голям от на равчето.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160427_112002.jpg
Прегледи:1
Размер:25.6 КБ
ID:5715440

          Коментар


          • #6
            От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

            Първоначално публикуван от abozhilov Преглед на мнение
            Благодаря за съветите. В момента повече клоня към Nissan-а. Има мнения, че този мотор 2.2, 136 к.с. не е най-читавия.

            Утре смятам да гледам:
            http://p4.cars.bg/2016-03-24_2/4420395o.jpg
            http://p2.cars.bg/2016-03-24_2/4420399o.jpg
            http://p3.cars.bg/2016-03-24_2/4420400o.jpg

            Някой да го гледал вече? Намира се в Овча Купел.

            SUV-то ще го ползвам най-вече за градско каране.
            От време на време за разходки из България и Гърция и ще съм доволен зимно време да ме качи без проблеми на места като Белмекен, дори да не е изчистен снега.

            От RAV-4 май ще се откажа. Доста тясно, без голям багажник и този двигател 2.0 ми изглежда слабичък за това купе.
            Не знам какви мнения има за този мотор,но аз карам вече три и половина год. точно него(X-trail 2005) и досега не съм имал абсолютно никакви грижи.Багажника на Нисана не е по-голям от на RAV-`4,два пъти по-голям е. Тъй като съм запален риболовец специално съм я избирал да е с голям багажник,че вечно не си събирам щекарското оборудване.Не се сещам за СУВ от тоя клас с по-голям.Освен това за този клас има завидни офроуд възможности,доста по-големи от на RAV-4.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

              Сега,малко за интериора на х-трайла.Нямам нищо против Нисан,имам резерви спрямо Рено,сегашният им собственик.Кола,с табло по средата предизвиква в мен отвращение.Не знам от какъв пол трябва да си за да ти хареса.Иначе успех в търсенето.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                Първоначално публикуван от dizo Преглед на мнение
                Сега,малко за интериора на х-трайла.Нямам нищо против Нисан,имам резерви спрямо Рено,сегашният им собственик.Кола,с табло по средата предизвиква в мен отвращение.Не знам от какъв пол трябва да си за да ти хареса.Иначе успех в търсенето.
                От среден, естествено. Еднакво зле се вижда таблото от двете предни седалки. След фейслифта вече е на правилното място, пред волана.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                  Това го казвате като хора имали такъв нисан или чисто статистически погледнато.И аз така го мислех ама от как взехме нисана на бащата вкъщи се оказа,че по никакъв начин не ти пречи.
                  А са наслагали много други благини благодарение на това изместване.Като хладилни отделения за напитки и за двамата отпред по отделно както и удобни къпхолдери.
                  Иначе си е шок като се качиш първият път де.Но със сигурност не е неудобно поне за мен.
                  А да и варианта дизел има наистина гооолям багажник.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                    Не разбрах как така Нисана има толкова големи офроуд възможности при положение че е с виско а Рава с постоянно 4/4.Автоматика има и понижаваща предавка с блокаж.Не забравяйте че офроуд възможноститте са в пряка връзка с гумите на колата,така че нищо не се знае.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                      Няма виско там.Ел.управляемо е 4х4то.И бързичко се случват нещата.Като може да си избираш дали предно,постоянно 4х4 или блокаж 50/50 до 40км в час.Като след преминаване на същите продължава на постоянно 4х4 само дето компютъра му казва къде колко процента.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                        Само да обърна внимание, че Нисан все още нямат 2.2CDI, а 2.2DCI. Едното е на Мерцедес, другото на Рено. Бих могъл да говоря за надежността на мерцедесовия, защото имам такъв от 8 годиния, а от другия нямам впечатления. Познат ми е 2.2D4D дизел на Тойота, тъй като имах 3 години удоволатвие служебен Авенсис с такъв двигател, но 2.0 не съм карал и нямам впечатления.
                        Тъй като във фокуса е френския двигател - благодаря за вниманието.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                          На Рено е, ама друг път. В голяма грешка си.
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                            На Рено е, ама друг път. В голяма грешка си.
                            Вярно, че имаше и един на Нисан с верига, ама не е CDI, тоя на Рено май е само с ангренажен ремък. Не съм сигурен, ама ми се върти че нисанския е производно на Рено с някои подобрения. До колкото си спомням за японския дизел с веригата лошо не съм чувал. Пак да кажа, че нямам опит нито с Рено, нито с Нисан двигатели и автомобили.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan x-trail 2.2 CDI vs Toyota Rav4 2.0 D4D

                              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                              На Рено е, ама друг път. В голяма грешка си.
                              Така е.Добре , че не е реновият 2.2
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X