Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

    Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
    Хахаха това ми хареса, колега ти им разказа играта на тия джипки, то е ясно че ще има много противоречиви мнения относно темата, ама ти направо ги анатемоса, сподели мнение за някоя друга марка/модел джип, който ти би препоръчал, като изключим всички тези недостатъци на П3, примерно ти на какво си се спрял и какво караш в момента, за да следваме примера на изпатилите.
    Благодарим предварително!
    Колегата най-вероятно има причина за това мнение , но това че е случил на изтерзана машина не означава , че всичките са такива .Един приятел каза преди време , че ако четеш много по форумите нищо няма да си купиш , той за малко фа се откаже от капарирана Каптива , защо в деня преди да я вземе нещо беше прочел .

    Коментар


    • #32
      От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

      Има доза истина в това твърдение, при мен може да се получи нещо подобно в интерес на истината, аз също почнах да оглеждам П2 след коментара на колегата и след като почетох още доста по темата, ходих и на няколко огледа на П3 и П2 (98-ма - 2000г.), да ви кажа честно П2 по си го представям да го прежаля, ако трябва да се кара по черни пътища обрасли с тръни и клонки. Миналата седмица се поразходихме точно по такива с на мой приятел Дискавъри за лов и да ви кажа честно не бих си вкарал лъскавото Паджеро П3 в тая трънак, така че може да мина и на варианта да си взема джип само за горски разходки и качване до вилата в кални и снежни дни, а и след като са по-безпроблемни се надявам и да е по надежден, и във тази връзка искам да попитам дали може и много ли е занимавка да се обърне десен волан, защото из обявите попадам на доста хубави (за мен) обяви, но голяма част от автоматиците са с десен волан.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

        Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
        Има доза истина в това твърдение, при мен може да се получи нещо подобно в интерес на истината, аз също почнах да оглеждам П2 след коментара на колегата и след като почетох още доста по темата, ходих и на няколко огледа на П3 и П2 (98-ма - 2000г.), да ви кажа честно П2 по си го представям да го прежаля, ако трябва да се кара по черни пътища обрасли с тръни и клонки. Миналата седмица се поразходихме точно по такива с на мой приятел Дискавъри за лов и да ви кажа честно не бих си вкарал лъскавото Паджеро П3 в тая трънак, така че може да мина и на варианта да си взема джип само за горски разходки и качване до вилата в кални и снежни дни, а и след като са по-безпроблемни се надявам и да е по надежден, и във тази връзка искам да попитам дали може и много ли е занимавка да се обърне десен волан, защото из обявите попадам на доста хубави (за мен) обяви, но голяма част от автоматиците са с десен волан.
        Аз имах П2 дб десен волан, автоматик 2,5 мотор и спокойно си ходих с него на лов. Продадох го и си вземах П3 и няма да ви казвам как ми се къса сърцето когато мина през някоя драка , след това търкам с паста да махам деруги . За лов и кални разходки П2 е по непретенциозно ( не искам да кажа по здраво ) , но моя съвет е да не си взимате десен волан. Не е невъзможно да се обърне волана но разходите и нервите не си заслужават. Дайте някой лев повече за джип с нормален волан ще ви излезе по ефтино. Аз бих заложил на 3,0 бензин ръчна кутия . Успех.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

          Аз нямам проблем с ръчката, ама идеята е и жена ми да може да го подкарва, а и тези с десните волани ми изглеждат и доста по-запазени и по-поддържани, а относно бензина също съм съгласен, но трудно излизат хубави предложения особено автомат/бензин.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

            Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
            Аз нямам проблем с ръчката, ама идеята е и жена ми да може да го подкарва, а и тези с десните волани ми изглеждат и доста по-запазени и по-поддържани, а относно бензина също съм съгласен, но трудно излизат хубави предложения особено автомат/бензин.
            И тия които излизат са с необосновано високи цени , предвид възрастта. Аз като търсих П2 бензин , илезе че са по-скъпи или почти на цената на П3 , а като погледнеш едното и другото , като сравниш работата на автоматите , вървенето , разхода на гориво и комфорта просто решението идва от самосебеси , но всеки решава сам за себе си .

            Коментар


            • #36
              От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

              Твоето решение може и да идва от само себе си, но за тези които търсят джип, а не високо комби(в случая и сравнително проблемно), решението е Паджеро 2, ако държат на марката. На вторичния пазар, цените не се определят от счетоводители, а от това колко наистина струва машината, спрямо конкурентите ѝ. Затова за правилна оценка на П3, трябва да се сравнява с конкуренцията от същите години на производство и същия клас.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                Честно да ви кажа след днешния ми разговор с един дългогодишен собственик на П2 мисля че тотално се убедих за този джип, човека работи в сервиз на мой приятел и кара 2,5 дизеловия двигател от 8 години, той също е чел форума и даже каза че се е срещал и с някой от модераторите по горите, като цяло получих информация от първа ръка от собственик, който още повече наклони везните за П2, единствения сериозен проблем, който му е създал за тези години, е че му е изгорял датчика за температурата и го е прегрял, но ремонта не е бил сложен нито много скъп, обаче и всички суперлативи които ми сподели за тези 8 години каране, мисля че това ще е джипката. Следователно сега търся дизелов П2 автомат, по възможност да не е с десен волан, но и да е вече проучих варианта и за обръщане, което не е кой знае каква драма.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                  Ако търсиш дизелово П2 избягвай 2,5. Ускорява от 0 до 100 за по-малко от седмица и е склонно към греене при зор. 2.8 по-бива.
                  От бензиновите П2 си струва само 3.5 и с особено мнение вентилирания 3.0.
                  3.5 върви повече от П3, вози доста по-добре и няма да те занимава със себе си постоянно и скъпо.
                  Познавам П1,2,3 доста обстойно и твърдя, че п3 е лайно. Взето на 60 000 от Германия, лъскаво, запазено и непрекъснато поддържано. Разкарано (слава Богу) на 300 000.
                  А да влезеш в гората с нещо, чиито интеркулер е почти на земята си е руска рулетка.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                    Колега,мисля че малко краино се изказваш за ПАДЖЕРО 3 ,има два модела 3 от 2000 до 2003 и от 2003 феислфт до 2006 .Първия верно малко е проблемен но всичко се прави но за ФЕИСЛФТА СИ МАЛКО В ГРЕШКА ,УНИКАЛНИ ЖИПЧЕТА СА И МНОГО ИЗДРЪЖЛИВИ НА БОИ.Хубав екземпляр върви по 15 бона не колкото ПАЖЕРО 2 .А ПАЖЕРО 2 си заслужават ФЕИСЛИФТОВЕТЕ 98 И 99 година и двата мотора са перфектни и 3,0 24клапанов и 3.5 уникат но е цифра и стига и тои до 15 бона.АКО искаш дизел 2,8 е добър мотор ако не караш наистина ОФРОУД. А ТИЯ МОДЕЛИ СЪМ ГИ КАРАЛ НЕ СЪМ ЧУВАЛ ЗА ТЯХ И АКО КОЛЕГАТА Е ОТ СОФИЯ БИХ МУ ПОМОГНАЛ С УДОВОЛСТВИЕ ДА ПОГЛЕДНЕМ НЯКОИ ДОБЪР ЕКЗЕМПЛЯР,УСПЕХ.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Погледни цените на пазара колега. Видно е, че цените на доста предлагани екземпляри от 3-та серия се доближават до цените на най-скъпите от 2-ра серия, което е неслучайно. Внимавай в стремежа да закупиш нещо "финансово изгодно", да не загазиш сериозно с последващи скъпи ремонти, което е доста вероятно !
                      Точно така се подлъгах и аз. Бях се засилил за втора серия бензин, автомат и като видях колко малко такива екземпляри се продават и на какви цени реших направо да скоча на П3 3,5 GDI. Оооо бору оказа се, че за разлика от проблемите, които исках да избегна при 3.2 DiD като помпа, турбина и т.н. си има други болежки. Капризна горивна система със скъпа поддръжка и малко специалисти по тези мотори. Явно има защо цените им да са такива, поне това разбрах - щом една кола е значително по-евтина от аналогична такава от същите години значи има защо! Справка ТЛК 120/ МП3.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      За разлика от П2, което е здраво, непретенциозно и евтино за поддръжка, П3 си иска своето и често напомня за себе си. Това беше моделът, който завинаги ме отказа от марката. Ако държиш на марката, по добре си намери запазено П2 3.5. Със сигурност е по-хубаво и по-приятно за каране. Като надеждност е на светлинни години пред П3.
                      За жалост светът се изпедерастява - "джипките"също.
                      Ами един прост горивен филтър на П3 GDI е 200 лв + 60 лв труда за сваляне на резервоара На П2 дето си взех след това е 20 лв. Засега не съм се отказал завинаги от марката, щото П3 си е една красива, луксозна и комфортна кола, но предназначена за заможни хора, а не както аз си мислех "охооо страхотен автомобил вече достъпен като цена яхвам го" Освен това П4 3,8 си е също една добра кола.

                      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                      Ако идеята ти е семейната безопаснорт, то продължвай да мислиш. Тоновете сами по себе си не са предимство в тази насока, а с ролбарите, освен да счупиш краката на някой пешеходец, не виждам с какво ще те предазят. Естествено, винаги можеш да сложиш една релса отпред...
                      С П3 дето имах катастрофирах доста сериозно със 120 км/ч на магистралата. Другият участник беше с голф 3 и после нямаше кола насреща. Не ми се влиза в подробности за състоянието на хората в двете коли, но ако не бях с Паджерото, а с Пасатя не ми се мисли
                      Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                      Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                      Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                        Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
                        С П3 дето имах катастрофирах доста сериозно със 120 км/ч на магистралата. Другият участник беше с голф 3 и после нямаше кола насреща. Не ми се влиза в подробности за състоянието на хората в двете коли, но ако не бях с Паджерото, а с Пасатя не ми се мисли
                        За П3 сигурно си прав, конструкцията е модерна, купето е изчислявано да е здраво и е с интегрирана рама. По-старите джипки катастрофират доста грозно и само създават илюзия за безопасност. И са доста по-нестабилни от леки коли. И често се карат с много стари гуми - личен опит.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                          Благодаря на всички дали мнение в темата, определено си заслужаваше по-задълбоченото проучване на това как стоят нещата с П3 и П2, ако не се бях регистрирал тук и да направя темата до сега най-вероятно щях да съм купил първия лачен автомат П3, но определено за този момент се спирам на П2, като ще се оглеждам за 2,8 дизел, но и такъв който е 2,5 ако си харесам няма да се поколебая да го взема, тъй като покарах днес такъв и за извън градско не го усетих да ми е слаб, на този етап може би джипката ще се ползва най-вероятно вече като трета кола или по точно само за ходене до вилата и леки офроуд разходки, ако забежките по офроуда станат по сериозни, като се има предвид че това ще ми е първия такъв джип (до сега съм карал само SUV), то тогава винаги може да бъде продаден и да мисля вариант за нещо по сериозно.

                          П.С.: Единственото което искам пак да повдигна като въпрос е обръщането на волана, дали има някой надежден майстор с който мога да говоря за да разбера колко време ще отнеме, някаква ориентировъчна цена и т.н., защото вече неколкократно попадам на хубави автоматици които са с десни волани

                          П.С.2: Благодаря и на предложението на колегата @valerisuper да ми помогне за избора, по принцип съм от Пловдив, но ако се спра на нещо в София с удоволствие бих се възползвал от компетентна помощ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                            Гледам сега в немското мобиле се продава един същия като моя - American Dream изпълнение. Ако се интересуваш ще ти пусна линк на лично.
                            Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                            Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                            Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                              Първоначално публикуван от rangelkyosev Преглед на мнение
                              ... като ще се оглеждам за 2,8 дизел, но и такъв който е 2,5 ако си харесам няма да се поколебая да го взема, тъй като покарах днес такъв и за извън градско не го усетих да ми е слаб ....
                              Моят е с 2.5 мотора, по принцип е приличен, товарил съм половин тон в джипа и той е 2 тона, никакъв проблем. Единствените недостатъци за мен, ако се ползва по предназначение (а не за гъзария):
                              - на магистрала макс. скорост около 100
                              - в дълбока кал ако се заседне се налага да се влиза в много високи обороти, така че за тежки офроад разходки едва ли е най-подходящ.

                              Иначе като слеза от бензиновата кола и се кача на джипа си личи разликата в коне/кг.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет при покупка на Pajero 3.2 DI-D

                                Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
                                Гледам сега в немското мобиле се продава един същия като моя - American Dream изпълнение. Ако се интересуваш ще ти пусна линк на лично.
                                Да, може да ми пратиш, ще ти бъда благодарен

                                Първоначално публикуван от dsx500 Преглед на мнение
                                Моят е с 2.5 мотора, по принцип е приличен, товарил съм половин тон в джипа и той е 2 тона, никакъв проблем. Единствените недостатъци за мен, ако се ползва по предназначение (а не за гъзария):
                                - на магистрала макс. скорост около 100
                                - в дълбока кал ако се заседне се налага да се влиза в много високи обороти, така че за тежки офроад разходки едва ли е най-подходящ.

                                Иначе като слеза от бензиновата кола и се кача на джипа си личи разликата в коне/кг.
                                Абсолютно съм съгласен с теб, на този етап П2 мисля че ще ми свърши идеална работа, ако нещо се промени с времето има варианти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X