Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Liberty 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Liberty 2.8 CRD

    Колеги, то производителят си го дава средно 12 /12.7/ градско и 7.7 /8.2/ извънградско при 2.8 ЦРД -163 к.с. и 11.7 градско и 8.4 извънградско при 2.8 ТД - 150 к.с. А като отчетем, че това е среден разход, като отчетем, че са свикнали лееекинко да снижават в данните, като вземем предвид, че вече са стари коли, качеството на нафтата ни, трафика, а и любовта към киковете по светофарите у някои хора, дори да не са ежедневни, то ако се побирате дори в тези показатели, песен трябва да пеете Някой като ми каже, че в София например близо двутонният му джип, автомат и т.н. харчел 8/100, ми иде да му връча медал за перфектно шофиране. Може и такива да има, не знам

    В някои сайтове даже, горепосочените разходи ги дават още по-високи.
    Последно редактирано от Dydo; 13-05-16, 12:01. Причина: Допълнение
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Liberty 2.8 CRD

      Незнам какъв джип трябва да бъде,за да харчи градско 8 или 9 на 100.Моят Рекстън 2.9 td харчи 13-14 градско и това ако не го натискам много.Все пак този мотор не е най-икономичният,но все пак.
      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Liberty 2.8 CRD

        Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
        ..................................................
        Относно прегряването не знам какви защити има, но докато се усетя започна да пуши отпед(един от пасажерите хукна да вади пожарогасител от багажника...................................
        Втория път вече постоянно гледах стрелката на температурата ........................................
        Това е алгоритъмът, който се следва от ECU при изправен температурен датчик.

        Видно е, че още при 225*F= 107.22*C започва т.н. Fuel cut for overheating protektion - ограничаване подаването на гориво за предпазване от прегряване. При 243*F= 117.22*C Full fuel cut for overheating protektion - пълно спиране подаването на гориво. При 239*F= 115*C автоматично се изключва компресора на климатика, а при достигане на 234*F= 112.22*C /първата червена стрелка/ има предупредителен звуков сигнал.
        За да се стигне до изхвърляне на антифриза човек трябва да е безумно упорит, а вероятно и глух, и пак е под съмнение че ще успее да я прегрее. Виж, ако има някаква сериозна техническа повреда в този мотор съм съгласен. Ако е спукана глава или нещо подобно, то тогава бързо може да се достигне до описаната ситуация.
        За осем години и много изминати километри, включително из цяла Европа, никога не съм имал проблеми с прегряване, нито дори достигане до тези гранични стойности в дясната част на скалата. Сменил съм термостата, но заради това, че постепенно започна да не дозатваря и работната температура вместо да е по средата на скалата, стоеше едва на една четвърт. Постепенно термостатът блокира но в отворено положение и в началото на един зимен период колата вече не можеше да загрее повече от първата черта, а това започна да се отразява и на разхода /вископодгряващата помпа направо не изключваше/, както и на комфорта в салона - парното стана доста неефективно. Но дори с неизправен термостат никога не се е случвало да покаже признаци на прегряване.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Liberty 2.8 CRD

          Да де то е ясно, че твоето гардже е на хубаво, ама няма смисъл да адвокатстваш толкова на марката и в частност на модела. За мен тая кола не е на нужното ниво по много показатели. Единственото, което ми харесва в нея е това как изглежда(други я намират за отблъскваща) и отваряемото стъкло на багажника.
          Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
          Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
          Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Liberty 2.8 CRD

            Странно, бих отличил куп ДРУГИ неща.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Liberty 2.8 CRD

              Виж сега, аз не адвокатствам на никого за нищо! Пиша сравнително рядко и се опитвам да съм полезен с конкретна техническа информация при конкретни проблеми, при това още по-рядко напоследък. Но пък някой, който е минал я има, я няма стотина километра с точно този автомобил да ми обяснява на всеослушание колко не струва, при положение че аз го карам вече осем години - някак не ми се струва логично. Не мисля, че "информацията", която даваш ти е нещо повече от едно субективно мнение и в никакъв случай - истина от последна инстанция за да ме накара да си мълча. Още повече, че винаги се старая да се аргументирам и да приложа, ако мога някаква техническа информация и цитат от съответната документация за модела, а не просто емоционални словоизлияния.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                Към автора на темата.Когато аз бях в дилема кой Jeep с кой двигател да избера имах възможност да тествам Cherokee 2.8CRD 2006/8 163кс на около 130х км. и мога да кажа ,че се отказах веднага когатя запалих и чух колко е шумент този двигател в това купе.Чел съм и в чужди форуми и там се потвърждаваше същия феномен.Карал съм почти само дизелови коли но точно на Cherokee/Liberty не е както трябва изолацията около двигателя.Няма да коментирам кой двигател съм избрал или кой е правилният за Jeep като цяло.

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                  Шумен е, факт.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                    Виж, с това, че е шумен дизела съм напълно съгласен и съм го писал и преди в мненията си за модела. И този шум е особено изявен при работа на мотора на място. При движение е по-добре и не е така натрапчив. Всичко му е малко като на камион - шума, ускорението от място, разходът също е далече от съвременните SUV и т.н. Все пак е двутонен, търкаля нонстоп трансмисия 4х4 /няма Hubs за да се изключат полуосите от колелата/, а и е модел от 2002 година. Тук мога да отбележа, че 2.5 CRD с ръчна скоростна кутия е по-икономичен от 2.8 CRD. При него можете да постигне разход под 8л/100км при малко по лежерно каране. Но за целите, за които аз го ползвам 2.5 CRD с автомат и 242 FullTime раздатка е добър и според мен е за предпочитане. Сравнително здрав, с приличен комфорт за ежедневна кола, непретенциозен към гориво. Така и не успях да забележа разлика в динамиката или нещо друго при зареждане с гориво от различни вериги бензиностанции /за разлика от предишните ми дизелови коли/. Но трябва да е поддържан редовно и с необходимите консумативи, както и всяка една кола, ако искате да го ползвате без проблемно.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                      Вземи си бензинов 3.7 с газ.В пъти по добре.Нищо че ще гори между 15 и 25 газ.Излиза почти същото като 10-13 дизел.А за вървежа сам прецени.Това е мое лично мнение. Карал съм и двата варианта и накрая се спрях на бензиновия,като не съжалявам изобщо за избора си.Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                        Да, за който предпочита бензиновия мотор това също е добро решение.При тях единствено проблем е да се намери с 242 Full Time раздатка и петскоростния автомат 545RFE. При бензиновите модели най-често е 231 Part Time раздатка и четирискоростен 45RFE или 42RLE автомат.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Да, за който предпочита бензиновия мотор това също е добро решение.При тях единствено проблем е да се намери с 242 Full Time раздатка и петскоростния автомат 545RFE. При бензиновите модели най-често е 231 Part Time раздатка и четирискоростен 45RFE или 42RLE автомат.
                          3.7 бензин е рядък с 231, масово е с 242. 45RFE се слага на бензините до 2003-та мисля след това връщат 4 скоростния автомат.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            3.7 бензин е рядък с 231, масово е с 242.
                            По-скоро масово е 4x2 Ако е 4x4 е с 231 като Dodge Nitro. Бензиново с 242 е много рядка комплектация след 2003 г. "Крайслер" го закъсват яко по това време и почват да правят мУшенгиЙ.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                              Аз моето го купувах миналото лято, някъде половин година преди това гледах пазара в цяла Европа. 3.7 с 231 видях много малко. Масово бяха с 242. От там си вадя тия изводи. Погледнах сега пак немското мобиле. От първите 16 обяви за 3.7 тук http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...eatures=EXPORT 10 имат снимка на лоста и се вижда че са с 242 останлите нямат снимка на лоста, с 231 не се вижда нито една. Продължава да не ми изглежда рядка комбинация.

                              А вие на база каква информация твърдите че е рядка?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Liberty 2.8 CRD

                                А пропуснал съм че става въпрос за след 2003-та. Тоест правилното търсене е това - http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...eatures=EXPORT От 20-те на първата страница 16 са с 242, 2 не са 3.7. Остават две 3.7 които не се вижда по снимките с какво са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X