Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Медоносна 2016

    Аз днес ще слагам магазините на само за разширение,акацията цъфти а аз наливам сироп.Стези дъждове само пило и глад.

    Коментар


    • #17
      От: Медоносна 2016

      Такъв дъждовен май месец не е имало скоро. От акацията ще има колкото за опитване. Поне за пчелите да има.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Медоносна 2016

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Е що с такава неприязън към рапицата? Тя си е отлична паша, стига да й разбираш... От плодника не вадя, щото така сме се договорили с мойте пчели. Ти сега като им върна центрофужени пити, М ще бърза да ги напълни. Това добре ли е, не знам. А лавандулата дава ли стоков мед?
        Медът от рапица е с огромно количество полен, никой вече не иска да го купува, а и не става да се смеси и продаде като букет...Отделно захаросва бързо и след като са го събрали и захароса зареди някои по-хладни вечери в май месец не го махат толкова бързо и семейството няма къде да се разшири за основната паша от слънчоглед. Отделно наблюдавам ,че когато имаме в близост рапица пчелите не се развиват добре нататък в пашата. Когато нямам рапица предпочитам да ги храня със сироп - после са пушка.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #19
          От: Медоносна 2016

          Още не съм вадил мед. Предполагам тази седмица при прегледа може да извадя малко за цяр. Като цяло доста силно ми се стори че се развиха семействата и дъждовете ги съсипаха. Поне ми се струва че има редовно приток на нектар и не наливам на семействата. Края на март когато ги виждах силни семействата, един стар пчелар ми каза "Това хубаво време, ще се развали и ще е лошо за пчелите по време на пашата". Питах го защо така мисли, а той ми каза че е от практиката му до сега така се случва.

          Коментар


          • #20
            От: Медоносна 2016

            Вчера ги преглеждах. Много зле, нацвъкали са тук-там, слаба работа. Акацията премина, мисля след седмица да извадя малкото акация, която са събрали, за да не се меши с другия мед.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #21
              От: Медоносна 2016

              Как е?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #22
                От: Медоносна 2016

                Трагедия. Нито отгоре, нито отдолу.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Медоносна 2016

                  И при мене продължава роевото настроение, макар вече с по-малко маточници. Паша сега има и в магазините са събрали доста. Отварям всичко като луд всяка седмица заради това роене, а и са станали доста агресивни. До сега не съм работил толкова много.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Медоносна 2016

                    Глад,дъжд,няма градеж, поне се отказаха от роенето но плановете за сезона са провал.Ако и на липата е така ще е една изгубена година.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Медоносна 2016

                      А, надявам се поне от липата да съберат, че клиенти за мед много, материал няма..
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #26
                        От: Медоносна 2016

                        Започнали са да слагат в магазините, пълни са около 50-60% а интересното е, че липата ще цъфне след седмица.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #27
                          От: Медоносна 2016

                          Или някоя по-ранна липа, или ливадна паша са набарали.
                          При мен кориандъра започна да отделя от около 4-5 дни и са събрали между магазин-два. Ниските температури и валежи въобще не им се отразиха добре.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Медоносна 2016

                            Магазините са пълни. Предполагам че ще компенсира липсата на акация. Събота мисля да вадя мед.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Медоносна 2016

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Магазините са пълни. Предполагам че ще компенсира липсата на акация. Събота мисля да вадя мед.
                              Ние тук ги храним, вие ще вадите. Гаден живот.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Медоносна 2016

                                Аз тази година не съм дал грам захар. А иначе в последните 3 години се старая да не давам захар. Пролет подхранвам с мед в малки количества. Миналата година на отводките давах малко захар, но съм си решил да вадя чист мед. Има такива които хранят усилено със захар и вадят мед, но аз не съм привърженик, съответно и знам цената на меда си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X