Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГУР на МТЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ГУР на МТЗ

    Колеги имам мтз 82 което има проблем в управлението, голям луфт почти оборот на волана тогава започва да реагира а при транспорт предницата започва да бие и ако не намалиш неможеш да го укротиш. Дайте съвети и предложнения за справянето на този проблем.

  • #2
    От: Проблем с ГУР на МТЗ

    Имаш съвкупност от луфтове и затова ти играе предницата.Обери първо кормилните болтове,имат отдолу гайка която се осигурява с тел,ако не става има рем комплекти.Провери гайката на хебела над моста,почти съм сигурен,че е развита и няма резба.В 90% от случаите гайката е проскубана и се държи на шплента,като осигурява достатъчно луфт на хебела между шлиците.В повечето случаи шлиците са достатъчно разбити и дори да стегнеш гайката остава голям луфт.Трябва да се направи дебела шайба със освобождение във което да влезнат шлиците за да се стегне надежно хебела към оста.Виж и каретата и втулките на волана и ако трябва смени с нови.Инак луфта се обира със червяка на сектора,като отвориш капака остава към кормилният прът на самият сектор.Охлабваш болта и завърташ корпуса с червяка докато ти хареса,но няма да е от там.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ГУР на МТЗ

      Колегата е изброил доста от местата дето може да допренесат за хлабините,но има още едно место дето трябва да се регулира.Това е разстоянието/хлабината/ между между зъбната рейка към хидравличния цилиндър и зъбния сектор на вертикалния вал отиващ към хебела по спомен мисля беше от 1 до 3 десети.Ако е хлабава връзката между вала и хебела има голяма вероятност притягането на гайката макар и с подложка да не помогне защото от голямото биене щлиците се подбивам разширяват се каналите даже се променят и ъгъла на хебела и вала.Решението е нов вал и хебел.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ГУР на МТЗ

        Не е ли по-добре един цилиндър и орбитрол и тракторът да започне да завива нормално? С това управление блъскането в ръцете е неизбежно и винаги измаря. Все да се мъчиш да го вкараш в правия път , а той да ходи където си иска.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ГУР на МТЗ

          Всяко нещо има плюсове и минуси!Представи си 1 дере и въпростният орбитрол откаже?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ГУР на МТЗ

            Ако е направена системата кадърно и има масло няма как да откаже.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ГУР на МТЗ

              Според мен няма как да я направиш некадърно.Един дозатор,помпа,маркучи,цилиндър,казан за маслото и там другите му принадлежности по предницата.Ако се оберат луфтовете на предницата и ГУР-а не мисля,че ще има този проблем за който автора споменава.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ГУР на МТЗ

                Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
                Според мен няма как да я направиш некадърно.
                Има, има...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ГУР на МТЗ

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Има, има...
                  Да вярно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ГУР на МТЗ

                    Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
                    Всяко нещо има плюсове и минуси!Представи си 1 дере и въпростният орбитрол откаже?
                    За мое удевлиение, съм виждал да дърпат аварирал комбайн от новите модели на Ню Холаднд, който е точно с орбитрол. Та как ще аварира това нещо много ми е интересно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ГУР на МТЗ

                      Не съм запознат до такава степен със устройството му,но и тях ги ремонтират.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ГУР на МТЗ

                        Много лесно аварира. В орбитрола всичко е прецизна двойка и най-малката частица попаднала в маслото може да го блокира,избиват уплътнители които са на стеблото за задвижване,блокиране на зъбната помпа намираща се дъното на орбитрола тя е предназначена за авариен режим има и още куп други уж не възможни неща които стават.Бай бале да не те спошождат.Ремонта им е малко като мисия невъзможна е зависи какво е аварирало.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с ГУР на МТЗ

                          Нали затова казах кадърно направена система което предполага монтиране на маслен филтър! А иначе каквато и да е системата на управлението все има как да откаже.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с ГУР на МТЗ

                            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                            Много лесно аварира. В орбитрола всичко е прецизна двойка и най-малката частица попаднала в маслото може да го блокира,избиват уплътнители които са на стеблото за задвижване,блокиране на зъбната помпа намираща се дъното на орбитрола тя е предназначена за авариен режим има и още куп други уж не възможни неща които стават.Бай бале да не те спошождат.Ремонта им е малко като мисия невъзможна е зависи какво е аварирало.
                            Колега, нещата които си изброил, могат да се получат само при "мърляч", който не си подържа и обслужва техниката. Моите машини, маслото никога не прехвърля оказаните часове, даже го сменям по-рано.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с ГУР на МТЗ

                              Ако влиза в резонанс может да провериш и ъгъла на сходимост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X