Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГУР на МТЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с ГУР на МТЗ

    Може ли да се използва м10д? Аз налях такова след монтиране на частите и не съм забелязал нещо нередно засега , но не ми е проблем да го сменя , ако не е подходящо.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с ГУР на МТЗ

      Ами в ръководството,което имам изрично пише да се използва такова масло със заводската секторна кутия,та предполагам,че проблем няма да имаш.В момента съм с МХЛ 32 и волана е много лек,помпата не се чува дори при напън в крайно положение.Има един малко глупав момент с това казанче,няма пробка и маслото не може да се източи напълно,но това не е болка за умиране.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с ГУР на МТЗ

        По принцип М10д е с голям вискозитет - гъсто масло е.....за хидравликата колкото по рядко е по добре!
        Ако не караш през зимата няма да е проблем ....

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с ГУР на МТЗ

          Да докладвам - всичко работи прекрасно,точно като в рекламата,вече не се налага да мисля къде си слагам палците,за да не ги обърне волана.Само едно нещо ми прави впечатление в средно положение волана се мести доста по-трудно наляво и надясно мине ли 10-15 градуса олеква значително(проверих си кормилния прът и поправих всички места където опира,а те не бяха малко) и пак е така.Въпросът ми е,това заводски заложено в орбитрола ли е или е някакъв дефект в орбитрола,който съм купилНатиснете снимката за да я уголемите

Име:038383115.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5776460
          Орбитрола е български,продавача много го похвали и каза че се изнасял в много държави за монтиране на фадроми,багери и трактори,всичко е обезвъздушено и не тече от никъде.Другото,което ми прави впечатление е,че когато огася трактора с волан навит в крайно дясно положение,за да стои прибран цилиндъра след известно време цилиндъра се връща леко и част от стеблото се показва.

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с ГУР на МТЗ

            И аз го наблюдавам това , но не знам от какво е. На т-то монтирах орбитрол и там всичко е нормално , няма го това заяждане.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с ГУР на МТЗ

              При нас и на Т-то и на Болгара ни няма заяждане. На един колега монтирахме на неговият трактор орбитрол и се получи така.. Това с цилиндъра си е нормално поне според мен.На холанда като му навия напълно волана за да му изкарам масленият радиатор за чистене при напълно навид надясно волан и при угасяне на трактора каквото и да правя веднага се връща съвсем леко.

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с ГУР на МТЗ

                При мен първоначално заяждаше каренцето под волана,болта доста години е удрял в кормилната конзола,ама с тая секторна кутия кой да усети.Сложих болтове с ниска глава и ниски гайки,които не надстърчат карето,центровах волана от двата големи винта,които го държат и там спря да закача.Мислех си,че карам каренцето да работи на прекалено голям ъгъл и за това заяжда,но ако е така поне при още един оборот на волана трябва да заяжда.Ако не сте ги погледнали тези каренца обърнете им внимание.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X