Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Играе ми кормилото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Играе ми кормилото

    Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
    П.С.
    Сандански не е толкова далеч, ако Слави Даскалов (когото не познавам) обещае да почерпи по бира бих могъл да си намеря извинение и да му дойда на гости с моя стенд за баланс, които се побира в раница (напримр)
    Заповядай когато решиш, само звънни преди това да не се уцеля на работа или в командировка на турската граница 0884 263 000. Гума направили ненаправили бира ще пием!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      От: Играе ми кормилото

      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Не знам до кога си във Варна , но ако си тук утре и в други ден , обади се да пием по една бира, а и да се запознаем на живо . Тел. ми е 0 8 82 622 720-Емил . Ако се беше сетил да си вземеш гумата с каплата така както си е монтирана , Веско гумаджията тук във Варна ми е съученик и приятел и най- важното -ИМА БАЛАНС МАШИНА ЗА ГУМИ ЗА МОТОРИ и нямаше да ми е никакъв проблем да те заведа да я погледне. Днеска ходих там и за деня минаха сигурно едно 10 мотора за смяна на гуми.
      До 4-и май съм. Ще търся отпуска от жената и ще ти звънна.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        От: Играе ми кормилото

        Махни тежестите и пробвай-това си е баланс заедно със гумата от някога си...при мен се оправи като ги махнах.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          От: Играе ми кормилото

          Много странно. И аз карам с Хайденау (верно моята е К65). Уж трябва да е балансирана, ама и на мен ми играе кормилото при около 90. Лагерите на тройника са нови. Мислех, че е от крив диск ( смених ги ). От налягане в гуми ( проверявам ги ). Ма продължава да играе. Много странно!?[emoji102]
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: Играе ми кормилото

            Явно е масов проблем, и при мен се опитва да заиграва над 80, смених предната капла и монтирах чисто нова гума (митас) и почти няма промяна в поведението! Започвам да подозирам че лагерите на кормилото трябва да са леко натегнати. В момента нямат луфт, но се върти много леко...
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #21
              От: Играе ми кормилото

              Първо махни тежестите от спиците както ти казва Калин , те са за баланс на гумата с каплата , а не само на каплата. При всички капли с по-голям цолаж има подобни проблеми , появяват се когато при определена скорост намалее натиска на гумата към настилката , наличието на топ каса оказва влияние при каква скорост ще намалее натиска на гумата към настилката. Причините може да са много , не балансирана гума , крива капла , луфт в лагерите на каплата или тройника , износени втулки на коловете , не работещо окачване /старо масло , износени уплътнения на помпите , запушени канали/. С друга гума може и да го няма това играене , защото другата шарка може и да не активира проблема в окачването.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Играе ми кормилото

                Току що ходих при Веско - варненския гумаджия препоръчан ми от Егерчев. Купих си нова вътрешна гума дънлоп и споделих за проблема ми. Човека предположи че най-вероятно не е влезнала равномерно в джантата. Та като се прибера другата седмица в къщи сменям вътрешната и карам гумаджията да огледа хубаво как влиза външната по ръба. Ако това не свърши работа, август помъквам и двете джанти с гумите на Варна и им правим баланс на хубавата машина!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  От: Играе ми кормилото

                  Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                  Тотално не мога да се съглася с това мнение, до степен до която бих си позволил да го нареча неадекватно.
                  Извинявам се . Но изхвърлих адекватно гума на един месец. Карана по асфалт на турист.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Играе ми кормилото

                    Може да е имало проблем с точно тази гума, все пак дефекти се случват. Аз може би не се изразих съвсем правилно. Всъщност не съм съгласен със сарказма кото има ето тук:

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    тази "велика" марка хайденоу

                    Просто това е фирма която се е доказала на пазара и според мен такава генарализация не е правилна. По същия начин може да наречем една камара марки "велики" защото им се случва да има дефекти.

                    Но няма значение, отклоняваме се от темата, просто исках да се доуточня за да няма лоши чувства.
                    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Играе ми кормилото

                      Имах такова тресене заради грешно разчитане на маркироввката по гумата. Бях сложил маркировката "червена точка" срещу вентила. След като завъртях маркировката при вентила, нещата се оправиха.
                      A Lone Rider

                      Коментар


                      • #26
                        От: Играе ми кормилото

                        Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
                        Имах такова тресене заради грешно разчитане на маркироввката по гумата. Бях сложил маркировката "червена точка" срещу вентила. След като завъртях маркировката при вентила, нещата се оправиха.
                        И това ще проверя! Ама май нямаше червена точка тая пущина!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Играе ми кормилото

                          Карай си туча с нормални за него скорости и не се занимавай с глупости.
                          След празниците ако те пусне жена ти, мини през сервиза да се запознаем и да си говорим за тенерета, в момента имам две такива. Пускам ти телефон и координати на ЛС.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Играе ми кормилото

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            И това ще проверя! Ама май нямаше червена точка тая пущина!
                            Имат те, имат....
                            разгледай хубаво. Обаче това с точката не е толкова фатално. Просто прави баланса по-добър. Тоест не трябва да камариш куп тежести за да постигнеш баланиране.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Играе ми кормилото

                              Позволявам си да се съмнявам, че каплата няма кривини. Завърти я на машина, да ѝ сложат необходимите тежести. Мисля, че така най-лесно и евтино ще решиш проблема. Ако не се нуждае от баланс, преминаваш към 1.Обслужване на лагери, 2.Предница .....

                              Както други така и аз съм сърбал тази попара.

                              п.п. Светли празници
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар


                              • #30
                                От: Играе ми кормилото

                                В този случай, от моя опит, най-често проблема е гума. Ако е това, с което Асен се сблъска, не се хваща на баланс машина, просто дефектна гума, биенето е в друга посока (подчертавам че става въпрос за нова гума от реномирана марка).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X