Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карбуратор

    Колеги голям проблем ме мъчи с карбуратора ,та ще се радвам ,ако някой даде акъл .Карбуратора е Keihin pwk 38 AS1 ,а мотора гас гас 300 .Така ,като го взех мотора беше с 178/38 жигльори и игла N1ED ,която е сравнително богата .На около 600 метра надморска височина вървеше що годе добре ,но като се качи над 1000м и почваше да глъхне и гасне ,това е ясно ,че от богата смес .След препоръки от 3,4-ма колеги с гаски взех игла N3CJ и жигльори 42,45 и 172,175 ,сложих ги ,но нещата не се подобриха .На празен ход държеше много високи обороти ,които не подлежаха на регулиране от винта ,дали е с дръпнат смукач или не пак нямаше разлика ,а като го карам глъхне ,върви на засечки ,не може да се изреже и с една дума въобще не може да се кара .Пробвах всякакви вариации на жигльори и положение на иглата ,но нямаше подобрение .Викам ще връщам старите игла и жигльори ,поне с тях мотора вървеше прилично ,е да ама не сложих ги и мотора пак почна да глъхне яко ,а преди с тях си вървеше нормално в ниското .Нивото на бензина настройх на 17-18мм ,както го дават ,нямаше подобрение .Но пробвах номера с маркуча през отвора за бензин ,когато карбуратора е изправен вертикално както си е на мотора с махнато капаче от долу и надуя влиза въздух ,но въздуха спира ,чак когато го наклоня в хоризонтално положение .Което според мен май не е нормално ,май трябваше да спира въздуха на по-малък наклон около 60-70 градуса ?Моторът е с нов въздушен филтър ,нова свещ и всмукателните клапи са добре прилепнали .Та според вас какво да правя да си играя още с нивото ли ,да почистя и продухам здраво карбуратора или да търся друга игла ,нещо средно между тези двете ? Поздрави !
    Последно редактирано от GeToVvV; 17-04-16, 16:35.

  • #2
    От: Проблем с карбуратор

    Щом глъхне и гасне не е от богата , а точно обратното - от бедна смес . Моторът ти е бил беден още от самото начало и ти още повече си го обеднил - такива са и резултатите след смяна на иглата и жигльорите . Най - вероятно ти смуче въздух от някъде - провери семеринга под запалването и всмукетелния колектор за пукнатини или ( и ) нивото ти е ниско . Виж и картината на свеща - тя ще ти покаже каква е сместа .

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с карбуратор

      Ако има бензинов филтър го смени или махни.Почисти основно карбуратора
      Terrano 1 CRV ski doo formula 500
      И ЛУАЗ за един ден.О898678333

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с карбуратор

        Днеска махнах бензиновото филтърче ,беше посъбрало малко боклучета и при тест на мивката наистина имаше намалена пропускливост .Сложих само маркуче без филтъра и си поиграх с нивото на бензина .Моторът тръгна учудващо добре много мазни ниски ,а във високите направо откача ,мигновенно отговаря на гаста няма глъхнене .Проблемът е ,че почна да капе бензин от преливника ,което говори за високо ниво .Но интересно е ,че като сложа маркуче откадето влиза бензина ,обърна карбуратора на обратно и като надуя през маркучето не минава въздух ,което би трябвало да значи ,че и през преливника не би трябвало да тече ? Ще пробвам с леко натискане на пластинката ,та дано го нагодя да спре да тече и да върви както сега .Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с карбуратор

          Казах ти - беден е бил още в началото . Внимателно с пластинката - малко да я мръднеш и нивото се променя доста . Може и иглата да ти е износена и да не затваря както трябва .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с карбуратор

            Иглата е нова ,но е сложих на трето деление отгоре надолу ,ще пробвам и на второ .Иначе пластинката наистина със съвсем леко местене ,нивото се променя осезаемо .

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с карбуратор

              Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
              Иглата е нова ,но е сложих на трето деление отгоре надолу ,ще пробвам и на второ .Иначе пластинката наистина със съвсем леко местене ,нивото се променя осезаемо .
              Пешо ти казва за иглата която спира бензина ,с гуменото връхче.А не тази дето си сменил.
              0888 074 049

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем с карбуратор

                Моя SX250 е със същия карборатор и аз в момента се боря с джетинг-а.
                Първо сигурен ли си за N3CJ?Каквото четох из нета всички препоръчват игла от сузуки NECJ.
                Иначе почни да настройваш едно по едно че да си сигурен кое как работи и какво се случва.
                Първо почни с pilot jet-а. Моя оригинално е с 48, но като му сложих NECJ явно беше много богат и като твоя дори и да развия нацяло винта за бензин/въздух мотора пак си работеше.
                Единия вариант за да разбереш дали си с правилния жигльор е да вдигнеш малко оборотите и да въртш през 1/4 оборот и да видиш на колко работи на най-високи обороти.
                Трябва да е между 1 и 2.5 оборота - ако е по-малко от 1 оборот ти трябва по-голям жигльо и обратното, ако е повече от 2.5 по-малък.
                Другия вариант(не да следиш оборотите на празен ход) е да видиш как върви най-добре в ниските обороти като дадеш рязко газ.
                Пускаш 1-ва на обороти и даваш рязко газ - ако се "зачудва" значи не е ок и почваш пак с 1/4 оборот да въртиш.
                Чак като нагласиш pilot jet-a почваш да пипаш по иглата и накрая по основния жигльор.
                Може и свещта да погледнеш за главния - караш го газ до дупка за 1-2мин, натискаш копчето за гасене и спираш. Сваляш венага свещта и гледаш.
                Цвета трябва да е кафяв/керемиден. Много слвета свещ е бедна смес, а черна е за богата. Но ако не си го карал на ръчка може само да иглежда като богата смес.

                Има значение и колко масло слагаш в бензина - ако слагаш повече масло сместта обеднява и обраното.

                При моя, новата игла го направи доста по-плавен и с по-добри ниски. Сега съм с 40/170 и иглата на средно положение.

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Проблем с карбуратор

                  Моя SX250 е със същия карборатор и аз в момента се боря с джетинг-а.
                  Първо сигурен ли си за N3CJ?Каквото четох из нета всички препоръчват игла от сузуки NECJ.
                  Иначе почни да настройваш едно по едно че да си сигурен кое как работи и какво се случва.
                  Първо почни с pilot jet-а. Моя оригинално е с 48, но като му сложих NECJ явно беше много богат и като твоя дори и да развия нацяло винта за бензин/въздух мотора пак си работеше.
                  Единия вариант за да разбереш дали си с правилния жигльор е да вдигнеш малко оборотите и да въртш през 1/4 оборот и да видиш на колко работи на най-високи обороти.
                  Трябва да е между 1 и 2.5 оборота - ако е по-малко от 1 оборот ти трябва по-голям жигльо и обратното, ако е повече от 2.5 по-малък.
                  Другия вариант(не да следиш оборотите на празен ход) е да видиш как върви най-добре в ниските обороти като дадеш рязко газ.
                  Пускаш 1-ва на обороти и даваш рязко газ - ако се "зачудва" значи не е ок и почваш пак с 1/4 оборот да въртиш.
                  Чак като нагласиш pilot jet-a почваш да пипаш по иглата и накрая по основния жигльор.
                  Може и свещта да погледнеш за главния - караш го газ до дупка за 1-2мин, натискаш копчето за гасене и спираш. Сваляш венага свещта и гледаш.
                  Цвета трябва да е кафяв/керемиден. Много слвета свещ е бедна смес, а черна е за богата. Но ако не си го карал на ръчка може само да иглежда като богата смес.

                  Има значение и колко масло слагаш в бензина - ако слагаш повече масло сместта обеднява и обраното.

                  При моя, новата игла го направи доста по-плавен и с по-добри ниски. Сега съм с 40/170 и иглата на средно положение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с карбуратор

                    Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
                    Пешо ти казва за иглата която спира бензина ,с гуменото връхче.А не тази дето си сменил.
                    Усетих се аз ,иглата на поплавъка е ок .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Проблем с карбуратор

                      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                      Моя SX250 е със същия карборатор и аз в момента се боря с джетинг-а.
                      Първо сигурен ли си за N3CJ?Каквото четох из нета всички препоръчват игла от сузуки NECJ.
                      Иначе почни да настройваш едно по едно че да си сигурен кое как работи и какво се случва.
                      Първо почни с pilot jet-а. Моя оригинално е с 48, но като му сложих NECJ явно беше много богат и като твоя дори и да развия нацяло винта за бензин/въздух мотора пак си работеше.
                      Единия вариант за да разбереш дали си с правилния жигльор е да вдигнеш малко оборотите и да въртш през 1/4 оборот и да видиш на колко работи на най-високи обороти.
                      Трябва да е между 1 и 2.5 оборота - ако е по-малко от 1 оборот ти трябва по-голям жигльо и обратното, ако е повече от 2.5 по-малък.
                      Другия вариант(не да следиш оборотите на празен ход) е да видиш как върви най-добре в ниските обороти като дадеш рязко газ.
                      Пускаш 1-ва на обороти и даваш рязко газ - ако се "зачудва" значи не е ок и почваш пак с 1/4 оборот да въртиш.
                      Чак като нагласиш pilot jet-a почваш да пипаш по иглата и накрая по основния жигльор.
                      Може и свещта да погледнеш за главния - караш го газ до дупка за 1-2мин, натискаш копчето за гасене и спираш. Сваляш венага свещта и гледаш.
                      Цвета трябва да е кафяв/керемиден. Много слвета свещ е бедна смес, а черна е за богата. Но ако не си го карал на ръчка може само да иглежда като богата смес.

                      Има значение и колко масло слагаш в бензина - ако слагаш повече масло сместта обеднява и обраното.

                      При моя, новата игла го направи доста по-плавен и с по-добри ниски. Сега съм с 40/170 и иглата на средно положение.
                      Да иглата е N3CJ ,мисля ,че серийно е слагат на yz 250 ,а и на ктм-и е слагат .
                      Днеска намалих леко нивото на бензина и спря да тече от преливника .В момента е с 42/172 жигльори иглата на 3-то положение от горе надолу ,може би и с 45/175 ще е много добре. Днеска го покарах повечко и съм много доволен ,моторът направо е бомба много добри ниски , а във високите как пощурява не е истина .Благодаря на колегите за съветите .Поздрави !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с карбуратор

                        N3CJ на второто деление от горе на долу, и 42#175 ,винта според н. височина на която се кара мотора и поплавъка на 16мм.
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Re: От: Проблем с карбуратор

                          Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                          може би и с 45/175 ще е много добре.
                          Прави само по една промяна - първо 45 и след това 175, че да знаеш кое какъв ефект има.
                          Също смяната на Pilot jet-a върви и с нова настройка на винта.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с карбуратор

                            Да ползвам темата на колегата да попитам за моя Гас Гас 300 2012г. Все още не съм сменял височината... за да видя дали ще прави някакви проблеми, но и аз имам според мен проблем с карбуратора. А проблема е такъв, че държи ту много високи обороти ту много ниски и като включа на скорост и гасне. Иглата ми е N1EF и е сложена да е най ниско (най малко гориво) жигльори 170 на 40. Винта за въздуха в момента е на 2 оборота, като взех мотора беше на един оборот. Каква разлика усещам между два и един оборот по слух/усет.... При движение на една и съща предавка/скорост... при един оборот не работи добре (все едно сплита) на два оборота при същата скорост работи съвсем нормално и затова съм го оставил на два оборота. Според моя усет... с по бедна смес по рано изчиства и обратното. Обаче тези колебания на оборотите не се ли получават от бедна смес? При 4Т като е бедна сместа за празен ход и държат високи обороти и след ХХ сек. оборотите стават ниски. Ако и при 2Т е така нещо не ми се връзва по усет... хем с по бедна смес изчиства по рано, но пък и получавам проблем с оборотите на празен ход.
                            Кажете според вас от къде идва колебанието на оборотите на празен ход.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с карбуратор

                              Компресията как е?
                              0888 074 049

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X