Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло менте или...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масло менте или...

    Ментета на всякъде, кво да правиш

    Коментар


    • #17
      От: Масло менте или...

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


      Всеки със собственият си опит, и личната си драма.
      Не си прав. някой път от тия ментета се мре.
      Един път съм попадал на такова менте- джин -от една бутилка на пет човека на косъм бяхме.

      Коментар


      • #18
        От: Масло менте или...

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Не си прав. някой път от тия ментета се мре.
        Един път съм попадал на такова менте- джин -от една бутилка на пет човека на косъм бяхме.
        Прав съм, Иво, щото поста ми несериозен, и е откровен майтап.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Масло менте или...

          Маслото е Репсол, вносителя Тех-ко. Вече не знам какви масла да слагам, гледам да работя само с вносители, но по-нашите ширини са по-скоро "производители".
          Антифрзи от същия вносител от син става прозрачен за има-няма месец. Но не е само техния.

          Коментар


          • #20
            От: Масло менте или...

            Ако достатъчно време някоя туба моторно масло отлежи на рафта, утайка неизбежно пада. Виждал съм десетки такива тубички, най-различни марки, също и при трансмисионните масла.

            Не съм сигурен дали е някоя важна съставка която трябва да се разбърка и да се вкарва в двигателя. По-скоро е нежелан замърсител и ако влезе първата му работа е да заседне в масления филтър. Не че ги няма тези частици в новите масла - просто не са на дъното и не се виждат.

            Миризмата е доста субективно нещо и аз като покаял се химик по миризма трудно мога да различа ново от отработено моторно масло (някои производители съвсем откровено слагат ароматизатори ама това е отделна тема).

            Иначе да, да се прати в една пратка продукт от две различни партиди е малко непрофесионално от страна на търговеца.

            Коментар


            • #21
              От: Масло менте или...

              Късно видях темата.
              Седем години купувам двигателно и трансмисионно масло от малък немски производител и съм доволен от качеството. Също през 2016 купих 75W-90 5 лт туба и 2 х 1 лт. Тубата бе със стария дизайн на производителя и партиден номер от 2013г, литровите с новия дизаин и партиден номер от 2016г. Продавача показа изписаната пет годишна гаранция на опаковката и гарантира качеството.

              При смяна пресипвам маслото в шприц и виждам светло масло 2016-та и тъмно жълто 2013-та. При последният шприц от тубата се проточиха шарени желирани утайки.

              Знам че:

              „Tрансмисионните масла представляват колоидна система от подходящо подбрани минерални базови масла и многофункционален пакет от добавки, подобряващ противозадирните, противоизносни и антиокислителни свойства“

              и се наблюдава процес на превръщане от зол в гел.

              Върнах утайките в тубата, направих рекламация която бе уважена и ми доставиха туба с нов дизайн, партида 2016, и светло хомогенно масло.

              Останах доволен клиент, но друг път няма да купя всесезонно масло по старо от година (не само при маслата се дънят със сроковете на годност).

              Коментар


              • #22
                От: Масло менте или...

                На мен ми се е случвало да поръчван от доста известен магазин и да ми пристигне маслото с разпечатвана капачка, което от енда страна, разбира се, буди подозрения какво ли още има вътре, но най-вече и веднъж отворено, срокът на годност вече рязко се скъсява. Така че и това гледайте, когато купувате независимо от къде - опаковката да не е нарушавана.

                Коментар


                • #23
                  Да "похваля" още една голяма фирма за авточасти и масла. Вземам от Интеркарс две туби Silkolene по 1л. Отварям първата, сипвам, маслото е с кехлибарен цвят, такова трябва да бъде. Отварям втората, маслото много по-светло, а на тубата бяха забравили да сложат фолио. Като им се оплаках, казаха "защо не го върна".
                  До тук с маслата от Интеркарс. На рафта имам останали 2л в картонена кутия, с него масло си карам моя мотор.

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    От вносителя, стига да има подходящото
                    https://www.kroon-oil.com/en/dealers/#!/query:Sofia/

                  • Ivan_J
                    Ivan_J коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абе те всички са "вносители", дори и на официалните сайтове присъстват, ама какво продават е друг въпрос.

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Чак пък,вносителя има профил (не конкретно за случая).
                    пп сещам се, че вносител на амортисьори Кони лично ме отказа от тях (поне за част от номенклатурата), същото за свещи шампион, някои накладки, сигурно имам и др примери.

                • #24
                  Бе, стават грешки. Заблял се мармота, прескочил ти шишето

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X