Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с карбуратор

    На второ деление от горе надолу нещо не ми допадна във високите и не само там с новата игла. Сложих и жигльор за празния ход 42. В момента не мога да му сваля ниските обороти от винта за тях, винта за сместа го оставих на оборот и половина и не съм го въртял. Като цяло обаче доста падна мощността и това не ми допада. Не е нормално на 1-скорост да умира и да изгасва нагоре в пътеката. По скоро трябва да преплъзне задната гума или да се вирне.... а той просто изведнъж умира. На асфалта преди на 6-та след 70км като му навия газта само викаше дръж се за мен а сега не се случва нищо. Свалих иглата на 4 деление от горе надолу и другия път като го карам ще видя как ще е.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с карбуратор

      Малко безсистемно процедираш. Не е ли по удачно да провериш всеки един от режимите на карбуратора поотделно и да променяш въз основа на наблюденията. Разграфи масуря на газта и тествай реакцията на всеки кръг.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #48
        Re: От: Проблем с карбуратор

        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
        Малко безсистемно процедираш. Не е ли по удачно да провериш всеки един от режимите на карбуратора поотделно и да променяш въз основа на наблюденията. Разграфи масуря на газта и тествай реакцията на всеки кръг.
        +1

        Коментар


        • #49
          От: Re: От: Проблем с карбуратор

          Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
          +1
          Не мога да схвана за какви кръгове говорите.
          Мотора на 2-деление е беден и то доста. Не е малко разглобяването за да променя позицията на иглата и да рискувам с едно деление, затова направо я бутнах с две. По богат едва ли ще стане с тази игла от стандартната дори и на 5-деление да я сложа. Ще карам така и ще видя как ще се държи.
          П.С. вчера се срещах с Пепи който беше вносител на Газ Газ и той ми каза, че неговите наблюдения и на още няколко човека е, че игли, жигльори.... трябва да са стандартни за моя модел.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #50
            Re: Проблем с карбуратор

            Кръговете са - pilot cycle/needle/main jet или по нашему
            1) ниски обороти, зависещи от бавния жигльо и настройката на винта за бензин/въздух - определя как мотора се държи на свободен ход до 1/4 отворена газ
            2) средни обороти, зависещи главно от иглата(позиция, дебелина, наклон на конуса и т.н.) - от 1/4 до 3/4 отворена газ
            3) високи обороти, зависят от главния жигьлор - 3/4 до пълна газ
            За това и колегата написа да си разграфиш газта и да тестваш, че иначе на усет е трудно.
            Почни ди един по един и като си доволен с единия, чак тогава минавай на следващия.
            Както писах, иглите са през половин деление, защото дори половин деление дава голяма разлика в поведението на мотора, а ти си сменил направо с 2. Знам че си е играчка свалянето и качването на карба, ама ако правиш толкова големи промени и сменяш няколко неща няма да знаеш какво се случва и от какво е. Шанса да нацелиш настройките като сменяш така е толкова малък, че 100% ще сваляш повече пъти карба, от колкото ако правиш промените една по една.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с карбуратор

              Промените ги правя една по една. Първо сложих "бедната" игла, след това смених жигльора за празния ход и сега променям позицията на иглата.
              Проблема в момента е, че вместо да получа хубави ниски... в момента няма ниски и изведнъж става рязък, това след като сложих иглата на 4 позиция. Допреди на 2 позиция го нямаше и във високите. Дори и на 4-позиция при съвсем лек наклон не може да тръгне ако не му подадеш повечко газ. Преди тръгваше с лекота и а да загасне, но си вървеше съвсем леко нагоре. Сега ако трябва да тръгна така и гасне, за да не гасне иска даване на газ. Не ми пречи така да карам, но на голям наклон където "сака да му скъсаш жилото" умира без причина от веднъж и то на първа скорост. Това беше на 2 деление, сега на 4 деление най вероятно няма да умре, но пък не е мазен. От едната крайност минава към другата много рязко.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #52
                Re: Проблем с карбуратор

                Добре, значи проблема ти сега е само ниските?
                От 0 до 1/4 газ?
                Каза че си сложил 42 бавен жигльор, но не си пипал винта?
                Пробвай с различни настройки на винта, през 1/4 оборот и вижа на каква позиция работи най-добре. така можеш да разбереш дали този 42 е точния жигьлор.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с карбуратор

                  Проблема е ниските и резкия преход (идване на сила) при подаване на малко повече газ. Дори и да си играя с винта за сместа не мисля, че ще получа отново това което го имаше преди. Може би съм останал с грешно впечатление за въпросната игла, мислех, че само една идея ще намали сместа спрямо фабричната, но явно идеите са няколко
                  Реално според мен ми трябва още едно деление на моята игла и щеше да се получи това което искам.
                  П.С. Ще опитам с винта, но още от сега съм се настроил че няма да е това което искам.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Проблем с карбуратор

                    Колко е това "малко повече газ"?
                    Както каза колегата - разграфи си масура и гледай. Ако е до 1/4 газ, значи е от бавния жигльор.

                    Мисля че съм го писал, но да повторя аз как го настройвам винта. Намирам си равно място с горе долу добро сцепление. Пускам 1-ва или 2-ра на обороти и рязко давам газ.
                    Мотора трябва да не се замисля а да превърта гумата или да вдига предницата. Въртя първо през 1/2 оборот, след това като намеря на къде като въртя става по-добре се мъча да направя и по-финна настройка с въртене през 1/4 оборот.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Проблем с карбуратор

                      Другото което се сещам е че ти слагаш различна игла, която е по-бедна от към деление, но и като диаметър на правата част на иглата(последната буква).
                      От F отидваш на J

                      Nxxx needle diameters
                      D=2.685mm
                      E=2.695mm (JD Blue)
                      F=2.705mm
                      G= 2.715
                      H= 2.725
                      W/I=2.735 (JD Red)
                      J= 2.745
                      K=2.755

                      Като има толкова голяма промена в иглата, според мен това влиае вече и на бавния жигльор, защото вече влиза по-малко гориво от иглата при затворена газ.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:needle-jet2.jpg
Прегледи:1
Размер:18.6 КБ
ID:5734790
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jet_needle.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5734791

                      Пробвай с винта за бензин/въздух(той поне не иска разглобабане), ако върви по-добре при по-малко от един оборот, значи ти трябва още по-голям бавен жигьор.
                      А ако пък върви най-добре при повече от 2 оборота и половина, ти трябва по-малък жигьор.


                      А за идването на сила - по-принцип по-бедните настройки дават повече сила и по-рязък мотор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с карбуратор


                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с карбуратор

                          Чудно ми е как сме ги карали тези мотори на времето без интернет. Най-добре е да закара мотора на някой който разбира , за да го оправи , има хора които по звука ще кажат какво трябва да се направи.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с карбуратор

                            Точно такъв не си карал защото интернет започна да навлиза масово преди около 12+г. Нямам нужда от човек който да ми рови по мотора.
                            Както казах и малко по напред, след вдигането на иглата на 4-то деление във средните и нагоре проблем няма да имам, но прехода е много серт. Завия ли винта за сместа да има повече гориво и се получава следния неприятен ефект. От началото сплита, след това изчиства и после отново започва да сплита и така докато не му подадеш повечко газ. Или по друг начин казано на празен ход и прехода от ниски към средни е богат след това горе долу се оправя и изведнъж отново става богат. Върнах едно деление да бъде на средата иглата, това е последния опит който правя с тази игла. Ако не се доближи поне малко към това което очаквам си връщам старата игла.
                            Със старата поне имах нормален празен ход, добри ниски и плавно (мазно) ускорение. Единственото което не ми харесва (като не знам дали е нормално) е това, че от началото сплита, подаваш леко газ и изчиства. Започваш да ускоряваш и в момента в който го закротиш (нито ускоряваш, нито намаляваш) отново започва да сплита. С новата игла тези две неща които не знам дали са нормални ги няма, но ги няма и останалите неща които избройх по напред.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с карбуратор

                              Не си мисли , че това което караш е много различно дори от 30г. мотор , нито пък , че настройките са му нещо по-сложно. Ти в момента действаш на принципа проба-грешка , експериментираш ,което е грешно .Докато правилният човек ще знае точно какво да направи и ще пипа в пъти по-малко по мотора. Но ти си знаеш , няма да ти се бъркам , успех в начинанието.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с карбуратор

                                Няма такъв майстор който веднага ще каже това и онова,всичко става точно с проба грешка,два месеца една ямаха 4т ми взе тока но накрая я изядох.
                                Така по темата,първоначално не си имал проблем с ниските,значи малкия жигльор си го връщаш той е само за тях,сложил си по бедна игла,нормално трябва да е на второ деление от горе надолу,но също влияе и главния жигльор,ако той е 175 оригинално трябва да стане на 180 с бедната игла.На предния ми мотор такава перфектна работа изкарах на двигателя че дори инженерите от хускварна не са постигали,купих игла от иж и така със шкурката проба грешка и стана от 10 л го свалих на 8 без да има промяна на работата на ниски средни и високи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X