Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с карбуратор

    Размера на главния горивен жигльор участва след 3/4 хода на газта, реално аз нямам такъв стил на каране и затова не виждам смисъл да го увеличавам.
    Жигльора който е за празен ход участва и в прехода от ниски към средни. С него имам до толкова проблем, че ако искам мотора да не държи ту високи ту ниски обороти трябва да е развит не повече от един оборот. Затова и него ще трябва да го увелича най вероятно на 45. Стандартно е 42, беше 40 сега съм сложил 42 но отново не мога да достигна над един оборот да държи нормален празен ход.

    Като цяло ДВГ не е много променен, но има голяма разлика. Защото колкото по нов толкова повече се изпипват нещата и промените по настройките се усещат доста повече от колкото преди 20г да речем. Не го карам на проба грешка защото знам какво ще се случи като променя нещо, мога да усетя какво се случва и знам какво искам да се случи. В момента пишем тук защото според колегите ори иглата е много богата и въпросната по бедна игла оправяла нещата...
    Да прави мотора много по беден когато е сложена на 2-деление, няма го сплитането, но пък изчезва доста от мощността във всеки режим. На 4-деление няма хубави ниски и силата му идва изведнъж. Сега съм я сложил на средата и най вероятно утре ще имам наблюдение как ще се държи там.
    Реално аз търсех една идея намаляване на горивото и очаквах, че тази игла ще направи точно това.
    П.С. и да не забравяме, че нивото на бензина в поплавъковата камера също оказва голямо влияние.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с карбуратор

      След твоите перипетии ,вече се убеждавам ,че универсална работеща формула за настройки няма. В групата ни има 9 Гаски - една с една не работи еднакво. Повечето са с въпросната игла. С еднакви жигльори, една върви добре на второ деление, друга на трето, моята на четвърто от горе на долу. Една гори с литър и половина по-малко от другите ,на едно и също темпо и разстояние винаги. За празен ход да не говорим - някога имат, друг път не. Единствения мотор който има стабилен празен ход е моя и каквото да му променям си остава. Не е от семери или маншон между карба и двг, защото преди седмица отварях двигателя за ревизия и смених лагери и семери на всякъде - празния ход не се промени и нямам обяснение защо e така.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с карбуратор

        Точно затова и аз споделям какво се случва. Мога да си настроя карбуратора както искам, но тогава само аз ще знам какво съм направил. Затова споделям какво правя и какво се случва.

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с карбуратор

          Както каза и нивото на бензина има голямо значение .При мен с много малка промяна на нивото ,моторът тръгна по съвсем различен начин .Аз лично съм отварял карбуратора сигурно над 20 пъти и още толкова съм си играл с нивото ,докато постигна желан резултат .

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с карбуратор

            Да, нивото е от голямо значение, съпротивлението на въздушния филтър също...... Затова няма универсална формула, но се доближаваме до нещо желано и е нужна само малка корекция.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с карбуратор

              За нивото съм съгласен, но за филтрите.. Имам 3 резервни филтъра и два на моторите .Всичките са различни марки и постоянно ги менкам по моторите. Е..,на сина мотора винаги върви по-добре от моя без значение от филтъра.
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с карбуратор

                Дали са от различна марка може и да няма значение, но това колко е мръсен има.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с карбуратор

                  Еднакви мотори работят различно , защото много неща оказват влияние , износеност на бутало , цилиндър , сегменти , състояние на резонатор и заглушител , работна температура , свещ. Нивото оказва влияние ако не е където трябва , но и при много стръмно изкачване се променя позицията на карбуратора.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #69
                    И какво стана в крайна сметка?
                    Моя е с следния сетъп
                    главен 172
                    игла N1EF на позиция 2
                    пилотен 42
                    Винт 3,5-4
                    така мотора пак няма хубава 1/8 газ постоянно е богат и ме дразни как прекъсва

                    Същия сетъп с игла NECJ
                    1/8 газ пука на детонации. Но върви като звяр на позиция 4 от иглата

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X