Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГУР на МТЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ГУР на МТЗ

    Тези дни се заиграх малко с Болгара. Мисля , че добре се получава и би трябвало да започне да завива като нормалните трактори. С удоволствие изхвърлих недоразумението от предницата.
    imgur
    photo hosting
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ГУР на МТЗ

      На снимката е МТЗ-80,а не 82 което е с движещ преден мост(инжинерно недоразумение).Трябваше да оставиш големият оригинален "Туч" и да го използваш само като казан за масло заради килата които осигурява на предницата.Ще ти се наложи да компенсираш с тежести и без това леката предница,защото няма да се търпи 9-тата в кабината.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ГУР на МТЗ

        Махнах го , защото тракторът е с челен товарач и няма смисъл да тежи отпред.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ГУР на МТЗ

          Извинявам се че възкресявам старата тема,но мисля че все пак е актуална и бих помолил колегата ако я погледне да се опита да възстанови снимките.Боря се със същия трактор и същата схема и остана да му доизмисля казана маслото на хидравликата.Другата ми питанка е какво масло да налея при нов орбитрол цилиндър и помпа, МХЛ 32 или някакво двигателно?

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ГУР на МТЗ

            Днес ще направя детайлни снимки на всичко, което съм монтирал и ще ги кача вечерта.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ГУР на МТЗ

              Разбира се,че хидравличното е за предпочитане при положение,че всичко е ново.Ако поставиш двигателно през лятото ще му е добре,но през зимата ще дава малко зор докато се разбие и затопли.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ГУР на МТЗ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188238P.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5767520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188239T.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5767521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188240T.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5767522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188241s.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5767523Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188242M.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5767524Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188248Q.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5767525Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188249t.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5767526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188250x.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5767527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9188251z.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5767528
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ГУР на МТЗ

                  Добра и проста изработка и от видяното яко направено,а защо махна колоната на управлението нима не можеше да се използва като резервоар за маслото?Предния мост сменян ли е защото гледам,че не се виждат никакви допълнителни заработки и е поставена оригинална плоча за захващане на бутилката?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ГУР на МТЗ

                    Махнах колоната, защото беше по-добре да олекотя предницата заради челния товарач. Предният мост е нов, няма нищо, което да е преправяно. Всичко излезе около 1200 без ддс.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ГУР на МТЗ

                      Много благодаря че възстанови снимките,колега.Изпълнението ти си е направо заводско.Ако всичко върви по план след месец-два ще споделя снимките на мойта преработка.
                      Моята идея също включва махане на кормилната кутия и монтирането на самоделен съд с маслен филтър досущ като твоя.

                      @Stefan55 Попитах за маслото понеже тези трактори по заводски данни ги дават с руския еквивалент на М10 в хидравликата,а ще сглобявам всичко с нови части и така или иначе не събира някакво главозамайващо количество масло,та искам да му сипя по-доброто.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ГУР на МТЗ

                        Не знам по какви съображения руснаците слагат такова масло,но от практиката която имам знам,че такива масла поставяме когато елементите от хидравличната система са се по-износили/главно помпата/ и по този начин се запазва налягането,но ми се струва,че дебита пада/това е само предположение което от доста време се каня да проверя на стенда/.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ГУР на МТЗ

                          Слага се двигателно масло защото семерингата на хидравличната помпа е от ден до пладне и почва да смесва хидравликата с двигателното. Преди да сменя хидравличната помпа се налагаше да източвам масло от двигателя и да го наливам в хидравликата. Сега след основен ремонт на двигателя и съответно никакъв разход на масло, май пак ще се наложи да се прехвърля масло. Струва ми се че нивото пак се покачва. Абе... тези дето са писали книжката, определено са си знаели стоката
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ГУР на МТЗ

                            Да руските семерини и о-пръстени определено са с легендарни качества...Хубавото е че повечето вложени в трактора са стандартни и ги има по магазините на народни цени и с много по-добро качество от оригинала.
                            Искам само да попитам колегата,който е дал снимките по-горе за размера на квадратния профил,стената му ми изглежда 10см от снимките,но бих се радвал ако може да споделиш някакви размери предимно страната на профила ме интересува и височината на целия съд,понеже ще го правя самоделка и не искам да откривам топлата вода наново.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ГУР на МТЗ

                              Колега, iovkito след преработката имаш ли проблем с завиването надясно?Днес сглобих всичко понеже имах известни премеждия с трактора и при сухите проби забелязвам че наляво завива до откат(шенкела подпира в предния мост) но надясно не се случват нещата цилиндъра прибира докрай а гумата завива на 10-15 градуса.Моста е прибран като твоя от всяка показва се само един отвор на тръбата.Левия шенкел е купуван от магазин специално за тази работа и поне на външен вид е абсолютно същия като твоя.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ГУР на МТЗ

                                Това е напълно нормално. Завиването надясно е като със старото управление , а наляво е повече , тракторът е по-маневрен. За да нямаш маневреност надясно , най-вероятно си сложил цилиндър , който не е подходящ. Ако ти трябват някакви размери , днес ще ходя на село , мога да ги сваля.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X