Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агро АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Агро АТВ

    Здравейте,

    занимавам се със земеделие и имам нужда от ново превозно средство за извозване на продукцията. Тъй като малките трактори са доста над бюджета ми (а и ~16 конски сили трактор не ми върши никаква друга работа), се замислих дали АТВ-то може да е алтернатива. И понеже съм напълно бос в тази област, се обръщам към вас с молба за консултация. Възможно ли е към АТВ да прикача едноосно ремарке (600кг с товара) и да го тегля безпроблемно? До сега за целта съм използвал двуколна косачка с мощност 5 конски сили и ми е вършила чудесна работа. Теренът е равен, без никакви сериозни препятствия и почти напълно зачимен. Нямам нужда от висока скорост - 10 км/ч да развива ще ми върши работа. И за меко возене нямам претенции - едва ли ще е по-зле от досегашната ми машина. Спрял съм се на едно чисто ново китайче - Mikilon 200cc Hammer, за малко под 3000 лв., но не знам дали тези 200 кубика ще са достатъчни. Бих се радвал, ако може да ми помогнете с мнения и препоръки.

  • #2
    От: Агро АТВ

    Купи си трактор. АТВ не е за тази цел. Това ще се разпадне докато се качиш. То и с Ферари може да теглиш валяк но колко ще издържи ? Всяка техника си има предназначение с това може да отидеш до ремаркето ........

    Коментар


    • #3
      От: Агро АТВ

      От години в един разсадник покрай пътя по който ходя и се връщам от работното ми място ползват АТВ 4х4 за да дърпат ремарке. Изглежда ми като старо японско Може би Кава Брут форс или Ямаха Гризли. Не знам до колко е икономически оправдано, но за къси разстояния и пресечени терени е добър вариант.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Агро АТВ

        Най-добре забрави за китайско, отдели още 2000 лв. и си вземи работно от клас 400 - 500 сс. Хем са икономични, хем са здрави. Говоря за класа на Хонда Форман 400,420,500.

        Коментар


        • #5
          От: Агро АТВ

          От 3 години ползвам соларис скрамблер 500 4х4 за изхвърляне на разни неща с ремаркето. Двора ми е доста стръмен проблеми съм нямал дори и ремаркето да е пълно до горе с пръст. Всяка седмица изхвърлям доста трева и китки. Не знам за китайско но гледай да е поне 500.

          Коментар


          • #6
            От: Агро АТВ

            преди две години си продадох хондата 360к. 4скорости+задна,оригинален теглич,два багажника/отпред и отзад/година 88 или 89г.здрава,несе троши,сьс кардани.ако си намериш такова го взимаи.ще ти вьрши идеална работа.тя си е направена точно за тази цел.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X