Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Табло Фронтера Б 2.2 DTI 16V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Табло Фронтера Б 2.2 DTI 16V

    Здравейте приятели,
    Миналата седмица се сдобих и аз с моята Фронтера (2.2 ДТИ дълга база). Беше си баш любов от пръв поглед.

    Както обикновено се получава при такива пребързани покупки, чак след няколко дена попаднах на този форум и подробните теми какво трябва да се гледа и проверява...Прегледах темите набързо, но доста бързо се загубих в термини и съкращения. Няма да ви лъжа- познанията ми по тема автомобили са доста скромни на този етап. Единственото което направих след покупката (и то по съвет на приятел) бе смяна на акумулатор, маслото, маслен филтър и въздушен филтър.

    Засега (600км) Фронтерата се представя много добре, но имам няколко въпроса към вас

    1) Къде може да се намери книжката с инструкции на български или англииски? Моята е на немски (колата е внесена от Австрия) и не мога да се оправя с нея.

    2) Таблото ако не са включени светлините не работи. Не показва нито скоростта нито оборотите, нищо. Не е проблем защото така или иначе карането със светлини е задължително, но се страхужам да не дойде момент когато съвсем ще откаже.

    3) Долната врата на багажника (върху която е поставена резервната гума) явно има проблем с пантата и леко надира на едно място горната част на бронята при всяко отваряне и затваряне. Как може да се реши този проблем и възможно ли е да се направи в домашни условия?

    4) Прочетох, че качеството на дизела в България е общо взето лотария. Прочетох и за проблемите на други членове на форума с помпата на дизеловият двигател и сумите които се дискутират за поправка и смяна на тези помпички. Къде ми пропоръчвате да зареждам (намирам се в Сливен/ Ямбол) и каква подръжка препоръчвате за да се удължи животът на тази помпа възможно най-дълго време?

    Мисля, че засега това са нещата които ме притесняват най-много. На 5-7 май ще съм в София и ако някои съфорумец със сервиз и опит по този модел изяви желания да види и прегледа колата (срещу съответното заплащане разбира се) ще съм благодарен.

    Предварително благодаря и на всички отговорили тук!

  • #2
    От: Табло Фронтера Б 2.2 DTI 16V

    2) Таблото ако не са включени светлините не работи. Не показва нито скоростта нито оборотите, нищо. Не е проблем защото така или иначе карането със светлини е задължително, но се страхужам да не дойде момент когато съвсем ще откаже.
    Сваля се таблато и се презапояват елементите. Има го подробно описано по темите, свалянето отнема не повече от 5 минути, разглобяването и презапояването вече са по-пипкава работа, но горе долу всеки, който знае от коя страна се държи поялник и със стабилна ръка ще се справи. Дали ще стане по-зле? Надали, но все пак е дразнещо.

    Коментар


    • #3
      От: Табло Фронтера Б 2.2 DTI 16V

      Благодаря за съвета, но засега не разполагам с необходимите инструменти за такава пипкава работа...щом няма вероятност да стане по зле, ще го оставя така засега.
      Някой може ли да сподели къде е сервиза на Лозан? На няколко пъти попаднах на коментари тук във форума където го препоръчват...Иска ми се да си закарам Фронтиерата там да я прегледат цялостно.

      А, и още нещо! От дясна страна на волана имам копче за каране при сняг и друго с буквата S. Предполагам че включва някакви спортни настройки....но какви точно?

      Коментар


      • #4
        От: Табло Фронтера Б 2.2 DTI 16V

        Най-добре му звънни по телефона. Има го в профила му:
        http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2277
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X