Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

    Аз го взех за 360 лв.без бутилка
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

      Гледам никой не се е сетил за варианта обикновена газова с ламбда контрол. Икономически ще дойде по изгодно от ГИ а технически се държи много по добре от обикновена газова. Като ценови клас може да пасне на колата идеално.

      Ламбда контрола е стъпков мотор на мястото на кранчето на обикновената газова. Контролира го малък компютър който получава сигнал от ламбда сондата, възможно и от мап-а, забравил съм вече отдавна беше като имах. Тоест резултата е все едно си въртиш кранчето в движение Получава се добър вървеж и разход липса на гърмежи и прочее.

      Едно време рядко се намираха сега не знам как е.

      Коментар


      • #33
        От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

        Ако някой предлага такава уредба, то тя ще е на цена близка до тази на инжекциона, което за мен обезсмисля нещата. Отделно, че такива съм виждал само на коли, които са влезли с газова отвън и не знам дали някой се е занимавал с такива у нас. Другият съществен проблем при обикновената газова е този, че плочките, фланците или какъвто и вид да са смесителите, в които се подава газта са малко или много рестриктор по пътя на засмуквания въздух, което си е проблем при атмосферен мотор. Точно поради тази причина аз изхвърлих перфектно работеща обикновена газова за да мина на газов инжекцион - колата ми с обикновената на 5-та правеше таван на 5000-5300 оборота и на газ и на бензин, с инжекциона си стига ограничителя като на бензин.

        Коментар


        • #34
          От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          ... 90% от тези дето ще препоръчат обикновена газова не са имали читава кола с ГИ.....
          Имам коли и с читав ГИ и с аспирационни ГУ. Всички работят читаво. Ако се направят както трябва и двете работят добре. Смея да твърдя, че от газови уредби (и двата вида) разбирам повече от доста от пишещите по темата.
          В конкретния случай бих сложил аспирационна ГУ.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #35
            От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

            Много мнения се изказаха, обаче собственика не е казал Ферозата дали е карбуратор или инжекцион.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • #36
              От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
              Много мнения се изказаха, обаче собственика не е казал Ферозата дали е карбуратор или инжекцион.
              И какво от това?
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                Ами това, че ако е карбуратор, варианта е само обикновена газова.

                Коментар


                • #38
                  От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                  Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                  Ами това, че ако е карбуратор, варианта е само обикновена газова.
                  Беше някога.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                    И при карбуратора какво ще управлява газовите инжектори? Дай по-подробна информация ако може, че в мерцедес и фолксфорума ще ти се зарадват - отдавна се чудят как да подкарат К-джетрониците на газови инжекциони. Наистина ми е любопитно, не се заяждам.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                      Надявам се,автора поне до толкова да е запознат,Ги само на инжекция,

                      Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                        Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                        И при карбуратора какво ще управлява газовите инжектори? Дай по-подробна информация ако може, че в мерцедес и фолксфорума ще ти се зарадват - отдавна се чудят как да подкарат К-джетрониците на газови инжекциони. Наистина ми е любопитно, не се заяждам.
                        Взема информация от датчика на Хол или директно от бобината. В интерес на истината, първоначално написах, че сигурно автора е дотолкова запознат, че да не пита за монтаж на газов инжекцион на карбуратор, но пък доколкото има такива газови инжекциони, реших да задам контра въпрос все пак.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Взема информация от датчика на Хол или директно от бобината. В интерес на истината, първоначално написах, че сигурно автора е дотолкова запознат, че да не пита за монтаж на газов инжекцион на карбуратор, но пък доколкото има такива газови инжекциони, реших да задам контра въпрос все пак.
                          Няма начин

                          Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                            Ей, хората са измислили начин и монтират такива газови инжекциони. Колко са ефективни не мога да кажа. Факт е, че ги има. Казах и защо съм го написал.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Аз съм с Тамона на 2-те Мазди, като едната е на 2 дни. За мен цената беше под 700лв., но вечер си пием пиенето заедно с този който я слага. За Шумен става въпрос.
                              Цената на Тамоната без бутилката, всъщност е 250 лв... В твоя случай е правилна уредба, защото поддържа впръскването при Мазда, което е специфично.
                              За разлика от повечето ГИ, Тамоната има реална корекция по ламбда сензор. При повечето ламбдата се свързва само за да виждаш какво се случва, докато настройваш.
                              ГИ няма "само предимства" пред обикновената уредба - има и известни кусури, които при джип са по-съществени. Най-малкото, че изисква безупречна работа на бензин, за да работи коректно на газ. За кола, която вкарвам в калта предпочитам, двете системи да имат известна независимост. Обикновената ГУ, иска само запалване и съвсем не я ебе състоянието на останалите компоненти. Съвсем отделна песен е паленето директно на газ, при някаква евентуалност, която съвсем не е изключена, особено на офроуд кола, от времето на ранната Лили Иванова с пробег на свален от употреба седлови влекач.
                              И в двата случая, критично важни са не марката и модела на уредбата, а правилните монтаж и настройка.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фероза: каква газова- инжекцион или обикновена>

                                И бутилката 60лв., и друг е въпроса ако си я монтирал сам!Монтажа на газов инжекцион на всякъде си е двеста лева,че някъде може и повече,но си е с гаранция и пробег!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X