Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играе ми кормилото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Играе ми кормилото

    При скорост 150 започва много неприятно да ми играе кормилото! Не че вдигам често такива скорости, но като знам че има проблем се дразня! Гумата е нова Хайденау К60 скаут, джантата не е крива. Имах такъв проблем с предишната гума когато я монтирах нова но тогава почваше още при 120 и се оказа че гумата не е влязла равномерно, тая сега поне на око е влязла равномерно. Забелязвам че също има значение дали съм с топкейс или не, но това просто леко променя скороста при която се появява проблема. Уточнявам проблема не е някакво тресене а е играене на кормилото, което се появява малко под 150 и малко над тая скорост става неудържимо.
    Давайте идеи как да реша проблема!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    От: Играе ми кормилото

    просто мотора ти е висок и при висока скорост предницата олеква.

    Коментар


    • #3
      От: Играе ми кормилото

      Слави, на Асен на Кава-та на жена му му правеше СЪЩИЯ проблем. Оказа се ,че предната гума има НАД100гр. РАЗЛИКА В ТЕГЛОТО на различните места(говорим за ЧИСТО НОВА предна и задна )Мишлен или Дънлоп ,ще излъжа. Ходи , разправя се , накрая НИЩО . Реши си проблема като накрая си купи нови гуми . Беше ги събрал май 3 комплекта по едно време . Той рядко влиза тук затова пиша толкова подробно . Ако влезе ,ще обясни по- добре от мен. Гумаджията му каза ,че с баланс (при перфектно права джанта) не може да му я оправи. Та и при тебе проблемът мирише на този . Вярно ,че Кавата е ER5 и няма нищо общо с ендурото , ама на същото мяза. В последно време взеха да правят едни гуми , не ти е работа.

      Коментар


      • #4
        От: Играе ми кормилото

        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
        Слави, на Асен на Кава-та на жена му му правеше СЪЩИЯ проблем. Оказа се ,че предната гума има НАД100гр. РАЗЛИКА В ТЕГЛОТО на различните места(говорим за ЧИСТО НОВА предна и задна )Мишлен или Дънлоп ,ще излъжа. Ходи , разправя се , накрая НИЩО . Реши си проблема като накрая си купи нови гуми . Беше ги събрал май 3 комплекта по едно време . Той рядко влиза тук затова пиша толкова подробно . Ако влезе ,ще обясни по- добре от мен. Гумаджията му каза ,че с баланс (при перфектно права джанта) не може да му я оправи. Та и при тебе проблемът мирише на този . Вярно ,че Кавата е ER5 и няма нищо общо с ендурото , ама на същото мяза. В последно време взеха да правят едни гуми , не ти е работа.
        Аз дори няма къде да я балансирам за проба та ако е това ще трябва така да си карам. Между другото съм варненски зет та сега съм във Варна ама не се сетих да докарам джантата с гумата. Ако не реша проблема по друг начин до Август, ще я докарам за баланс.
        Последно редактирано от sl.daskalov; 28-04-16, 16:42.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Играе ми кормилото

          Спадни и напомпи поне до 5 - 6 атмосфери гумата , огледай я отново по борда и проба . Ако пак играе - баланс . Ако няма промяна - сменяй гумата . Какъв и е размерът ?

          Коментар


          • #6
            От: Играе ми кормилото

            А дали не може да е от лагерите на джантата или на кормилото? Тия на джантата са с по-висока точност от ригиналните т.е. с по малки хлабини ама откакто съм ги сложил шумят подозрително. Тия пък на кормилото не са сменяни 22 години но пък не чукат и нередни хлабини не се усещат. Предстои ми и смяна на вътрешната гума че и тя е на 22 и вентила е доста ръждив вътре в джантата, пак ще накарам гумаджията да провери дали е влязла равномерно гумата в джантата. Друго не ми идва на акъла!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              От: Играе ми кормилото

              Един път съм карал с тази "велика" марка хайденоу. За един месец се изкриви на няколко места.
              Ако опреш за баланс в София знам две места и едно в Богров.

              Коментар


              • #8
                От: Играе ми кормилото

                Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                Спадни и напомпи поне до 5 - 6 атмосфери гумата , огледай я отново по борда и проба . Ако пак играе - баланс . Ако няма промяна - сменяй гумата . Какъв и е размерът ?
                90х90х21 по спиците на джантата има доста оловни тежести, досега не съм ги местил щото ми казаха че си е заводски баланс на джантата. Варианта смяна на гумата не съществува засега и без това тая скорост я вдигнах само за проба.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Играе ми кормилото

                  На мене ми подскачаше така ЧЗ-то, и се оказаха лагерите на кормилото. Сложи го на централната стъпенка, накарай някой да седне на мястото на пътника, така че предното колело да остане във въздуха. Хвани коловете и разлашкай напред - назад, ако има луфт ще го усетиш.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Играе ми кормилото

                    Не знам до кога си във Варна , но ако си тук утре и в други ден , обади се да пием по една бира, а и да се запознаем на живо . Тел. ми е 0 8 82 622 720-Емил . Ако се беше сетил да си вземеш гумата с каплата така както си е монтирана , Веско гумаджията тук във Варна ми е съученик и приятел и най- важното -ИМА БАЛАНС МАШИНА ЗА ГУМИ ЗА МОТОРИ и нямаше да ми е никакъв проблем да те заведа да я погледне. Днеска ходих там и за деня минаха сигурно едно 10 мотора за смяна на гуми.
                    Последно редактирано от Goblin; 28-04-16, 19:16.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Играе ми кормилото

                      Понеже гумите си ги сменям сам да не ми надраскат джантите,на нова гума,често борда захапва и не изпъва докрай,дори на 8 бара ,разбортираш и поне аз мажа с веро или тест за ръце и надувам докъто не удари яко.Според мен е от гумата
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Играе ми кормилото

                        Пробвай с втори човек и ако не се люлее кормилото - не е от гумата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Играе ми кормилото

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Един път съм карал с тази "велика" марка хайденоу. За един месец се изкриви на няколко места.
                          Ако опреш за баланс в София знам две места и едно в Богров.
                          Тотално не мога да се съглася с това мнение, до степен до която бих си позволил да го нареча неадекватно.

                          На Трансалп-а бях с Хайденау и от пред, и от зад. След като изтърках задната гума (след 16 000 км) пак си купих такава (отпред си беше старата) и я карах около 800 км (задната) преди да ми откраднат мотора.

                          Нямам никакви забележки освен, че новите гуми ми идват малко шумни по асфат в началото, но пък иначе гумата е перфектния компромис за асфалт и офроуд.

                          На Трансалп-а нямах проблем с играене на кормилото (освен при конкретна скорост).

                          Принципно при повечето мотори, без значение от баланса се появява резонанс (играене на кормилото) при определена скорост. Разбира се ако караш чопър с предна вилка която е почти хоризонтална (преувеличавам разбира се) няма как да ти тресе. Точно за това на разните пистарки им слагат демпфери (защото ъгъла на вилката е по-голям спрямо земята и в определени ситуации тресе до степен, че няма удържане)

                          Има много фактори за това играене.

                          Лагери на тройника, лагери на предната капла, лагери на задната капла и лагери на задната вилка и на на последно място геометрия на предницата и като цяло мотора.

                          Варадеро-то го взех чисто ново от "магазина" дето се вика със заводски гуми и при около 80 км/ч особенно като пусна газта така че да забие малко предницата тресеше нейстово с оригиналните гуми. Смених гумите (след като изтърках оригиналните Trail Wing) с Континентал Трейл Атак 2 които сам си балансирах (купих си стенд за това) Е сега при същата скорост с пусната газ пак тресе, но е 100 пъти по добре. И други собственици на същия модел докалдват същото.

                          Разбира се ако преди това не е тресяло, а сеге тресе може да е от гумата или от баланса.

                          П.С.
                          Сандански не е толкова далеч, ако Слави Даскалов (когото не познавам) обещае да почерпи по бира бих могъл да си намеря извинение и да му дойда на гости с моя стенд за баланс, които се побира в раница (напримр)
                          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Играе ми кормилото

                            Покажи стенда ако е възможно

                            Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Играе ми кормилото

                              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                              Пробвай с втори човек и ако не се люлее кормилото - не е от гумата .
                              С втори човек ще ми е трудно да поддържам такава скорост!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X