Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правим като одъртеем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво правим като одъртеем

    Цената на колата е малък финансов проблем в сравнение с разходите за такова приключение

    Коментар


    • #17
      От: Какво правим като одъртеем

      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
      Цената на колата е малък финансов проблем в сравнение с разходите за такова приключение
      Точно така, плюс разходите необходими за да се поддържа тази кола в кондиция нужна за тези приключения.

      Коментар


      • #18
        От: Какво правим като одъртеем

        Човек, дори да остарее, все ще мре некъде... Българите сме свикнали да оставяме имоти и пари на деца и внуци, ако не много, то поне за погребение. Ако им спестим тези емоции, може Господ да ни прибере както на пътя, така и сред морето.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Какво правим като одъртеем

          Здравейте, няма как да не се включа в тази тема. Моята мечта се препокрива с живота на набора, десетилетия мечтаех и мечтите се сбъдват. С нетърпение изчаках да изуча децата, и дори година преди последния бал бях купил вече кемпера. Двуместен разбира се, няколко години вече му се радваме. Нямам парите на човека, но не спирам да мечтая. Обичам да пътувам и го правя при всяка възможност. Преди работех за пари,сега ги губя като работя, защото съм постигнал повечето си цели. Това не е ли причина човек да хване пътя има и много други разбира се.
          П.С. Само похарчените пари за удоволствия ще се върнат в джоба(ми). Е така поне мисля. Поздрави на всички мечтатели и не само на тях.

          Коментар


          • #20
            От: Какво правим като одъртеем

            Дам. тук в България е малко по-сложно
            Не ми се разправят моите премеждия , ама поняко наистина не зависи от нас.
            Има и един друг фактор, гледане на остарелите членове на семейството.
            Но пък пътешествията не са само с кола и в чужбина Сега като няма какво , правим по 20-на километра пеша , пак си е пътешествие
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #21
              От: Какво правим като одъртеем

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Има и един друг фактор, гледане на остарелите членове на семейството
              Дам ето го пак манталитета на българина, да си осигури децата и да се погрижи за родителите.
              На запад също има болни родители но си има старчески домове за целта
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Какво правим като одъртеем

                Да, ама тук, ако дадеш родителите си в старчески дом-започват да гледат с лошо око на теб.

                Отделно от това-родителите ОЧАКВАТ от теб да се грижиш за тях на старини, и ако ги дадеш в дом-ще считат това за един вид предателство от твоя страна. Ще са много разочаровани.
                Аз не бих причинил такова нещо на родителите си. Те и двамата вече не са между нас де, но ако бяха живи...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Какво правим като одъртеем

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Дам ето го пак манталитета на българина, да си осигури децата и да се погрижи за родителите.
                  На запад също има болни родители но си има старчески домове за целта
                  На запад също така , няма да стоиш 6 месеца без работа , защото си дръзнал да съдиш работодател, който краде от фондовете. След като спечелиш делото, пък той да намери начин да те осъди теб, и за някви 1 000 лева , частен съдия изпълнител да ти иска 2 000 , да ти описва имуществото, да иска да ти вземе колата , с която се грижиш за болните членове на семейството. Отделно , старческите домове там , са места , къде то се полагат грижи за хората , а не мизерни дупки напълнени с хора , които се чакат да повемат последния си път , срещу тлъста комисионна. Там , също така , когато си работил 30-40 години , си получаваш нужното възнаграждение , да си спокоен на старини , дори да нямаш наследници.

                  ...... съжалявам че .. така избухнах ... ама не се сдържах...

                  И да аз съм закостенял , тукашен индивид и няма да оставя никой от семейството ми болен , на грижите на непознати , докато аз си вея гъза по света. Дори да можех да си го позволя.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво правим като одъртеем

                    Засягате наистина много актуален въпрос.Аз дълго съм мислил по това и достигнах до няколко извода.
                    1.Старчески дом не е това което си мислят повечето.Сега има частен примерно в едно село близо до морето(варна) където срещу 650 лв месечно си цар.Ама буквално.Почти като на хотел и не е скучно.Подръка имаш ядене топличко медицинска подкрепа наборите те чакат за карти имаш за какво да си говориш.Ако ли пък се чустваш физически силен чудесно.Паркирай си колата сутринта хапваш закуска товариш наборите и газ я за риба за по жени или пък да помогнеш на децата за нещо.Вечерта се прибираш в твойто си легло.Минуса е че трябва да имаш заделени пари.Ама 9 бона на година..ами сякаш не е толкоз много.Да седиш в къщи и да тежиш на децата си определено е по лошо според мен.
                    2.Ако аз и жена ми са физически здрави и запазени заплюл съм едно мизерно островче някъде в океана.Трябват около 35 000 долара за собственост на парче земя колиба лодка и други работи.Месечно трябват около 200-300 долара за живот и храна.Цялата работа за 15 години излиза някъде около 100 000 долара(с придобиване на собственост).Не са много особено като се помисли и че ще се продаде някой друг имот и готово.Супер старини.Слънце чиста морска храна палми море.Минусите са че трябва наистина да си здрав този вид живот не предразполага към ограничена подвижност и при този бюджет е разчертан за около 12-15 години.Отделно ако се случи случка медицинската услуга е ниска.
                    Най съм навит за втори вариант.Мисля че ако станеш пенсионер в България минусите са повече от на острова.А и поне ще си опитал нещо ново на дърти години.Що да не си отидем с финес поне?!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво правим като одъртеем

                      Тва за старческите домове е щото тия тука и тия в примерно Бавария нямат нищо общо. Ходил съм гледал съм - ми то си е като 4-5 звезден хотел - никак няма да се разсърдя на сина ми ако ме прати там

                      ПП Иване, частни съдии няма, не е имало и се надявам да няма и за в бъдеще.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво правим като одъртеем

                        Колко от пенсионерите получават по 650 лева пенсия ? Да речем че получава толкова, ако я дава за таксата за дома , от къде ще си купува лекарствата ? Не се получава при нас просто. Иначе да, гледам ги всяка година , немските пенсионери , как си слизат на кея от луксозния кораб. Питал съм ги, кое колко струва и ми отговарят, че им е по-изгодно 1 месец на кораба, на екскурзия , отколкото 1 месец в Германия

                        ПослеПис: Търти .... извинявай , моя грешка .. "съдебни изпълнители" , сега спокоен ли си . Човек , когато е в нервна ситуация може и да греши в нашия мозък не са само 0 - 1

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2904[1].jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5711915

                        Не знам ,защо се завърта така ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2905[1].jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:5711916


                        А някои , си имат и частни съдии .. аз лично се срещнах с един такъв ... и затова така ..сега .... ама както и да е.. .пак плява творим.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво правим като одъртеем

                          Абе трябват си парици за тая работа..Преди време имаше тема за стареца със дъртото Г дето беше обиколил целия свят и беше на един милион километра, е да де, ама е бил шев в Южна Америка на Луфтханза три-четирес години. Другия руснак, живеещ в Германия, дето си взе кемпер 60-ка и тръгна из Монголия, после му умале и купи камион , че по-големо, се изрази, че " Дооооста доволно висока пенсия" получава от държавата, а и обезщетение за болест от Японците, за които е работел...Норвежците, които обилолиха света с Патрола, били събрали парици за къща в Норвегия, ама решили да попътешестват с тях...Та така..Иначе- дай Боже всеки му да има тази възможност и мироглед, а и душевна необходимост от тази постъпка, защото българина е тъпанар и ако има толкова пари ще си купи Бентли и два апартамента в Слънчев бряг, но да пътешества и да може да "види, почувства и усети"- рядко...Тези, които го могат- нямат възможност...и така..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво правим като одъртеем

                            Дани , има и българи ... катамарана Фата Моргана ..... нистина е съчетание от желание и подходящи условия.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво правим като одъртеем

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Дани , има и българи ... катамарана Фата Моргана ..... нистина е съчетание от желание и подходящи условия.
                              Е да..,но тия хора, да са живи и здрави, са живяли в Канада преди това, а не в нашата родна действителност..Акъл са имали и далновидност, ама това е друга тема...Да сме живи и здрави..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво правим като одъртеем

                                Абе какво сте му се вгледали на човека в паницата?

                                Да, повечето българи нямат идея как да направят такова нещо. Повечето хора на запад СЪЩО нямат идея как да направят такова нещо. Процентът хора, които правят нещо интересно навсякъде е еднакво малък. И почти не зависи от благосъстоянието на обществото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X