Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Calmini Тунинг и окачване за Сузуки Гранд Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Calmini Тунинг и окачване за Сузуки Гранд Витара

    Карам Сузуки Гранд Витара и проблема и е в малкия клиренс поради тази причина съм решил да я променя,от прочетеното тук във форума разбрах че няма да бъде от IRON поради не добрите отзиви за качество,доставка и т.н.Очаквам оферта за окачване от CALMINI USA. Дайте мнение и съвет Това е от тях

  • #2
    окачването изглежда супер, но едвали този кит е пълен. задължително ще окъсее задния кардан и ще се смени ъгъла му от кадето проблеми с каретата. ще се смени и ъгъла на каретата на предните полуоски, а това е сериозен проблем. задната диагонална щанга ще окъсее и задните гуми няма да вървят в следите на предните, а малко по - вдясно. трябва да видиш какво е решението на тези проблеми и после да поръчваш
    drive alive

    Коментар


    • #3
      колко мм. ще стане след като смениш всичко ???
      със стандартни те гуми витарата ти е 196 мм
      моята се вдигна с 50 мм само като сложих по дебели гуми
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        Прелагат два варианта:
        1. 2.5 инча=6.35 см
        2. 3 инча=7.62 см

        Коментар


        • #5
          Имам Исузу Родео 2000г. и мислех да поръчам от калмини. Изчетох доста форуми и мненията бяха положителни. Ако купуваш, купувай пълния комплект.
          IvoVarbanov.bg

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от redair
            колко мм. ще стане след като смениш всичко ???
            със стандартни те гуми витарата ти е 196 мм
            моята се вдигна с 50 мм само като сложих по дебели гуми
            с какви гуми си бил и с какви си сега /размер/?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Гумите са 235/60/16, пробвах 235/70/16 но при пълен десен,ляв опират в подкалниците.

              Коментар


              • #8
                не се доизказах... питам колегата, дето се е "повдигнал" 50мм сало със смяна на гумите... иначе знам какви са й гумите и калниците на ГрандВитарата...

                за да се получи 50мм лифт от гумите, би трябвало новите да са със 100мм /4"/ по-голям диаметър т.е. би трябвало от 235/60/16 да минеш на 255/75/16 ... разликата е сериозна...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  При 255/75/16 просто е невъзмжно до завиваш

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от buldog
                    При 255/75/16 просто е невъзмжно до завиваш
                    така е, но за да дигнеш с 50мм трябва да ги сложиш

                    то затова се лифтова окачването, а не само гумите... освен, че не могат да влезат в калниците, малко ще й е трудно и на колицата да ги върти...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Мисля, че калмини дават възможните размери след лифтоване и преместване на тампоните.
                      IvoVarbanov.bg

                      Коментар


                      • #12
                        След промяна на окачването предлагат 235/70/16

                        Коментар


                        • #13
                          Перфектна гума за гранд витара. По-голяма би натоварила тансмисията ненужно. Просвета не е панацея. С тези гуми и горе показания кит ще имаш страхотен автомобил за офроад.
                          IvoVarbanov.bg

                          Коментар


                          • #14
                            оригиналните са 215/60/16, сложих 225/75/16
                            никъде не опира но разтоянието между предната гума при пълен волан и ръба на веждата на калника при максимално прибрана гума в калника ми остават по малко от 2 см. Смятам да го вдигна по схемата на руснаците: http://www.suzuki-club.ru/
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              Това ми го предлагат в офертата.Мен ме интересува мнението ви за Calmini защото USA е далече а гаранция Франция

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X