Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на пикап

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на пикап

    Здравейте симпатични колеги ! За да не го казвам като сводка от априлския пленум,поради разрастване на земеделското ми стопанство,имам необходимост от пикап. Спешна.

    Както на много потребители и обикновени хора тук и извън форума,едно е да говориш за джипове,друго за пикапи и въпреки моя вече близо 10 годишен опит във форума и в карането извън пътя ме постави в режим на питане...отново.

    Та,необходим ми е пикап,по възможност да е с два реда седалки (дълга база,кинг каб или там както се водят) не е задължително,но определено желателно,същото важи и за левия волан. Първо цена,по принцип гледам да не надвиши 8000 лв. и съм се ориентирал към Нисан,Мицубиши Л200 и евентуално Опел/Исузу Кампо. Но май най-много към нисана ме влече. Предназначението ще е както казах земеделско,каране на торове,бидони с вода и помпи,чували с рози и лавандули,цигани,дърва и пр. и пр. Не държа да е кой знае колко нов,но поне да е 97-8 год нагоре,не за друго,ами като работна кола,ресурса и се изчерпва по-бързо,никой (поне в Европа) не купува пикап за евридейка,за това гледам да не е някой трапер 25 годишен.

    Имам няколко обяви,които съм набелязал,но първо искам да чуя мнения към кое да се насоча,какво е проблемно,прочетох тук,че (и много ясно де) пикапа нисан има доста сходство с тераното,това навярно значи,че ще има и същите му проблеми... Бързи/бавни,блокажи и т.н. разбира се,че ще е желателно да ги има,все пак в кал и редове ще се кара.
    Примерно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DT93.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:6113034
    Знам,че десния волан доста повече врати ще ми отвори и,че като ще се кара извън пътя не би имало значение,но първо ще видя какво ще излезе с ляв,после ще му мисля,ако не ми хареса нищо за десен.

    Извинявам се,ако това не е раздела,но за пикапи не открих
    Последно редактирано от feikot; 19-04-16, 10:56. Причина: mobile.bg
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Съвет при избор на пикап

    Линковете ще ти ги изтрият.
    На мицуто лебедката е слагана от индианец
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на пикап

      Това с линковете не го знаех,добре,ще кача само снимките като изключим това за лебедката,виждам,че с патролите си запознат,следователно можеш ли да изразиш мнение за наварата от 95-00 год ?
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на пикап

        Ако наистина ти трябва само за работа ... погледни Тата Телколайн
        Това чудо пред мен лично се опитват да го убият от около 10 години!!!
        Е! Още върви!
        Носи поне тон каквото се сетиш и десетина мургави братя всеки ден по поля и гори.
        Никога не е имала номера .. тоест, не е виждала асфалт.
        Масло и гориво и .. всичко е на принципа ... каквото има .....
        Много често НЯМА!
        Веднъж затегна мотора.
        За парите си е идеален работен кон.
        А, бюджета ... за тези пари ще вземеш 2 броя.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на пикап

          Хора,наистина имам нужда от помощ и упътване.Ориентирам се към навара най-вече,за това ще ми е от полза всяко мнение свързано с еднаквостта им с други,по-популярни модели,където вече,ще мога да си набавя информация.Или пък конкретно. Моля ,който има желание и информация да ме осветли с нея...нужно ми е наистина
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на пикап

            На мен са ми интересни тия по новите ТАТА дали ги е пробвал някой и доволен ли е от качеството им?
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на пикап

              Гледах ги тия телколайн,има в кз една,много е очукана,което значи,че доста работа е свършила,но ми идва малка и хилава.Не знам дали е 4х4,не знам и как би се справила,казвам,че ще ми трябва и в по-сериозни условия,но за магаре изглежда добре,просто на мен не ми върши работа.
              Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
              feikot@abv.bg
              Обратно дороги - НЕТ !

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на пикап

                Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                Гледах ги тия телколайн,има в кз една,много е очукана,което значи,че доста работа е свършила,но ми идва малка и хилава.Не знам дали е 4х4,не знам и как би се справила,казвам,че ще ми трябва и в по-сериозни условия,но за магаре изглежда добре,просто на мен не ми върши работа.
                Двойната кабина!??! .... Малка?
                Кой е по-големия пикап според теб? Я ги нареди една до друга и гледай.
                4х4 си е парт тайм. От двгателя не очаквай чудеса. Ускорява от 0 до 100 за 30 сек. да речем ...
                Представи си шаси, окачване и всичко от Л200 и двг. от Пежо 1,9, леко разстърган до 2 литра.
                Никак не е хилава. Тон до тон и половина си ги носи.
                Да се повторя, няма друго такова добиче .. на тая цена. Все пак говорим за работен кон.
                Ако, е за пред кафето .... е друга тема.
                Нямам такава. Впечатленията са ми от 2-3 тук около мен.
                Едната съм правил каквото се сетиш по нея, като ремонти.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на пикап

                  Тази,която гледах в Казанлък ми се видя нещо като Шкода Пикъп,комби без покрив,може да греша,не знам. Няколко пъти поясних,че не ми трябва за пред кафето...Не ми е проблем да купя за кафе...нямам време да ходя колкото е смешно,толкова е плачевно.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на пикап

                    HILUX, 2000г.
                    Малко над бюджета на feikot +десен волан:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hilux1.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5711561
                    Ако имаше повече такива оферти преди година и половина, щях да се напъна да събера още 2.5 хилки ... което не означава, че се оплаквам от 4Runner-a ми, но както е казано "колкото повече - толкова повече"
                    ______________________________________
                    4Runner 2L-T О87879393пет

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на пикап

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5711580
                      Цена 10 000 лв.
                      Дата на производство октомври 2005 г.
                      Тип двигател Дизелов
                      Мощност 133 к.с.
                      Скоростна кутия Ръчна
                      Категория Пикап - Дълга база
                      Пробег 200000 км



                      Този как е,регистриран,с капак на товарното,теглич,нови гуми,реално 3000 лв. по-малко е
                      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                      feikot@abv.bg
                      Обратно дороги - НЕТ !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при избор на пикап

                        При твоя случай, според мен ти трябва Мицубиши Л200 2002-2005г., внос от Англия. Ще ти излезе доста под бюджета за купуване, докарване до тук и регистрация. За разлика от следващото поколение(4-та генерация), което залитна към джиповете за пред кафето, 3-тата генерация е як и прост работен кон.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на пикап

                          За добро или за лошо приликите с терано не са чак толкова големи. Окачването е друго (с по-малки ходове, дали е по-кекаво не знам), кормилното управление е промененно (пак не знам дали за добро или не до там). Вальо (Drukman) им знае и кътните зъби, ама вече не пише във форума. За двигателя съм чувал от него че не трябва да се кара във високи режими дълго време. Иначе не знам да е проблемен автомобил, но и не съм твърде грамотен по въпроса.

                          Ако трябва да избирам между това и Hilux, определено бих избрал Hilux-а, стига да има нещо общо с 4-runner-а като окачване и кормилно управление, а то определено е по-здраво и от терановото и от наваровото. За L200 не мога да кажа нищо.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при избор на пикап

                            Благодаря,аз се бях ориентирал към по-старата навара,но като се замислих,за разлика от 1000 лв. примерно получавам 3-4 години разлика.А се очертава поне 10-15 години (ако е на същото мнение и той) да го ползвам,за това би било по-добре да е по-нов.
                            Варианта с десен волан не е на 100% изключен,но ще е при краен случай. Не само заради неудобството,но и заради варварската им експлоатация.Почти не съм чувал кола от англия да е в добро състояние,което не значи,че всички коли са такива,просто може тези,които идват на нашия пазар да са.
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при избор на пикап

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...бих избрал Hilux-а, стига да има нещо общо с 4-runner-а ...
                              Все съм си мислел, че 4Runner е по-малкото братче /или сестриче / на Hilux. Или може би нещо не съм разбрал Спартак ?
                              Това тук е моят на слизане (3 Март,т.г.) по един разкалян път (~3km), глинест на това място, но предимно каменист, и то доста. Когато бях малък (във времената на ТКЗС) по този път нашите се качваха с Москвичи, Жигули и Варшави, сега с джипките чакаме да мине някой ден след дъждовете ...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0049A_res.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5711600
                              Последно редактирано от andonoff; 22-04-16, 22:12. Причина: дата
                              ______________________________________
                              4Runner 2L-T О87879393пет

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X