Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 1997 Клаксона и аварийните светлини не работят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 1997 Клаксона и аварийните светлини не работят

    Моля за вероятно предположение.

    Бушоните са изправни.
    При натискане на бутоните за клаксона и аварийните светлини няма какъвто и да било ефект.
    Мигачите премигат при отваряне на врата и ако през това време се натисне бутона за аварийни, светва и индикаторът им на таблото.
    Възможно ли е релето (зелено) за клаксона да е общо и за аварийните светлини, както имат общ бушон.

    Със здраве!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RAV4_ Horn_1.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:6113375
    Реле
    A Главное реле системы впрыска
    B Реле переключения света фар
    C Реле электромагнитной муфты компрессора кондиционера
    D Реле электровентилятора№1
    E Реле электровентилятора№3
    F Реле электровентилятора№2
    G Реле звукового сигнала ???

  • #2
    От: RAV4 1997 Клаксона и аварийните светлини не работят

    Не е възможно , премери първо при натискане на клаксона управлява ли се това реле и после премери отпред на клаксоните отива ли напрежение . Аварийните светлини най вероятно бутона им е повреден , това при условие че ти работят нормално мигачите обаче
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: RAV4 1997 Клаксона и аварийните светлини не работят

      Здрасти RAV4!Виж нещата които 75turbodelta ти изброи, че са по-лесни да започнеш.
      Моето предположение е свързано с един въпрос.Защо мигачите примигват при отваряне на врата?Ако имаш аларма свързана с тях, виж си алармата.
      Аз не съм чувал за повреден бутон на аварийните, но не казвам, че е невъзможно.Аварийните, клаксона, и примигването с дългите са вериги, винаги под напрежение, щото се водят ел. вериги за сигурност и не трябва да зависят от положението на контактния ключ.Поне при Тойота де, щото има и други марки, някои от които с доста изчекната логика.
      Та едното ми предположение е, че фабричната верига захранваща с напрежение тези функции е прецакана.Или ако някой ги е вързал към/през аларма, която е прецакана-конденз в нея или теч на вода върху блока с платката ѝ.
      Ще добавя и това, че бутона за аварийните е сложен, с няколко възможни връзки в него, т.е. някои са нормално отворени, други нормално затворени.Мисля, че има общо 6 активни щифта на щепсела му(на РАВ4) но функцията за аварийни(леви и десни мигачи едновременно) се прави от релето за мигачите, чрез една/две от веригите на този бутон.Отделно, че релето на мигачите е вътре в салона заради звуковата му сигнализация, за да го чуваш когато цъка и да не го забравяш вкл.
      А не би могло да е от релето за клаксона, което играе ролята само на контактор, заради по-големия ел.товар от клаксоните.Т.е. бутона за клаксона не може да поеме ампеража и затова го има това реле.Според мен няма нищо общо между двете системи в релетата.Може да имат общ бушон, но оттам нататък се разделят.
      Свирни тука, като откриеш какво е, за да научим нещо.
      Със здраве и успех!
      Последно редактирано от metotem; 30-04-16, 01:18. Причина: още предположения + правопис
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X