Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балансиране на кардан?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Балансиране на кардан?

    Здравейте колеги.От три месеца имам Нивата и още я разучавам.Има някакви вибрации които ги усещам по лостовете на раздатката.Предния собственик ми каза че предния кардан трябва да се балансира ,защото има някакви виврации.Бил я карал без предния кардан и нямало вибрации.Разбрах вече че във Варна няма къде да се балансират кардани,затова се обадих в технокардан Кубрат.От там ми отговориха че ако има голям луфт в шлиците не може да се балансира.Та въпроса ми е какъв е допуска за луфта и как мога да разбера при мен допустим ли е .Като разклащам на пречупване двата кардана луфта е един и същ .Каретата нямат луфтове.

  • #2
    От: Балансиране на кардан?

    Аз пък съм за смяна на семеринг/киче, м/у задния диференциал и кардана на Чероки XJ. Казаха ми, че също се изисква баланс след подмяната, съответно се чудя къде (при кой във Варна) да отида? Ще бъда благодарен, ако някой даде съвет.
    Сузуки Джимни 1.3, 99г.

    Коментар


    • #3
      От: Балансиране на кардан?

      Аз съм пращал кардан в Кубрат и съм доволен.
      Имам чувството че целия град е в бизнеса с кардани

      Коментар


      • #4
        От: Балансиране на кардан?

        В Кубрат едно време имаше завод за кардани, и сега всеки който е в час с технологията, има къде да сложи машините, има мерак за работа, и начален капитал се е захванал с ремонт на кардани.
        Аз поне знам поне три фирми. Ползвали сме две от тях, и от двете излизат читави кардани.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Балансиране на кардан?

          Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
          Здравейте колеги.От три месеца имам Нивата и още я разучавам.Има някакви вибрации които ги усещам по лостовете на раздатката.Предния собственик ми каза че предния кардан трябва да се балансира ,защото има някакви виврации.Бил я карал без предния кардан и нямало вибрации.Разбрах вече че във Варна няма къде да се балансират кардани,затова се обадих в технокардан Кубрат.От там ми отговориха че ако има голям луфт в шлиците не може да се балансира.Та въпроса ми е какъв е допуска за луфта и как мога да разбера при мен допустим ли е .Като разклащам на пречупване двата кардана луфта е един и същ .Каретата нямат луфтове.

          Остави какво ти е казал предишния собственик,щом натискаш и усещаш луфта или се примиряваш с вибрациите или сменяш карданите.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Балансиране на кардан?

            Ако шлиците са капут, забрави за баланс.

            Аз преди време съм правил кардан в стария завод в Кубрат. Наличноста беше един край с каре, и другия с шлици. По средата нямаше нищо. Ценообразуването беше такова, че с тяхна тръба, подготовка и заваряване, и балансиране след това, излизаше два пъти по евтино, отколкото струва парчето тръба в склад за метали по цени на едро. Хубави времена бяха. Изпълнението беше перфектно. Аз не съм търсил спестяване, просто кардана нямаше шанс да се поръча от никъде.
            Вече щом частни фирми се занимават, и при проблем с шлиците, огледай се за нов. Съмнявам се да излиза сметката да правиш от нищо нещо.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X