Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиза на Леви-координати и впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сервиза на Леви-координати и впечатления?

    моля за координати на сервиза на Леви.мога ли да намеря там части втора употреба.дали работят качествено?
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

  • #2
    сервиза се намира до сградата на балкан кар, там е и сервиза на ситроен, на бул. цар борис 3 или житница, и от двете улици се влиза. части втора употреба има но малко и са адски скъпи, труда е сравнително евтин но качеството е под средното ниво.

    за каква кола става дума
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Go go go ти е дал вече адреса. Красно село.

      Аз също не съм очарован. За повечето ремонти (все още) са с по-ниски цени от Дару (50 до 75%). Разполагат с не малко части втора употреба, но не знам за цени, не съм пазарувал. Много хора се оплакват от поръчки на части. Вярно, някои части са на по-ниски цени (от Дару-кар) например, но ако не е налична се чака доста и в не малко случаи частта не идва за указаният модел..

      Коментар


      • #4
        един километраж го чакахме 4 месеца

        някои части са по - евтини защото не са оригинални или са като оригиналните но не от ровър а директно от производителя
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Между другото и Дару кар пазаруват вече от дилъри като British Pacific, затова и при тях цените паднаха. А за части с логото на LR - в Мото-пфое!

          Коментар


          • #6
            от както иван и боби отидоха в мото пфое, дарукар не е място за поддръжка на LR просто няма кой да ги прави
            drive alive

            Коментар


            • #7
              става дума за range rover 96,трябва ми спирачна помпа или поправка на старата(което е малко вероятно).за нова си мисля че ще е много скъпа и затова се оглеждам за втора употреба.благодаря на всички за помоща. отивам да се боря.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                купувал съм такова нещо, не се ремонтира, втора употреба няма или и да има е много ръждясала и не си струва. новата е някаде между 100 - 200 лв.

                опитал съм алтернативите вкл. сам да си я рециклирам но нищо нестана
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  go go go тука сбърка цената нова е около 3200 при мотопфое,2700 при леви,аз намерих втора употреба за 800.верно се оказа че не се ремонтира
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    амаааааааа ...

                    това да не е т. нар. ню рейндж ровер ???
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Za tia pari horata kola si kupuwat ...

                      Ne stawa li ot neshto drugo ???? UAZ ??
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        ураааааааааааа.оправих го.да, го го става дума за new range(как може 10 годишна кола да се води ню модел ).за жалост беше се стопил мотора на помпата заради едно малко шибано реле,което беше залепнало.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          Как ти го оправиха? При Леви ли това?

                          Отдавна не се води New Range Rover. Такова беше името в годините след предишният модел, който през 1994г. нарекоха "Classic". А Класик-а е бил в производство има няма 24 години..

                          Коментар


                          • #14
                            ооооо той този модел имаше и един много скъп контрол на окачването, който има навика д асе чупи най редовно ..... гадна работа, още ли не е измислен начин да се побългари
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              и него го смених. преди две седмици.ама така е една беля никога не идва сама.с толкова много електроника в колата за две години не съм имал никакви проблеми и сега две повреди изведнъж.проблемите с блока на окачването са че той е от много съставни части(клапани, датчици,компресор,силов блок, и др.)работи под високо налягане и след време се нуждае от подмяна.казват че след 150 000км е нормално да се подменят части по въздушното окачване.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X