Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За разхода на BMW R1100GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За разхода на BMW R1100GS

    Здравейте,
    Все се опитвам да хвана,какъв е разхода на гориво на мотора и все се съмнявам. През почивните дни карах натоварен с втори човек зад мен + багажи /3 куфара/.
    Получава се така:
    Тръгване пълен резервоар!
    Изминати 354 км от тях 40 км на 1 или 2 скорост / много лош път и малко черно/.
    Като паркирах мотора на финала ми останаха последните две деления на скалата ,като съм карал поне 40 км след като изгасна третото.
    Само аз и пътника сме поне 180-190 кг
    Разхода ми се вижда множко
    Пропуснах скоростта ...на нормален път 100-110км/h
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: За разхода на BMW R1100GS

    Ами напълни го до горе, раздели литрите на километрите, умножи по 100 и ще разбереш точно колко ти е разходът.

    Коментар


    • #3
      От: За разхода на BMW R1100GS

      Този показател с чертите (деленията) в никакъв случай не е точен. Ако беше спрял на спускане пак щеше да ти показва три черти, а ако беше спрял на изкачване можеше и една черта да ти показва, или вече да ти свети лампата за резервата... От пълен до капачката резервоар първата черта ми изчезва след, като мина поне 60-70 км, но следващите след това черти (деления) ми изчезват всяка, през, около 30-35 км. Разбира се това е само, ако караш по равен път. Ако има изкачвания и спускания качва и сваля черти в зависимост от положението в момента.
      Друго, което съм забелязал, когато стои по-дълго на пачи крак моторът при потегляне може да покаже, че имаш много по-малко бензин дисплеят и след малко време, както си караш започва да качва черти в движение все едно, че го зареждаш.
      Също съм забелязал, че, след като ми светне лампата за резервата мога да карам поне 100 км на резерва и пак остава поне 1 литър в резервоара.
      Най-точно разхода го определям, като пълна до капачката резервоарът, нулирам брояча и карам. При следващото пълнене до капачката виждам, колко бензин съм долял, и съответно колко километра съм изминал с това количество. Дисплеят с чертите и лампата за резервата са единствено само за ориентиране...
      Общо взето, като за мотор, който тежи над 240 кила и е 1100 кубика БМВ-то е доста икономично при условие, че се кара нормално със 100- 110 км/час.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: За разхода на BMW R1100GS

        Благодаря Владич! Аз точно тези черти се опитвам да хвана на колко "падат", но досега не съм успял!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: За разхода на BMW R1100GS

          А колко литра събира?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: За разхода на BMW R1100GS

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            ...
            И при 1200 положението е тоже. Има точна зависимост, но не е линейна.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: За разхода на BMW R1100GS

              24 литрови са нашите резервоари на 1100 ГС.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: За разхода на BMW R1100GS

                Ок макар и относително колко според вас са последните две черти или поне резервата...От-До
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: За разхода на BMW R1100GS

                  На мен понякога ми светва оранжевата лампа на резервата, когато няма вече черти на дисплея, но понякога светва и когато има само една черта на дисплея. Но светне ли лампата, знам, че мога да мина най-малко поне още 80 километра. Пробвал съм. В същност един път, след като ми светна оранжевата лампа за резервата минах 107 км, и когато вече всеки момент очаквах моторът да спре стигнах до бензиностанция, в която заредих малко под 23 литра.... Значи съм имал още близо литър в резервоарът. Този факт доста ме изненада, но се постарах добре да го запомня.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: За разхода на BMW R1100GS

                    Резервата при моторите варира доста поради формата и разположението на резервоара. На моя мотор примерно резервата варира между 2,5л и 3,5л , което е 40-60км затова гледам да заредя веднага и да не карам на резерва.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: За разхода на BMW R1100GS

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      На мен понякога ми светва оранжевата лампа на резервата, когато няма вече черти на дисплея, но понякога светва и когато има само една черта на дисплея. Но светне ли лампата, знам, че мога да мина най-малко поне още 80 километра. Пробвал съм. В същност един път, след като ми светна оранжевата лампа за резервата минах 107 км, и когато вече всеки момент очаквах моторът да спре стигнах до бензиностанция, в която заредих малко под 23 литра.... Значи съм имал още близо литър в резервоарът. Този факт доста ме изненада, но се постарах добре да го запомня.
                      На мен определено ми светва ,когато имам една черта на резервоара!
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За разхода на BMW R1100GS

                        При мен , като уточнявам не съм с боксер а съм 4 редови, лампата ми светва на 1/4 от 22л. винаги. Ама аз да те питам за какво го засичаш разхода, той варира всеки път, човек влиза в малки или по големи населени места, задръстване, дълга права или магистрала, различно натоварване на двигателя при изпреварване, проходи и т.н. Моя харчи от 4,5-7,0л. на 100км или най често 6-6,2л. и какво от това ако твоя харчи 5-5,5 ще си спестил за 100км. едно кафе На всичките БМВ лампата светва на 1/4 от резервоара, когато светне означава да се ходи да се зарежда бързо, а не да се кара докато угасне и помпата засмуче всичките утайки от утайниците. Владич е прав пълниш до горе нулираш брояча и като стане 200км почвай да се оглеждаш къде да долееш.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За разхода на BMW R1100GS

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          При мен , като уточнявам не съм с боксер а съм 4 редови, лампата ми светва на 1/4 от 22л. винаги. Ама аз да те питам за какво го засичаш разхода, той варира всеки път, човек влиза в малки или по големи населени места, задръстване, дълга права или магистрала, различно натоварване на двигателя при изпреварване, проходи и т.н. Моя харчи от 4,5-7,0л. на 100км или най често 6-6,2л. и какво от това ако твоя харчи 5-5,5 ще си спестил за 100км. едно кафе На всичките БМВ лампата светва на 1/4 от резервоара, когато светне означава да се ходи да се зарежда бързо, а не да се кара докато угасне и помпата засмуче всичките утайки от утайниците. Владич е прав пълниш до горе нулираш брояча и като стане 200км почвай да се оглеждаш къде да долееш.
                          Чисто любопитство ДОбре е да се има някаква представа,но по всичко изглежда, че ще е много обща.
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За разхода на BMW R1100GS

                            200 км на мен ми е малко, за да търся бензиностанция. Обикновено след минаването на 250-270 км започвам да се ослушвам за бензиностанция. Тогава вече съм на две, или по-рядко на три черти на дисплея и лампата още не ми е светнала. Но и след, като светне лампата не се притеснявам особено, защото знам, че резервата ми е доста голяма. Често ми се случва да карам, след като ми свети лампата за резервата.
                            В същност един път карах заедно с една група пистаркаджии по магистралата от Пловдив до Бургас. За да не се деля от групата бях принуден дълго да поддържам скорости от порядъка на 160-170 км/час и тогава ми даде разход над 8/100, но дълго каране с такива скорости са абсолютни изключения за мен... Отдавна повече от 120 км/час не вдигам и то за изпреварване. Нормално си се движа със 100-110 км/час и се кефя на пътя и на пейзажа.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: За разхода на BMW R1100GS

                              Владич при мен е навик на 200км да се оглежда, понеже често карам с едни приятели на които резервоарите са им по 18л.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X