Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катерене със стандартни автомобили (не туниговани)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от alex_markov
    Яро,
    Тогава аз да не съм с ТР2?
    Какво е ТР2?

    Коментар


    • #32
      Ндявам се не питаш мен
      До колкото знам (нека спецовете обяснят) клас супер "Монстри" за маняци.

      Коментар


      • #33
        И аз съм на принципа сам да си карам УАЗката или с още 1-2 джипа така е най-забавно. Хем се си сам хем не му мислиш много а и все пак не си безпомощен ако закъсаш (обикновено това правят другите аз им помагам ) Нямам промени по колата (не че бих отказал) и така някак си след преодоляване на дадено препятсвие се чувстваш горд от себе си и машината. Иначе всеки може да вземе рязания Рейндж на 300 или повече коня и да строши всичко по пътя си (като под "всеки" разбирам този с повечкото финанси)
        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

        Коментар


        • #34
          ТР-2 са подготвените серийни, динозаврите са ТР-3 - прототипи.

          Коментар


          • #35
            Re: катерене с фабрични модели

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Първоначално публикуван от JBP67
            Здравейте, нов съм във форума. От 7-8 години катеря баири индивидуално, разчитам само на фабрични модели, "разумно управление" и късмет. В момента съм с Нива 1,7 карб. Принципно съм против всякакви ъпгрейди и считам, че всичко което ми е необходимо се намира на място. Невероятно е от какви положения може да се измъкне човек с ръце, лопатка, брадва, фенерче и малко късмет. Дано темата Ви е интересна!

            Създаването на един автомобил е сложен процес, в който участват много хора и то обикновено супер специалисти в своята област. Естествено е да си зададем въпроса, а какво им пречи на тях направо да „тунинговат” автомобилите които произвеждат? Не „тунинговат” автомобилите още в завода поради факта, че всеки произведен автомобил задължително отговаря на стотици изисквания голяма част, от които противоречиви. Затова и винаги крайната конструкция е компромис между удобство, цена, проходимост, управляемост и допълнителни възможности... „Тунинга” е всъщност целенасочена промяна в конструкцията на автомобила, която естествено влошава едни параметри и подобрява други. Смисъла за такива промени е по-доброто адаптиране на съответния автомобил към конкретните условия за експлоатация и изискванията на неговия собственик. Никак не е лесно да се намери правилния баланс в промените така, че те да имат и позитивен ефект, тук изключвам сините лампички, и свръх-широки гуми предназначени предимно за ходене до местното кафе...

            Препоръчвам ви да посетите курса:

            Приспособления към автомобила, специално оборудване, тунинг, инсталация на лебедки, брони и проектиране на необходимите промени по автомобила в зависимост от начина на експлоатация, радиовръзка.

            който ще проведем скоро, темата е много сложна и изисква доста познания въпреки всеобщото мнение, че е въпрос само на пари...



            Така е но като почнем,къде ще спрем?
            За тунинга край няма.
            Много ми допада израза "тунинговай задкормилното устройство" а това се прави с каране и дух, и бих добавил: с по-малко автомобил.
            Може да Ви изглеждам лаик, но повярвайте не карам без път от вчера,
            карал съм години и в пустиня и в джунгли.По скоро идеята ми е ако някой би искал да провери себе си, нека се провери със себе си. А другите забавления и орг.мероприятия са много хубав повод за социално напиване.Нищо лошо.
            да си поиграем!!!

            Коментар


            • #36
              Под серийно разбирам - автомобила както е произведен, без значение какви екстри има. Единствено разбира се, гумите се сменят според карането.
              да си поиграем!!!

              Коментар


              • #37
                Донякаде си прав. Карам не подготвен автомобил 3г., но от скоро имам нови пружини и амортесьори (тунинг). Разликата е много голяма: средната скорост на черно се дигна, а конфорта се повиши и вече три състезания, Ком-Емине вкл., не съм сменял тампончета и други дреболии. Стандартните пружини издържаха полвин сезон. Според мен някой дребни подобрения са необходими.
                IvoVarbanov.bg

                Коментар


                • #38
                  )) Така се и почва - с гумите)) После болестта е нелечима, прогресира, и най-лошото - от това не се умира ами се живее дълго. И скъпо))
                  Мда. Нивата е малка, обаче със съвсем стандартни УАЗове в руската кал стават такива изпълнения ...
                  А самолетаджиите изобщо си имат мечта - 16 конски сили. И са сигурни че като ги достигнат следващата цел ще е 12 ... Със свръх Су-тата всеки може.

                  Коментар


                  • #39
                    В интерес на истината и аз съм пипнал тук-там, но само да сменя суровината от която са произведени. Иначе размерите съм оставил същите. Не държа на комфорт и скорост само на здравина.
                    да си поиграем!!!

                    Коментар


                    • #40
                      ААААААААА)))))))))))))
                      И ти се имаш за здрав??? ))))))))))

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Alexander
                        И аз съм на принципа сам да си карам УАЗката или с още 1-2 джипа така е най-забавно. Хем се си сам хем не му мислиш много а и все пак не си безпомощен ако закъсаш (обикновено това правят другите аз им помагам ) Нямам промени по колата (не че бих отказал) и така някак си след преодоляване на дадено препятсвие се чувстваш горд от себе си и машината. Иначе всеки може да вземе рязания Рейндж на 300 или повече коня и да строши всичко по пътя си (като под "всеки" разбирам този с повечкото финанси)
                        • Ето за такива неща говоря. Ще направя предложение:
                          Понеже съм по върховете. Който качи някой връх, прави снимка и я пуска. Ще ви пусна моите само да намеря начин да ги прехвърля от gps-а на компота.
                        да си поиграем!!!

                        Коментар


                        • #42
                          Интересно предложение. Може да се пусне и нова тема. Лошото е че на снимките не се разбира колко трудно е било. Може да си се измъчил, но като видиш снимките да останеш разочарован.
                          IvoVarbanov.bg

                          Коментар


                          • #43
                            Много интересно и аз така правя снимам с камера монтирана на таблото Поради това че не е тунингована често посещавам сервиза добре че е още в гаранция

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от JBP67
                              ... и още нещо: поддържай си автомобила!
                              добре
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар


                              • #45
                                аз съм абсолютно против идивидуалното излизане в гората ! мисля че оптималния вариант е поне 3 коли (когатоса повече от 5-6 сущо е проблем). тогава може да говорим за адреналин - всеки гледа да надскочи пък и помощ ще се намери . затъвал съм така , че ме вадеха с две лебедки . сам в гората не е адреналин , а лудост(визирам тежки маршрути).
                                а гуми поне не си ли сменил? щото какъв ще е този страшен баир дето го катери не пипната Нива ?
                                Стефан е прав - тежка и не лечима болест !
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X