Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катерене със стандартни автомобили (не туниговани)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: катерене с фабрични модели

    Първоначално публикуван от JBP67
    Здравейте, нов съм във форума. От 7-8 години катеря баири индивидуално, разчитам само на фабрични модели, "разумно управление" и късмет. В момента съм с Нива 1,7 карб. Принципно съм против всякакви ъпгрейди и считам, че всичко което ми е необходимо се намира на място. Невероятно е от какви положения може да се измъкне човек с ръце, лопатка, брадва, фенерче и малко късмет. Дано темата Ви е интересна!

    Създаването на един автомобил е сложен процес, в който участват много хора и то обикновено супер специалисти в своята област. Естествено е да си зададем въпроса, а какво им пречи на тях направо да „тунинговат” автомобилите които произвеждат? Не „тунинговат” автомобилите още в завода поради факта, че всеки произведен автомобил задължително отговаря на стотици изисквания голяма част, от които противоречиви. Затова и винаги крайната конструкция е компромис между удобство, цена, проходимост, управляемост и допълнителни възможности... „Тунинга” е всъщност целенасочена промяна в конструкцията на автомобила, която естествено влошава едни параметри и подобрява други. Смисъла за такива промени е по-доброто адаптиране на съответния автомобил към конкретните условия за експлоатация и изискванията на неговия собственик. Никак не е лесно да се намери правилния баланс в промените така, че те да имат и позитивен ефект, тук изключвам сините лампички, и свръх-широки гуми предназначени предимно за ходене до местното кафе...

    Препоръчвам ви да посетите курса:

    Приспособления към автомобила, специално оборудване, тунинг, инсталация на лебедки, брони и проектиране на необходимите промени по автомобила в зависимост от начина на експлоатация, радиовръзка.

    който ще проведем скоро, темата е много сложна и изисква доста познания въпреки всеобщото мнение, че е въпрос само на пари...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от JBP67
      Това Дефендър ли означава?
      Да, съжалявам, че не поясних..

      Land Rover Defender 110, Td5

      Коментар


      • #18
        И нашето Дискавъри е серийно , даже и лебедка няма вече .
        А от онзи ден е и три-скоростно : само 1-ва , 3-та и 5-та.

        Коментар


        • #19
          Серийно

          И моята Уазка е серийна. единствения тюнинг които имаше ( фарове на покрива ) останаха в гората.
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #20
            Petrov кога ще е този курс и колко парички ще е
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #21
              и Galloper-а ми е сериен...

              хората печелят състезания със серийни автомобили... това не е най-големия проблем...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                Petrov кога ще е този курс и колко парички ще е

                Още не съм готов да съобщя дата, но имайки в предвид че приключихме със състезанията за тази година ще дадем сериозен ход на другите дела. Цената ще е както винаги 20лв. на участник...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  ок мерси за инфото
                  и моята нивка е сериина , няма нищо бутано по двигател,ходова чяст,кутии,дифове,имам само халогени,и гилгард.а и средния диф е някав странен
                  ама така я взех ,но ми се ще да я бутна тук там
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от LJ73
                    хората печелят състезания със серийни автомобили... това не е най-големия проблем...
                    Печелят, когато състезанието си е за серийни! Аз нали се опитах да взема някои точки в Бухово със серийната Витара? Само дето я блъсках отдолу и съм счупил пружина и амортисьор. Първо малкият клиранс не позволява кой знае каква импровизация, а наличието на лебедка е абсолютно задължително при такива екстрийми
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #25
                      И моята Тойота 2,4 ТД е серийна, като изключим шнорхела и фаровете, но такава я докараха от Италия. Иначе по окачване и двигател всичко е стандартно.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                        Първоначално публикуван от LJ73
                        хората печелят състезания със серийни автомобили... това не е най-големия проблем...
                        Печелят, когато състезанието си е за серийни! Аз нали се опитах да взема някои точки в Бухово със серийната Витара? Само дето я блъсках отдолу и съм счупил пружина и амортисьор. Първо малкият клиранс не позволява кой знае каква импровизация, а наличието на лебедка е абсолютно задължително при такива екстрийми
                        Естествено, когато има точки предвидени за достигане само с лебедка... Дали пък няма по-назад класирали се от теб с "тунинговани" машини - лебедка, лифт...?

                        Ти с Малатеста Кобра ли беше на Бухово?
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Kakво разбирате под "серийна"?
                          Гуми, Брони, лебедки броят ли се? Ако не аз съм със сериен
                          Аз си мисля че НЕ сериен е с промени в окачването, двигателя...

                          Коментар


                          • #28
                            "Серийна" не се ли разбира със заводска спецификация и оборудване? Сиреч така, както излиза от завода..

                            Коментар


                            • #29
                              Яро,
                              Тогава аз да не съм с ТР2?

                              Коментар


                              • #30
                                Yaro Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 4:31 pm Заглавие:

                                --------------------------------------------------------------------------------

                                "Серийна" не се ли разбира със заводска спецификация и оборудване? Сиреч така, както излиза от завода..

                                и аз си мисля същото
                                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X