Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

    Здравейте Уважаема Аудитория, Модератори и Администратори на Форум Off-road Bulgaria!
    Моля да ми позволите да коригирам заглавието! Поради дългото заглавие, вероятно на •България• се е "отрязала" последната буква.
    От 2012 година съм записан във Уважемият Форум, но само бях пасивен четец бе никакви коментари и реплики без значение за какво става въпрос. Сега обаче обстоятелствата се развиха в друга насока и "ножът опря до кокала"! Реших да сменя местожителството и автопарка със по-добри. От гледна точка на държавата успях Благодарение на обстоятелства и възможности. От гледна точка на автопарка - постигнах единомислие със себе си и съпругата си за избор на по-проходима машина в сравнение със "паркетника" БМВ, на когото не можех да имам довери да отида с него на някоя поляна и да съм сигурен, че няма да ме остави там ако падне един дъжд, нищо че автомобилът е чисто нов и оборудван подобаващо с нови гуми и джанти и пълен резервоар.
    Сега вече знам, че има и Паркетници и "Паркетници". •Jeep Grand Cherokee•! Това е новата бъдеща придобивка! Идеалната голяма фамилна кола със повишени възможности за проходимост! Как постигнах това? Благодарение на Форума и Участниците! Тук идва момента обаче в който е желателно да се отдаде значимото на тези хора и личности които безвъзмездно и безкористно на тяхната дейност "behind the scene"! Това са Модераторите и Администраторите! Благодарен съм защото Те успяха и успяват да балансират много добре във дипломацията между участниците, създавайки една приятна атмосфера за участие, взаимодействие и взаимопомощ, както и на евентуални приятелства и повече позитивен и емоционален социален живот! Искам да изкажа личната си Благодарност към всички Тях- Модератори и Администратори,които жертват личното си време с оглед спазването на правилата и добрият външен вид на форума, като поддържат добрият тон на поведение и държат темите в образцов вид! Как успяват - Те си знаят! Трудът им обаче е достоен за респект и трябва да му се отдаде значимото! Аз имам едно предложение, което ще се радвам, ако се приеме на дневен ред адекватно и ефективно. Всичко е въпрос на желание, гледна точка, широко скроеност на манталитета и интелектуалните възмножности на всеки един от нас! Аз например ще се възползвам сигурно най-малко от това си предложение защото не съм в България, обаче ако се прибера един ден за известен период ще се радвам да видя, че има някакъв позитивен ефект от това предложение, а то е следното:
    • Предлагам с оглед подобряването на комуникациите, поддръжка на сървъри, консумативи, учредяване на примерен фонд за взаимопомощ от всякакво естество, да се учреди доброволно и добронамерено събиране на такса/членски внос на всеки ЖЕЛАЕЩ ПО СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ УЧАСТНИК, съгласен да внесе доброволна лепта от примерна сума за годишна такса примерно от 50лева индивидуално за една календарна година. Или може да се направи на няколко нива Членство като се започне от малка сума примерно 10 лева и така докато се стигне до 50-100 лева съобразно финансовите възможности на участниците. Това може да става посредством •PayPal• или нещо от сорта като способ за плащане/превод.
    Нека тези авоари да бъдат някаква доброволна субсидия за всички тези личности които дават приноса си за съществуването на Форума, ако има излишъци могат да се заделят за Фонд•Взаимопомощ Club Off-road Bulgaria• примерно: Някой ако закъса някъде по пътя или извън него(което е по вероятно поради естеството на проекта и Форума), да бъде подпомогнат от някой участник във Форума със физическо присъствие и намеса, като за целта същият получи примерно някаква финансова помощ за гориво(ако не нещо друго). Мисля, че няма нищо лошо във това мое предложение и ако се приеме, аз съм съгласен да съм първи със приноса си във Фонда и съм готов да внеса годишна такса от 100лева за 2016 година считано от месеца на внасяне, до изтичане валидността до съответният месец 2017 година.
    Считам, че изказването ми ще бъде адекватно разбрано и анализирано и доста от тук участващите ще се съгласят със мен и намерението ми ще бъде прието на добра воля и наистина със желание! Също така този импровизиран Фонд•Взаимопомощ Club Off-road Bulgaria• може да инициира подпомагане на изпаднали в здравословен проблем участници на Форума. Дай Боже, всички да сме живи и здрави, обаче никой не е застрахован от болести, нали така? Някои са само повърхностни настинки и прочие патетични банализми, обаче ало някой го настигне •Рак• тогава става лошо, и всеки потърпевш започва да оценя ценностите на Живота и си променя мирогледа тотално! Времената са други, Животът стана по-лош, но хората затова се различаваме от животните, че сме Човеци! Смятам, че това е една Благородна кауза и няма нищо лошо да бъде имплементирана!
    Още веднъж Благодаря за вниманието, Благодаря на всички Ви, Благодаря на Един Неизвестен Господин •Х• ( Той си знае кой е )!
    Поздрави и респект,
    Искрено Ваш Викинг.
    19.04.2016
    11.00 а.m.

    ПП. Ако някой сметне, че предложението ми е сюрреалистично, може поста да бъде изтрит, няма проблем, надявам се поне Благодарностите ми да бъдат оставени, ще бъда доволен!
    Това мисля и това споделям със Вас всички тук. Не мисля, че идеята е лоша, ще бъде хубаво и добре ако бъде възможно да стане реалност. Мисля,че ще има позитивна насока развитието на тази тема.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 19-04-16, 04:57.

  • #2
    От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

    Има случаи когато са се събирали средства! Това не е лоша идея,но не знам дали не трябва някаква по друга организация /щом ще се разполага с бюджет/. То май беше обсъждана една такава идея...дори се споменаваше за закупуване на оборудване. Помагаме си все пак
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

      А относно идеята за нещо като членски внос-обсъждана е многократно, и винаги се стига до едно решение-такова събиране на пари НЯМА да има.
      Това означава, че започнат мрънканици от рода на "аз за какво давам пари, за да ми трият постовете ли", или "аз съм един вид съсобственик, щом плащам, искам и аз да налагам правилата си", или други от този род.
      И това ще е края на форума.
      Аз също не бих се съгласил на такова нещо, ако форума беше мой.

      А инициативи с благотворителна цел е имало, има и сега, когато се наложи-общността се мобилизира.

      Разбирам ентусиазма ти, всички сме минали през това, ама вече е обсъждано многократно, и се стига винаги до същото положение.

      Само да ти кажа, че форумът е като жив организъм, и се развива постоянно. Най-силните му години според мен бяха 2009-2012. Тогава форума беше нещо съвсем друго, ама както казах-растем, растем...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

        Адмирации за начина на изразяване!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

          На мен ми допада идеята, във VW форума има т.нар. членове - хора които доброволно плащат сумата Х веднъж в годината и се зоват членове на официален автомобилен фенклуб. На останалите които не са членове никой не гледа като на прокажени и форума функционира добре - поне за сега.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

            Привет Господа! Приключи един тежък ден за мен, и отделям веднага внимание на фаворитният ми Форум. Незнаех и нямах идея, че е имало подобни предложения. Аз все пак затова споменах ако се счете, за ненужен поста да бъде затрит, нямам претенции. Всичко което визирам в написаното, е свързано единствено на добра воля, така както повечето тук на добра воля дават съвети и което е малко странно, някой примерно поиска съвет и има някаква молба независимо за какво става въпрос и след като получи някакви отговори (които понякога смея да отбележа са много изчерпателни и поучителни) след това започва да се държи арогантно и брутално, което не е правилно. Според мен например това не е правилно. Както пак според мен, аз например Благодарение на такива съвети някои които бяха много настоятелни успях да си затвърдя мнението какво искам от себе си за себе си. Така например избегнах една покупка на •Jeep Wrangler Rubicon• който щеше да ми даде свободата да се катеря тук там обаче в града щеше да ми е малко дискомфортно и тясно в сравнение във Big Brother •Grand Cherokee• ,който е в пъти по-голям и по-комфортен. Предполагам че ме разбирате и ще се съгласите със мен. Целта на това събиране на финанси е да се подпомогне Форума, да се идентифицира сред обществото като например си отпечатаме •OFF-ROAD-BG-CLUB• стикери за стъклата на любимите машини, със идентификационни уникални персонални номера, Членски карти примерно, за сборове и примерно някакви отстъпки във сервизи и магазини за тунинг и/или авточасти, все от сорта благинки от които всеки който пожелае да се включи във финансирането на Форума може да се възползва. Плащането обаче на такива авоари, няма да дава привилегировани права на никой да се държи безцеремонно и безпардонно, брутално и цинично видите ли само защото бил Член на Офроуда и така нататък. Според мен напротив- всеки ще се стреми да бъде по-вежлив и учтив и деликатен и тактичен. Няма да има : " А, ве кавал шъ ти е...а м....а!" в директен или индиректен вид или от сорта простотиийки и всеки ще бъде даже повече подстрекаван да се държи внимателно и дипломатично към всеки. Респекта е едно от качествата на нашият живот и морал, което западна. Ако има повече респект, ще бъде супер обстановка, повярвайте ми. Например имам близък познат в Окланд, който има "Рейндж Ровър" и когато имам нужда да отскокна до някъде и ако случайно се засечем на паркинга, и го попитам в каква посока е се оказа,че никога не ми отказва макар в последствие разбрах, че не винаги е бил в моята посока даже напротив! Обаче никога не ми отказа, никога не ми каза че е в друга посока. Поисках да му платя веднъж и се обиди. Обаче пък отидохме със жените на една пищна вечеря и аз платих вечерята и бях много доволен, нищо че тръснах една камара пари като за едномесечно зареждане на хладилника по стандарта в България! Мисълта ми е , че ножем да стигнем до единомислие. Примерно някой да се ангажира да бъде Секретар/Секретарка на Форума, да организира календар, срещи, помощи, посещения на някакви музеи в България извън България и от сорта неща. Естествено ще бъде на някаква заплата. Същото се отнася и за Модератори/Администратори. Незнам тези хора какво работят, какви са като индивидуалности, имат ли семейства , ангажименти обаче извинявайте ако аз съм Модератор и се налага да се ангажирам със тази дейност, която отнема доста време, жена ми ще се разведе със мен. Определено съм сигурен в това. Защото виждам колко време ми отнема да напиша/коригирам един пост/тема и си представям какво е да "търчиш" из целият форум и да следиш кой какви ги върши! Извинявайте ама това си е живо доброволно самонаказание! Трявба нещо и за тези хора да се направи! Вижте колко само са участниците във Форума: над 6868 или от сорта души. Това е много народ много характер много поведение много проблем! Трябва здрав и мотивиран crowd management! Помислете и кажете и решете. Аз съм ЗА! Казвате кога и пращам веднага по "PayPal" 100лева или каквото там трябва. Насреща нищо не искам. Няма да обеднея от факта, че съм дал 100 лева ще ме извинявате момчета! Само съветите които получих до момента са за много над 100лева! И не само аз получавам такива съвети почти всеки 2 -ри по една или друга причина получава такива •безплатни• съвети! Ако трябва да съм откровен наистина и аз съм си в повечето случаи!
            Поздрави и лек успешен ден!
            Ще пиша после пак, че да се оправя малко! [emoji1058][emoji1181]


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 19-04-16, 09:24.

            Коментар


            • #7
              От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              На мен ми допада идеята, във VW форума има т.нар. членове - хора които доброволно плащат сумата Х веднъж в годината и се зоват членове на официален автомобилен фенклуб. На останалите които не са членове никой не гледа като на прокажени и форума функционира добре - поне за сега.
              Имено това визирам и аз. Това е заразително. Всеки ще се стреми да бъде по-добър и по-съвършен. Аз например ще се гордея да си лепна един стикер на •Jeep Grand Cherokee• BG-OFF-ROAD-CLUB и даже вече знам как ще изглежда номерът ми за колата: обезателно ще има •BG• в него и после •NZ• примерно.
              Ако може някой Модератор ако чете това да ми оправи заглавието, че много се дразня[emoji848] Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

                И стикери се печатат, и карти се издават, и отстъпки се дават.

                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                ... виждам колко време ми отнема да напиша/коригирам един пост/тема ...
                Ако съкратиш постовете до 1/10 като съдържание, ще ти отнема значително по-малко време, че тея есета малко хора ще ги прочетат целите.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  А относно идеята за нещо като членски внос-обсъждана е многократно, и винаги се стига до едно решение-такова събиране на пари НЯМА да има.
                  Това означава, че започнат мрънканици от рода на "аз за какво давам пари, за да ми трият постовете ли", или "аз съм един вид съсобственик, щом плащам, искам и аз да налагам правилата си", или други от този род.
                  И това ще е края на форума.
                  Аз също не бих се съгласил на такова нещо, ако форума беше мой.

                  А инициативи с благотворителна цел е имало, има и сега, когато се наложи-общността се мобилизира.

                  Разбирам ентусиазма ти, всички сме минали през това, ама вече е обсъждано многократно, и се стига винаги до същото положение.

                  Само да ти кажа, че форумът е като жив организъм, и се развива постоянно. Най-силните му години според мен бяха 2009-2012. Тогава форума беше нещо съвсем друго, ама както казах-растем, растем...
                  Няма мрънканици,няма простотии. Ще има единоправие и социална-виртуална дипломатичност и респект Кольо! [emoji106] Никой няма да бъде над или под някой! Всеки ще си знае мястото!
                  Няма да бъде краят на Форума Кольо, спокойно! Ако всеки се замисли за какви глупости дава през ежедневието пари от сорта на 10-30 лева на месец, не смятам, че на някой ще му се обърка фамилният бюджет ако даде доброволно , доброжелателно, тези 10-30 лева за една календарна година! Не е ли така? Кажете ми и ме поправете ако греша? Поне половината Форум харчи грешни пари за някакви глупости убеден съм! Помислете пак и пишете! Аз мисля, че една такава акция , ще допринесе повече за обединение и сприятеляване, отколкото разпад на Форума!
                  Това пак казвам е мое много силно вярване и мнение! Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

                    за съжаление форума отдавна върви към разпад и нищо не може да обърне тенденцията, камо ли членски внос................. то точно и заради пари се разпадна, де
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

                      Това звучи лошо вече! Щом Вие го казвате,значи знаете нещо, което аз незнам определено ... Добре де дайте да видим нещо не може ли да се направи! В цял свят Форуми от сорта имат бюджет! Не са се разпаднали повярвайте ми!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 19-04-16, 09:48.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

                        Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                        Това звучи лошо вече! Щом Вие го казвате ... Добре де дайте да видим нещо не може ли да се направи! В цял свят Форуми от сорта имат бюджет! Не са се разпаднали повярвайте ми!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Откакто съм във форума, все се разпада, и все слушам как е било "преди", така че не се притеснявай чак толкова.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Българи

                          В момента има ~7000 души! Ако на това му викате разпад. Аз му викам "полуразпад" на атома. След около 150-200 милиона години ще се разпадне със такива темпове, щом Mr. SilverFox е член от 2007 година.
                          Силвър, ползвах един твой пост тук да "репортна" молбата си да ми се коригира заглавието на темата, че много ме дразни това липсване на "я"-то. Сорка Братле! От мой пост не става да репортна каквото и да била нередност! Поздрави! [emoji848][emoji106][emoji108]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

                            Ще пиша по-съкратени постове разбрах правият текст СилвърФокс! [emoji106]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Благодарност към всички Модератори и Администратори от всякакво ниво и град в Бъл

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Откакто съм във форума, все се разпада, и все слушам как е било "преди", така че не се притеснявай чак толкова.
                              Да, промени се, стана много комерсиален /не е спам, има общо с темата/, но може би така както се променя форума се променят и членовете му, т.е. форума следва общото течение, като някоде има бързей, завихрения и съответно дълбоки и спокойни води.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X