Обява

Свий
Няма добавени обяви.

YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

    Здравейте колеги, мотора е 2000г. без стартер, ходих при Сашо от красна поляна да ми види карбуратора. Там пред тях загасих, и не можа да запали 10 минути през което време Сашо въртя винтовете във всевъзможни посоки , дори и не припука. След малко запали настрой оборотите, от 2 та винта. Гася, и пак не иска да запали. Той каза звездата е тръгнала загрява, и дава слаба искра, бензина влиза и я гаси.... <br>Ден преди това аз регулирах карбуратора, и когато мотора беше загрял само чрез навиване на винта за тихите обороти мотора палеше с едно ритане, но държеше високи обороти. Колегата Джоуи ми даде телефона на Доктора от Чепинци, преди малко се чух със него, и той ми каза че звездата на тоя модел мотори е само за фаровете и мигачите, каза че нямала общо с искрата. Та въпроса ми е къде да търся проблема ? Въздушен филтър - чист, клапани преди 500 км са регулирани ..<br>
    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

  • #2
    От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

    Като загасне и не иска да запали , свали свещта и виж в какво състояние е , суха или мокра. Ако е суха , капни малко бензин през отвора на свещта и виж дали ще запали , ако е мокра , пробвай с друга свещ. Може проблема да е самата свещ , може проблема да е и в карбуратора.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

      Смятам да сваля, и отворя карбуратора за почистване, свеща е почти нова купих 2 от ямаха на цариградско, имам една чисто нова, ще сваля свеща да видя в какво състояние е. Ще сваля лулата и ще пробвам кабела каква искра дава студен и топъл, както ми каза колегата пешо74.Ако някой има други идей да ги сподели :-) .
      Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

      Коментар


      • #4
        От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

        Виждам че темата няма много интерес, но ще напйша още един пост. Днес запалих мотора от паркинга, дойдох пред нас угасих го, свалих резервоара и седалката, свалих лулата и свеща допрях кабела до цилиндъра ритъм на манивелата , и никаква искра сложих лулата и свеща, допрях ги до цилиндъра, ритах, и пак никаква искра. Пробвах да раздвижа контактния ключ копчето за гасене и пак нищо, никаква искра. Сглобих мотора пробвах да запаля но ми беше ясно че искра няма, ритах титах не запали. Забутах го до паркинга, и като го оставих реших да пробвам да запаля. Забелязах че копчето за фаровете е било включенп, върнах го на изключено, ритнах 2 3 пъти и запали. След което го загасих. Ритнах пак 2 пъти и пак запали, изфорсирах го изфорсирах го и понеже не са му надтроени тихите както трябва прихълца след пускане на гаста от максимално състояние , хоп и загасна. Пробвах да го запаля пак хо не успях, оставих го на паркинга. Сега мисля да видя кабела дали ще хвърля искра когсто фара е загасен. Този модел има кондензатор във схемата на запалване, и проблема е възможно да идва от реле регулатора. Ако някоймима идея на какво се дължат тези симптоми ще се радвам да ги чуя. Пиша от таблет и се извинявам ако има неумесно натиснати букви...
        Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

        Коментар


        • #5
          От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

          След проба с оригинално реле, мотора пак рядко даваше рядко искра, свалих кондензатора бубината почидтих връзките масите раьгледах кабелите, сложих ги обратно на мотора, и при всяко ритане започна да хвърля искра, сложих свеща ритнах 2 пъти и запали. Карах го, загрял спирам и на първото ритане запалва. Странно как се оправи само с едно сваляне и монтиране на компонентите за запалване. Разгледах електрическата схема на запалването и придобих представа кой неща ме интересуват а те са звезда, реле регулатор, кондензатор 50v 8mF, комутатор, датчик на маховика и бубината. Ако нещо се случи ще пиша. Поздрави, и благодаря за отговорите на всички ви :-).
          Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

          Коментар


          • #6
            От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

            Ха, deja vu... В края на миналия месец се борих със същия проблем на същия модел
            Освен притягане и почистване, механично и със спрей. Препоръчвам смазване на съединителите с технически вазелин. Това ще ги предпази от окисление на контактите.
            A Lone Rider

            Коментар


            • #7
              От: YAMAHA TT600R Пали трудно топъл.

              Да но проблема се върна, и не мога да го открия. Комутатора е тестван на друг мотор и работи имам 3 релета нови, и не идва искра. Колко волта трябва да идват при бубината?
              Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X