Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

    Здравейте колеги с повече опит, смених антифриза и за мен започна цял филм на тема "нови и нови течове" ,след като затягах, късах скоби и сменях маркучи се оказа, че тече и от основата на една медна тръбичка в горната част на двигателя /вижте на снимката, срам ме е но не зная как се казва този агрегат/.
    Тази тръбичка е заводски набита или завита? не знам ? Знае ли някой как се вади или отвива ли се за да я почистя и залепя?
    Благодаря предварително колеги ,дано някой я е сменял или вадил, не се продава отделно и не смея да напъвам да не я строша .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_20160418_160825 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:6112989

  • #2
    От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

    Агрегатът се казва дроселова клапа. За българския климат е напълно допустимо и въобще да и махнеш отоплението и да не бориш тръбичките.

    Да позная: сипал си лонглайф антифриз (G12) вместо предписания G11 ?

    Коментар


    • #3
      От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

      Според мен най-добре е да го замениш с нов. Дали ще се залепи и дали ще държи един Бог знае...
      http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...nogo-uzla.html
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...Да позная: сипал си лонглайф антифриз (G12) вместо предписания G11 ?
        А това какво значение има?
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

          липсва способността на силикатните добавки да затварят дребни дупки

          Коментар


          • #6
            От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

            Хм...силикатни добавки има и в лонглайф антифриза или поне така пише...
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #7
              От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

              А де? Не би трябвало.

              Коментар


              • #8
                От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

                Ако поставиш добавка към антифриза може да затвори теча. Аз смених антифриза с концентриран син, а трябваше да го разредя и проверя с рефрактометър на Аббе (неточна, ориентировъчна работа понеже е калибриран по вода-етиленгликол, а всеки антифриз има и други неща +осветител; най-добре да няма кристали в хладилника при -20 оС), та от това текна Al-радиатор. Сложих добавка и спря теча, но отлагания станаха по цялата система. Майстор ми смени термостата и антифриза и си остави ръцете като след него текнаха скобите. Той изобщо не ги е стегнал понеже работеше само с отверка. Смених ги с най-добрите да не изтърват при навиване с дръжката от гедорето и сега от никъде не тече. Антифриза капе ли върху генератора, електролит е и следва окъсяване и разряд на акумулатора. Ще му правя щит на този генератор от изрязана 4 л пластмасова туба да го пази от капане върху него, че не се знае кога къде ще текне.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • #9
                  От: Лада нива теч на антифриз от медните тръбички горе на снимката

                  Байпасирай и въобще не се занимавай както ти е казал Ясен! Аз карам с байпас от 6 години и съм нямал проблем...не си хаби нервите с глупости!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X