Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте от един новак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте от един новак

    Здравейте,

    както може да се досетите от заглавието, отскоро се запалих по света на офроуда, а и баща ми покрай мен. Днес се регистрирах във форума, а иначе го следя от няколко месеца от време на време.

    Всъщност миналата есен с баща ми се сдобихме с първата ни истинска офроуд машина - Мицубиши Паджеро, и то след дълго чудене какъв да бъде избора. Дано сме попаднали на добра джипка (все още не сме я тествали по-сериозно ) В крайна сметка се оказа, че намерихме такава в много запазено състояние и сега с кеф я ползваме, когато можем.

    Та като нов във форума, а и в офроуда като цяло, имам някои въпроси, на които не намерих отговори из форума:

    1. По какъв начин може някой да стане част от Офроуд-България? Има ли официални процедури, или стига само желание и представяне във форума?
    2. Има ли някакви предварителни изисквания, които трябва да покрием като начинаещи, за участие в някой шампионат или състезание. Или при желание, можем просто да се запишем за дадено офроуд събитие в подходящия клас? (извън самите изисквания и правила на дадените състезания - класове, оборудване, общи правила и т.н.)
    3. Има ли правила/регламент по основаване на офроуд отбор/клуб, който трябва да бъде записан в някаква база данни към Офроуд-България?
    4. Има ли офроудъри от Северозапада и Видинско? Ще се радвам да караме заедно, а и аз да трупам опит покрай вас .


    Моля споделете всичко, което считате за важно и задължително, да се знае от новаците (ПС: Не намерих никъде нещо като ориентировъчна тема, която би отговорила на FAQ за нови попълнения. Ако има такава, моля да ме извините.)

    Накратко за мен: студент в чужбина (предстои ми да завърша), на 22, харесва ми да гледам футбол, да пътувам и да шофирам (а наскоро се запалих и по двуколесните ), активно се интересувам от ставащото в България и един ден бих искал да работя и живея в Родината си.

    Много ме впечатли задружността и организацията на хората в този форум, както за офроуд , така и за обществени дейности. От
    стари теми из форума ми стана ясно това (помагането при бедствия, дарителски кампании и др.). Нещо наистина похвално и за съжаление рядкост в България.

    Поздрави,
    Павел

  • #2
    От: Здравейте от един новак

    Павка здравей,

    Във Видин имаше много силна група са офроуд с джипове и АТВ, сега силни са само моторджиите.

    Като влизаш в града, преди КАТ и института за мляко в дясно, автоцентър СИВИКАР, търси Светли, ще видиш една силно модифицирана бегачка, тук във форума е известен като Таласъм, той може и ще ти даде много ценни напътствия и ще ти спести грешки.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 27-04-16, 09:43.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Здравейте от един новак

      Добре дошъл!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Здравейте от един новак

        Благодаря и на двама ви.

        Да, преди да предпиема, каквото и да е, задължително ще потърся мнения на хора с опит. Но и джипа го взехме с основна цел лек офроуд, разходки, и т.н. За евентуални участия все пак, ще сме определено в най-ниския клас, а доколкото се информирах той е "стандартен". Сис сигурност и там има тръпка, поне за по-неопитните. Като цяло, Паджерото е много запазено, единствено го обухме го с нови All-terrain гуми. Най-големи промени би претърпял със слагането на подходящи колани, клетка и лебедка, ако ще се участва някъде, където тези неща са задължителни.

        Иначе ще следя форума с интерес.

        ПС. Откъде мога да си взема лепенки на Офроуд България

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X