Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

    Все пак като гледам разписанието на ферибота - можеш да пътуваш Бургас-Поти-Новоросийск...
    Ама си е 5 дена

    http://bg.pbm.bg/schedule

    През Крим не бих рискувал - с цел избягване на бъдещи проблеми бих избягвал 'нелегални' ГКПП... Т.е. тези, които не са признати и от двете съседни държави... А предполагам, че около Крим ще има такива (нали затова самолетите продължават да Имаше такъв проблем и между Грузия и Русия - можеш да преминеш, ама еднократно. Защото след това едната държава казва, че си преминал нелегално от/на нейна територия с всичките последствия от това...
    Последно редактирано от slowtraveler; 07-05-16, 08:46.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Все пак като гледам разписанието на ферибота - можеш да пътуваш Бургас-Поти-Новоросийск...
      Ама си е 5 дена
      Колега с ферибота може да стигне лек автомобил само до Поти, Новоросийск обработва само товари, т.е. само товарни автомобили. Строят нещо там и не приемат леки автомобили, проверено е!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #18
        От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

        То като гледам и няма смисъл - 5 дни път с камили - за толкова време можеш да заобиколиш през Полша и Беларус през Москва до Ростов
        Ако не трябва автомобил, самолетите са през Москва (засега) на цена под 200Е/човек... Очакваше се пускане на пряка линия Ростов Варна/Бургас, но май все още не е пусната...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          То като гледам и няма смисъл - 5 дни път с камили - за толкова време можеш да заобиколиш през Полша и Беларус през Москва до Ростов
          .
          Да, така е. И докато престанаха да обработват леките автомобили беше и доста скъпо!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

            преди две три години и аз минавах от там.. сега не ми се минава ) през полша какъв е маршрута някой може ли да ми го напише по по подробно

            Коментар


            • #21
              От: от Белене( България) до Ростов на Дон (Русия)

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              За Грузия. Новоросийск не приема леки автомобили. Казват засега, но докога не се знае!
              Така, актуалната информация :
              Руснака пътува за Новоросийск с личен автомобил и семейството си... Пристигнали са през нощта и той е оставил автомобила в пристанището. На другата сутрин започнал административното оформяне и към края на деня приключил....
              Т.е. - ако си на зор може да стане...
              Обаче официалната позиция е, че Новоросийск няма пасажерски терминал, обособен за обработка на пасажери...

              Относно Полша - мога да ти кажа пътя само до Брест - безпроблемен... Румъния и Унгария - винетки. Словакия - не съм сигурен в тази част (около Кошице) дали имаше винетка (абе аз не плащах на отиване, но на връщане през западната част на Словакия плащах)..
              Полша - няма винетки. Вярно, пътищата в източната и част бяха зле - натоварени, тесни, някои от тях с лошо качество...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: от Белене( България) до Ростов на Дон (Русия)

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                Относно Полша - мога да ти кажа пътя само до Брест - безпроблемен... Румъния и Унгария - винетки. Словакия - не съм сигурен в тази част (около Кошице) дали имаше винетка (абе аз не плащах на отиване, но на връщане през западната част на Словакия плащах)..
                Полша - няма винетки. Вярно, пътищата в източната и част бяха зле - натоварени, тесни, някои от тях с лошо качество...
                Кошице-Прешов е с винетка, но може да се заобиколи, там е малко разстоянието. И да, в източната част на Полша средната скорост е 50-60 км. максимум.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #23
                  От: от Белене( България) до Ростов на Дон (Русия)

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Кошице-Прешов е с винетка, но може да се заобиколи, там е малко разстоянието.
                  Значи съм минал метър

                  P.S. Сега гледам има словашка винетка и откъм Унгария към Кошице, и вече са електронни (от тази година)...
                  Последно редактирано от slowtraveler; 17-05-16, 08:42.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: от Белене( България) до Ростов на Дон (Русия)

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    P.S. Сега гледам има словашка винетка и откъм Унгария към Кошице, и вече са електронни (от тази година)...
                    Да, този участък го забравих, пуснаха го преди година или две някъде. Абе по-добре да си купи човек, 10 евро е, а не го мислиш. Мен между Банска Бистрица и Зволен ме отнесоха с 80 евро, там не е магистрала, а скоростен път и мислех, че не не необходима винетка. Ама се оказа, че съм сбъркал и почнаха от 140 евро. Спазарихме се на 80!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

                      Чехите бяха по-хуманни за липса на винетка
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: От Белене (България) до Ростов на Дон (Русия)

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Чехите бяха по-хуманни за липса на винетка
                        Ааа и там съм ял дървото! Не помня вече колко беше, ама ми се въртят едни 50 евро. Просто не бях разбрал, че са ги въвели винетките! А най-най неприятно е в Словения. Познат се раздели с 800 евро за липса на винетка.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X