Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фиш за превишена скорост на... ремарке

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

    През съда само с номера на ремаркето няма да мине .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      През съда само с номера на ремаркето няма да мине .
      защо?

      Коментар


      • #18
        От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

        Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
        Би трябвало да има и договор и фактура. На мен по ми е чудно ако трябва да се състави акт какво ще пише - "управлявал ремарке номир ххххх с превишена скорост" ???
        Какво мислиш че пише на актовете на шофьорите на седлови влекачи? "Управлява състав от превозни средства ... с номер на последното хххххх"

        И си ги глобяват като стой та гледай.

        Коментар


        • #19
          От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

          И според мен няма да мине през съда.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • #20
            От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

            Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
            И според мен няма да мине през съда.
            Дайте един аргумент де?

            Коментар


            • #21
              От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

              още едно въпросче... Писмото с фиша е от ОДМВР-Бургас... На тях ли да пратя копие от ф-рата и договора?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                Хм. При проблем със 'снимка' бях подал възражение в местния КАТ, а те по служебен път го придвижваха няколко месеца докато отпадне задължението ми...

                Т.е. варианта през местния КАТ работи, обаче дали няма да е по-ефективно да контактуваш директно с бургаския КАТ - не знам... Защо не им звъннеш един телефон?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                  В писмото няма нито телефон нито адрес в Бургас... Освен да ги потърся в интернет... Ама малко ме съмнява, че ще ми обърнат внимание по телефона...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    още едно въпросче... Писмото с фиша е от ОДМВР-Бургас... На тях ли да пратя копие от ф-рата и договора?
                    Теоретично на тях.

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    В писмото няма нито телефон нито адрес в Бургас...
                    А къде очакват декларацията от водача? Предполагам че няма куриер който да не знае къде е бургаския КАТ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      Ама малко ме съмнява, че ще ми обърнат внимание по телефона...
                      Потърси ги из интернет. Дежурния може да те насочи към правилното място.
                      Любезно, но твърдо отношение и ще ти обърнат внимание - ще те посъветват как да постъпиш... Да, сигурно ще трябва да звъннеш 4-5-6 телефона докато се качиш по стълбичката до правилния началник...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                        Здравей

                        Фишовете на служебните коли снимани в Бургас ги пускаме на този адрес , и задължително обратна расписка :


                        Сектор "Пътна полиция"
                        Адрес: гр. Бургас , ул. "Янко Комитов" №34
                        тел: (056) 856 347; 856 947
                        За Видео контрол
                        ВПД Началник: Иван Ишкиев

                        Успех
                        Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                          Първоначално публикуван от ivan abt Преглед на мнение
                          Здравей

                          Фишовете на служебните коли снимани в Бургас ги пускаме на този адрес ...
                          Благодаря!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                            Случайно попаднах на темата, но виждам, че дискусията по нея не е завършена, затова нека да спомена нещо от съдебната практика: http://145.255.215.55/2014/12-2014/0...4/463b1114.htm
                            Ето извадка от решението:
                            Съдът в настоящият си състав изцяло споделя доводите на жалбоподателя, че съобразно чл. 189, ал. 4 от ЗДвП, един от задължителните реквизити на електронния фиш е регистрационният номер на моторното превозно средство, при управлението на което е извършено нарушението. Волята на законодателя е насочена към това да се санкционират нарушения, при които са установени и заснети моторни превозни, а не - пътни превозни средства. Според § 6 т. 11 от Допълнителните разпоредби на ЗДвП – „моторно превозно средство” е пътно превозно средство, снабдено с двигател за придвижване, с изключение на релсовите превозни средства”, а според т. 17, „ремарке” е пътно превозно средство, предназначено да бъде теглено от моторно превозно средство; посочено е, че към ремаркетата се приравняват и полуремаркетата. В настоящия случай, както е видно и от съдържанието на обжалвания електронен фиш, и от приложените към делото писмени и веществени доказателства и доказателствени средства, касае се за заснето ремарке, собственост на жалбоподателя, а не за индивидуализирано посредством регистрационния си номер моторно превозно средство, чийто собственик или ползвател подлежи на административно наказание. Следва извода, че липсва задължителен законов реквизит на ЕФ и че е приложен санкционен ред извън предвидените в чл. 189, ал. 4 ЗДвП случаи, като при това съществено са нарушени процесуалните правила.
                            По изложените съображения, съдът намира, че обжалваният електронен фиш е незаконосъобразен и като такъв следва да бъде отменен.
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                              Буквата срещу духа на закона.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фиш за превишена скорост на... ремарке

                                Те зат'ва у наше село номера на ремаркето е еднакъв с номера на МПС-то, към което е прикачено
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X