Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia Pegaso - Проблем при смяна на маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia Pegaso - Проблем при смяна на маслото

    Здравейте колеги,

    Натъкнах се на много странен проблем.
    Имам Aprilia Pegaso 650 1997г. Реших да го подготвя за каране и да му сменя маслото и масления филтър.
    Направих всичко, както съм правил и предишните години, но този път, като започнах да наливам новото масло, резервоара се напълни от 1 литър, а мотора трябва да побере 2.2 литра. По някаква причина маслото не слиза до масления филтър.

    Четох в service manual-a, че има и още един маслен филтър, който се намира на рамата. Свалихме го и него, но не ми изглежда в него да е пробема. Свалихме и маркуча и го продухахме - нямаше нищо.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8b95e6263b0d9e223748bbd82f511e05.png
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:6113338

    Направихме и това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c336298066a7e2fbadb26b9d54af8213.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:6113339

    Развихме тази пробка в гнездото на масления филтър, но не помогна.


    Имаше дори момент, в който резервоара за масло беше пълен, а капачката на масления филтър и филтъра бяха свалени и нищо не изтече. Нещо гравитацията не действа.

    Такова нещо досега ми се беше случвало и нямам идея къде може да е проблемът.


    Ще съм много благодарен, ако някой успее да ми обясни

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Aprilia Pegaso - Проблем при смяна на маслото

    Маслото се стича обратно в картера през маслената помпа, би трябвало след някакво време само да си слезе - колкото по-запазена помпа толкова по-бавно. Иначе правилната смяна изисква след наливане на 1,5 литра да пуснеш мотора на празен ход за да дръпне помпата маслото и да освободиш място за допълване до нормата.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X