Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатъчна кутия или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатъчна кутия или?

    Здравейте,

    От един месец имам яд, след яд с едно Санта ФЕ 2,7 от първите (2001 година).
    Сега проблема е като тръгна и като мине от 2-ра нагоре се чува нещо под колата, където се чува желязо в желязо и като продължа напред се чува звук като в стара Сетра или тролейте от едно време, като набират или спират.
    Мисля че проблема се крие точно в раздатъчната кутия, но иначе вала си се върти. (постоянно е зацепено двойното).
    Не знам дали нещо масло или друго е, но не ми харесва никак. Ще закарам на сервиз тези дни, въпреки че нз дали трябва да се кара така, но да се надявам че 5-6 км няма да стане голяма беля.
    Силно се надявам или масло или най-много някой лагер, но ако проблема се окаже по сериозен моля подскажете къде из София предлеждат и ремонтират раздатъчни кутии.

    Благодаря!

  • #2
    От: Раздатъчна кутия или?

    Тия май имаха вискомуфа която умира от различно износени предни и задни колела.

    Коментар


    • #3
      От: Раздатъчна кутия или?

      Има и муфа,и среден диф...
      По най-прекия път към подемник и майстор поне малко в час.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Раздатъчна кутия или?

        С моя страхотен късмет днес, тръгнах аз и вече се разхлопа яко и викам няма да го бъде да го връщам на паркинга и това всичко по малко от 1 км, започнаха звуци тенеке в тенеке и блокира на пътя, като се извъртя супер гадно и един човек с бус си помисли, че нещо си правя тъпотий по пътя. Пробвах да го бутна...никав шанс да мръдне, на директна леко го премистих с около 1 м и изчаках пътна помощ, като над 40 минути се опитахме да я качим на камиона.
        Сега е в сервиз и нз каква ще е съдбата, но нямам условията за пред блока или някъде другаде аз или познати да пипат.
        Нз диференциала ли строших,какво стана, но предните гуми въртяха леко и само задните на скорост се опитваха една на пред, на зад...но прескачаха така да го кажа.
        Честно казано, нз колко време ще отнеме и пари, но се надявам не много пари. Иначе нз като опция ако цената е висока, дали ще е ок да се направи само с предно предаване.
        Имам и една стара шкода 120, на която и счупен челния прозорец и май ще ми е по изгодно за момента с нея и прозорец за 70 лв.+ гражданска, че вече нз с този СУВ.

        Коментар


        • #5
          От: Раздатъчна кутия или?

          Нз и аз.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Раздатъчна кутия или?

            Раздатъчна кутия се оказа,както си мислех. От сервиза потвърдиха,но само са я разкачили и задните колела се въртят, диференциала е здрав (поне късмет).Кутията се надявам също да няма бели по нея.
            Уж намерих на старо от същия модел за скромните 400 лв но с гаранция че е проверена и сега ще видим дали само с това ще размина, масла и серввиз и като и там нз колко ще ме удрусат, но определено ще мина сумата от 500 лв.
            Като има резултат ще пиша, че вече наистина се замислям само зимата да ползвам Санта фе-то, през другото време да бръмча с кола мой набор или някоя корса или поло за 700 лв за из града, че там даже и ремонт ще е по малко от цената на колата.
            Някога един гумаджия така ми казваш...малка кола: малък проблем, голяма кола: голям проблем, малка жена: голям проблем, по-голяма жена: по-малък проблем и това днес и аз мога да го потвърдя и за жена и за кола......

            Коментар


            • #7
              От: Раздатъчна кутия или?

              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
              Нз и аз.
              Първо се почва със "здр", по-учтиво е !

              ... а и главната буква и точката в края на "изречението" прецаква концепцията.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 21-04-16, 14:07. Причина: допълване
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Раздатъчна кутия или?

                Тия па. К'во разбирате от интернетски език бре?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатъчна кутия или?

                  Език ли, бири ли от мъка . Ха наздраве! Колега не се коси, ще се оправи.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X