Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различните сглобки на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Различните сглобки на Витара

    Здравейте колеги! Не открих подобна тема на това което ме вълнува та за това пускам нова. Моля да бъда извинен ако има вече създадена такава.

    Преди около седмица си купих първия джип Сузуки Витара 1,6 8V с десен волан, мек и твърд таван! Ще се ползва за лов и риболов няколко пъти годишно. Тъй като съм ''бос'' в тази сфера съм си купил Сузуки Сантана . Молбата ми е ако е удобно да ми разясните какви са й - и евентуални +. Предполагам има и други който не са на ясно с различните сглобки. Какви са разликите и дефектите. Всичко ще ми е от полза. Благодаря ви за отделеното внимание!

  • #2
    От: Различните сглобки на Витара.

    Сузуки Сантана се произвежда в Испания в Сантана Моторс след 1986 епизодично и серийно от 1997 до 2005. Разлики съществени няма, в окачването и в екстрите, ако решиш да сменяш волана-насреща съм, имам и тема. Пусни снимки, както и на вин номера на колата. Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Различните сглобки на Витара.

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      Сузуки Сантана се произвежда в Испания в Сантана Моторс след 1986 епизодично и серийно от 1997 до 2005. Разлики съществени няма, в окачването и в екстрите, ако решиш да сменяш волана-насреща съм, имам и тема. Пусни снимки, както и на вин номера на колата. Успех.
      Интересно 1986 г. дали и в Япония са знаели за Витара . Колегата ме пита и на лично и отговора ми беше, че на Всичките Витари основните агрегати са им японски, та все тая . Само да нема ръжда.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #4
        От: Различните сглобки на Витара.

        Аз знам за разлики в предните карета и задните барабани, като японските са по-хубави естествено.

        Коментар


        • #5
          От: Различните сглобки на Витара.

          Suzuki years

          The Santana Motor Company ended its agreement with Land Rover in 1983 but continued to develop its own range of vehicles which remained visually similar to Land Rover's Series and Defender range.
          The Santana Motor Company began a relationship with Suzuki in the early 1980s when Suzuki bought a 20% stake in the company and from 1986 Santana started to produce licensed versions of Suzuki models such as the Suzuki Jimny/SJ and Suzuki Vitara. Although many of its products like the Santana Series VI/2500 were still visually similar to those of the Land Rover range the company moved even closer to Suzuki in 1991 when Suzuki gained a 49% stake in the company, becoming the controlling shareholder. A name change followed to Santana Motor,SA in the same year.[4]



          Santana 300, based on the Suzuki Vitara.


          By the mid-1990s Santana's relationship with Land Rover seemed to have completely ceased as it was now only producing licensed Suzuki models and production of the Santana Series VI/2500; the last Santana with visual similarities to Land Rover's current utility equivalent - the Defender, ended in 1994. The end of production of the Series VI/2500 was forced by the new owners Suzuki who restructured the company and the production machinery and tooling for the Series VI/2500 was sold to Morattab – an Iranian motor company.[4]
          In March 1995, Suzuki decided to desinvest from Santana. Suzuki kept the distribution network under the exclusive name of Suzuki and sold the car factory to the Government of the Region of Andalusia for one peseta.
          Nevertheless, the company continued to manufacture new models of cars for Suzuki. Suzuki signed a new license contract with an agreement to produce new diesel engined Santana models of Suzuki off roaders. This contract was extended in 1997 to 2006. Additionally, Santana's continuous development of the Land Rover Defender design led to the production of the PS-10.[5] The PS-10 was released as a concept vehicle in 1999, but production of the PS-10 did not actually begin until 2002.

          https://en.wikipedia.org/wiki/Santana_Motor

          Коментар


          • #6
            От: Различните сглобки на Витара.

            Тъй де, никъде не се казва, че се произвежда витара от '86
            Карай си витарата (сантаната) и не го мисли. Както казах Иван Попов, важното е да няма ръжда. Другото не е съществено и не е скъпо
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Различните сглобки на Витара.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0684.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5714077 Това е ''големия'' джип утре ще я снимам повече. За обръщане за сега не мисля. Благодаря ви за бързите отговори.

              Коментар


              • #8
                От: Различните сглобки на Витара.

                Много арна, със здраве, англичанките също гният и ръждясват.

                Стойенчо, личи си, че си нямаш хабер от голямо производство с поточни линии, някой да е написал че първата Витара е излязла 86г. серийно, витара има и преди това, ама прототип, и за да докараш една кола до серийно производство трябва сериозна подготовка с години, та това са написали у викито, а те от къде го знаят...питай ги.

                Коментар


                • #9
                  От: Различните сглобки на Витара.

                  А пък аз произвеждам витара 10-то поколение от 2008 година, ама в Сузуки още не знаят, защото е прототип
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Различните сглобки на Витара.

                    Обещаните снимки

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0712.jpg
Прегледи:1
Размер:184.1 КБ
ID:5714193
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0715.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5714194
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0717.jpg
Прегледи:1
Размер:209.7 КБ
ID:5714195


                    Единственото изгнило задна дясна

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0714.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5714196
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0719.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5714197
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0720.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5714198
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Различните сглобки на Витара.

                      Излиза ми че е от Бирмингам 97г, хубавото моно, водният радиатор е сменян, странна е тази гнилата част, явно е карана някъде край морето или е стояла на някоя поляна. Много запазена, с хАмерикански твърд таван, японски ръчни хъбове, иначе е гола като пушка от към екстри. Дайте някоя снимка и вътре, мекият таван от кой модел е?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Различните сглобки на Витара.

                        Ще направя оффтопик, но може да е полезно и на някой друг ! Колега pupisam възможно ли е да снимаш покрива при отворен заден прозорец. Интересуват ме как са захванати амортесьорчетата. Ако може и да ми ги измериш като дължина колко са или ако има някаква информация на тях, също ще ми е от помощ. Имам същият покрив, само че го купих без въпросните амортесьорчета, а искам да ги възстановя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Различните сглобки на Витара.

                          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                          Излиза ми че е от Бирмингам 97г, хубавото моно, водният радиатор е сменян, странна е тази гнилата част, явно е карана някъде край морето или е стояла на някоя поляна. Много запазена, с хАмерикански твърд таван, японски ръчни хъбове, иначе е гола като пушка от към екстри. Дайте някоя снимка и вътре, мекият таван от кой модел е?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0727.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5714247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0729.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5714249Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0731.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5714248Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0728.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5714250 Мекия таван не съм го снимал да, че е сгънат. Какво имаш в предвид, че е постна от към екстри. Какви екстри имат защото не съм запознат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Различните сглобки на Витара.

                            Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                            Ще направя оффтопик, но може да е полезно и на някой друг ! Колега pupisam възможно ли е да снимаш покрива при отворен заден прозорец. Интересуват ме как са захванати амортесьорчетата. Ако може и да ми ги измериш като дължина колко са или ако има някаква информация на тях, също ще ми е от помощ. Имам същият покрив, само че го купих без въпросните амортесьорчета, а искам да ги възстановя.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0723.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5714251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0725.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5714252 Ето колега, ако искаш още снимки казвай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Различните сглобки на Витара.

                              Благодаря за снимките, схванах идеята. При мене явно и задното стъкло е сменяно, защото ги нямам захватите на амортисьорите там. Възможно ли е да ги измериш в разпънато състояние, за да имам ориентировъчни размери при търсенето ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X