Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    То е интересно дали има на разпределителния.
    На разпределителния със сигурност няма, ако не броим Hall сензора на делкото. Това май е единственото, дето има. Запалването не минава през компа, но жица от Hall сензора до компа има. И MAP сензор има.

    Общо взето това са му - двата температурни, MAP-а и Hall сензора. За сметка на това има двумембранен вакуум регулатор, изцяло механичен "смукач", и датчик на дроселовата клапа дето показва само крайно затворено и крайно отворено.

    Аз доста мигах на парцали додето вразумея всичкото това. Това че е едновалка но с 16 клапана - също.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      На разпределителния със сигурност няма, ако не броим Hall сензора на делкото. Това май е единственото, дето има. Запалването не минава през компа, но жица от Hall сензора до компа има. И MAP сензор има.

      Общо взето това са му - двата температурни, MAP-а и Hall сензора. За сметка на това има двумембранен вакуум регулатор, изцяло механичен "смукач", и датчик на дроселовата клапа дето показва само крайно затворено и крайно отворено.

      Аз доста мигах на парцали додето вразумея всичкото това. Това че е едновалка но с 16 клапана - също.
      Ирония на надеждността.

      По света първо са цифровизирали запалването - хем е по-лесната задача, хем подобрява надеждността на пословичната запалителна уредба. После към вече наличната електроника са добавяли управление на инжектори, когато се наложило заради катализаторите.

      Японците понеже проблеми с "делкото" не са имали, са вкарали компютри едва когато са ги нагазили регулациите за отработени газове - и първо само в хранителната уредба. Чак след като са прежалили това усложнение са вкарали и запалването там.

      Пък да видиш в СССР: Самара е проектирана с компютърно запалване и без делко (щото лоши спомени от делкото на жигулата и майка му). Да ама видяли че новата технология е по-ниско надеждна и от старата, та си върнали разпределителя с датчика на Хол и така докато купят от Бош готова система за управление на целия двигател.

      Коментар


      • #63
        От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

        Знам поне един двигател на VW, слаган на Passat, който пак е компютър и пак с делко, тоест поне на прима виста трябва да е нещо подобно, тоест управление само на инжекторите. Демек не само японците. Изглежда в тоя период (90-те) са правили какви ли не експерименти с квото е имало в склада.

        А иначе съм виждал и карбураторен с ламбда контрол и без делко - Seat marbella, който баща ми имаше за кратко. Пълен ташак беше тоя мотор - сам човек почти без приспособления го вади, разхвърля го на кванти, сглобява го и го намества където му е мястото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

          не е същото. На тия делкото е само разпределител, не се занимава с аванса.

          Коментар


          • #65
            От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

            Тъй като темата е "за" или "против",позволете да изкажа и аз становище-все пак от осем години карам Ферозата с обикновена газова/Ловато/,без емулатор.Твърдо мога да кажа,че съм доволен.Разхода е около 12/100-смесено.Работи перфектно.Динамиката на колата е добра.Още повече че отношението динамика/разход си го правя аз-бих казал успешно.Възможно е инжекциона да дава по-съвършена работа,но мен ме задоволява настоящето състояние.Нали няма да правя джипа придатък на газовата уредба!
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X