Резултати 1 до 17 от 17

Тема: ТОЙОТА ЛАНД КРУИЗЕР 95L - шум при подаване на газ в ходовата/задвижващ част

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране ТОЙОТА ЛАНД КРУИЗЕР 95L - шум при подаване на газ в ходовата/задвижващ част

Здравейте,
    наскоро се сдобих с ТЛК95, D4D, 3.0. Година на производство 2001. Автоматична скоростна кутия. Джипа е в много добро и запазено състояние.
    Имам следния проблем:
    При движение(няма значение с каква скорост) когато пуснеш педала на газта и след това рязко подадеш газ се чува един глух/тъп удар.
    Подменил съм цялата ходова част с нови оригинални части (с изключение на полуоските), но този удар пак си остана.

Ако някой има опит и познания за такъв проблем, Моля да сподели.

Малко снимки на МПС-то:

Име:  20160424_144224.jpg
Прегледи: 319
Размер:  165.1 КбИме:  20160424_144306.jpg
Прегледи: 316
Размер:  169.6 КбИме:  20160424_144336.jpg
Прегледи: 318
Размер:  158.5 Кб

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,035
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: ТОЙОТА ЛАНД КРУИЗЕР 95L - шум при подаване на газ в ходовата/задвижващ част

Тампони на скоростната кутия,или по задния мост.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    Пирдоп
    Публикации
    1,144
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: ТОЙОТА ЛАНД КРУИЗЕР 95L - шум при подаване на газ в ходовата/задвижващ част

При автоматиците понякога се получава точно този проблем. Джипа се вдига на подемник, палиш включваш на директна и газ, един стои от долу и лесно може да се разбере къде е проблема! Успех!
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за инфото. Ще проверя тампоните на скоростната кутия.
    За задния мост имаш в предвид щангите или нещо друго?

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря .
    И това ще проверя.

Място
    София
    Публикации
    552
    Точки (при гласуване)
    8

Хм, аз бих започнал с карета на карданите. Особено внимание бих отделил на задното каре на задния кардан. Предното каре на задния кардан не знам на дизеловите как е, на бензиновите е нещо като комбинация от две карета ако и при теб е така там диагностиката ще е по сложна.

Самите кардани също биха могли да правят това ако не са били гресирани регулярно.

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за препоръките.
    Явно ще трябва да елиминирам едно по едно нещата.

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте,
    може ли някой да ми каже какъв е модела на раздатъчната кутия и на диференциалите на този джип.
    Дали се предлагат резервни зъбни колела и дискове за раздатъчната кутия.

Място
    Канада
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    9

Много е вероятно в Тойота да ги имат/могат да ги поръчат, но цените няма да ти харесат(още успявам да си купувам части за 31 годишната ми джипка). Доколкото знам, колегата Люцкан (Патролфен) тук във форума доставя оригинални Тойота части на приемлива цена.

Успех
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

Място
    Варна
    Публикации
    843
    Точки (при гласуване)
    7

Направо си търси раздатка втора ръка. Зъбните колела на поръчка започват от 2 000 евро. Раздатките са различни на автомат и ръчка, но се разглобяват и двете и се прехвърлят карантиите от едната в другата и си готов. Обикновено се чупи централния диф в раздатката, по рядко прехвърля веригата. Ако е само заради шум, по добре не пипай нищо и карай така.

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги,
    благодаря за информацията

Място
    От София - живея в Банкя
    Публикации
    1,326
    Точки (при гласуване)
    11

Определено си заслужава да се обърне внимание на задния кардан. както препоръчаха и колегите.
    Двойното му каре е с ТРИ гресьорки - тази в средата. явно я пропускат при гресиране. понеже не се вижда.
    Признавам си - и аз я забелязах случайно.
    Life is too short to drive dull cars!

Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

Място
    USA
    Публикации
    198
    Точки (при гласуване)
    10

Здрасти edvis!Извини ме, че ти сбърках ника в отговора ми в другата тема в която питаше за дифовете и раздатката.Не знам дали си прочел там, за да не се повтарям, тук съм закачил как трябва да изглеждат табелките, за които те посъветвах да сложиш снимка.
    Име:  03A.jpg
Прегледи: 123
Размер:  96.7 КбИме:  IMG_3903.jpg
Прегледи: 123
Размер:  123.4 Кб
    Така наизуст само като гледаме снимките на колата ти, трудно можем да познаем с какво е оборудвана.Може да се допуска, но за по-сигурно качи снимка, за да видим.И другото е снимай лоста на раздатката.Повечето от тези са фултайм, т.е. 4х4 постоянно.
    И огледай всичко друго както те посъветваха колегите, преди да мислиш за раздатка(трансфер)
    Със здраве и успех!
    99 4Runner-1KZT
    99 4Runner-5VZ
    99 4Runner-3RZ
    97 T100-3RZ

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте,
    имам тази снимка за сега. Ще направя и другите и ще ги кача.

Име:  20150516_165810.jpg
Прегледи: 88
Размер:  109.7 Кб

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Име:  20150516_165757.jpg
Прегледи: 88
Размер:  80.7 Кб

Място
    USA
    Публикации
    198
    Точки (при гласуване)
    10

Здрасти колега!От това(А01В)на табелката и ако никой не е подменял чаркове, би следвало да е с диф 4.1 с 4 пиньона.Ако имаш блокаж на задния диф, трябва да има моторче закрепено отляво на конуса на прасето с кабел+щепсел с 5 жици и маркуч отиват до него.Но тогава ще имаш отделен бутон на таблото отляво на волана на който ще пише RR Diff Lock.Ако този бутон липсва, най-вероятно нямаш блокаж, но може пък да има LSD.Което даже може и да работи, ако маслото в дифа е правилното.
    Трансмисията е А343F.Цветът е К04(черен със сиво), оборудването(trim) е LB40.
    Това за предавателното число може би не е зле да го провериш, чрез броене на оборотите на кардана, но ще ти кажа как като видя снимка на лоста на раздатката.Тойота използва тези кодове за да обозначи различни предавателни числа в различните модели от едни и същи години.
    99 4Runner-1KZT
    99 4Runner-5VZ
    99 4Runner-3RZ
    97 T100-3RZ

Място
    Златица
    Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за изчерпателната информация.
    Щом направя снимките ще ги приложа. В момента времето не ми позволява да направя другите снимки.

Сходни теми

1. Продавам: Тойота Ленд Круизер 120
    От Haji във форум Архив
    Отговори: 10
    Последно мнение: 01-03-16, 12:40
  2. Продавам: Продавам Тойота Ланд Круйзер 4,2 ТД
    От bm1bm1 във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 29-04-14, 15:49
  3. Продавам: Блокажи ARB RD 23 за Тойота ланд круизер J7
    От flex във форум Архив
    Отговори: 5