Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съединител ваз21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съединител ваз21214

    Здравейте колеги.Първо да ви пожелая приятно изкарване на празниците,вкл.и 9 май.Моля,да споделите вашите наблюдения и опит,относно пробега на съед. ЛЮК.На 45000 смених оригиналния/заводски/ с LUK,колата в момента е на 164000.Декември 2013 имах проблем,но той се оказа от горна помпа.От тогава/пу-пу/работи добре.Педала отделя нормално,не е мръднал от тогава.Колата ускорява.Единствено се появи стържещ шум,когато е на място,но като натисна педала изчезва.Отдавам го на аксиален лагер/поправете ме,ако греша/.От известно време съм на тръни ,120000-не са малко.Всяка съб.-нед.,колата е в гората.Вилата ми е в дефилето.Черен път-бавни и от време на време-блокаж.Може ли,съединителят, да приключи изведнъж и още колко,според вашият опит може да изкара?Ще съм благодарен на съвети и мнения.

  • #2
    От: съединител ваз21214

    С това пък какво общо има аксиалния лагер?Най-вероятно е лагера на първичния вал на СК.Също така много вероятно е леглото в СК на въпросния лагер да е разбито.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: съединител ваз21214

      Аз пък мисля че шума е точно от аксиалния лагер.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: съединител ваз21214

        И защо?Когато съединителя не е натиснат,лагера просто си стои на вилката зад него,като се натисне съединитела лагера сработва,почва да се върти и евентуално тогава трябва да почне да шуми,а в случая точно тогава шума изчезва.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: съединител ваз21214

          Първоначално публикуван от milkovachkov Преглед на мнение
          Здравейте колеги...Може ли,съединителят, да приключи изведнъж и още колко,според вашият опит може да изкара?...
          Може, ако счупи палците, но и тогава ще можеш да се прибереш, като синхранизираш превключването на скоростите по ... слух. Само след спиране ще палиш на първа скорост и тръгваш. Иначе износването се усеща дълго време. Но ако след 120 000 км пробег смениш съединител на Нива, няма да сгрешиш. Прегледай и маховика.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: съединител ваз21214

            Този съединител няма палци, с диафрагма е. А най вероятно си стърже точно от първичният вал, руснака се изучи и го прави с пластмасов сепаратор, който се троши и лагера събира съчмите. За последната година отварях 2 нивови кутии, и двете с тази диагноза. И в двата случая се размина само с подмяна на лагера. Първичният вал на тези кутии се вади без да се налага пълното им разглобяване. Аксиалният лагер също може да шуми, той има ли нужната хлабина? Ако дълго време не е регулиран в процеса на експлоатация хлабината изчезва и лагера наистина може и да свърши. Ако се хване в начална фаза, няколко капки трансмисионно масло го лекуват, има начин да се стигне до него.
            Последно редактирано от michev68; 11-05-16, 20:36.

            Коментар


            • #7
              От: съединител ваз21214

              Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
              И в двата случая се размина само с подмяна на лагера. Първичният вал на тези кутии се вади без да се налага пълното им разглобяване.
              Ей това искам да го видя на живо.НЕма начин да извадиш първичният вал,без да си разкостил цялата ск,като задължително вадиш блоковата ос...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: съединител ваз21214

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Ей това искам да го видя на живо.
                Искаш,ама няма да стане твоята работа.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X