Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с карбуратор

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    В какви филми влизате с тези настройки , не помня на времето да сме пипали толкова карбураторите. Цвайката не може да работи перфектно във всички режими , дори тези за по пътищата. На цвайката и трябва много газ и много работа със съединителя.
    Не е филм колега, просто не е както трябва да бъде и не става за каране дори по асфалт каму ли в гората.
    Преди малко свалих карбуратора да погледна нивото. Според това което намерих в нета за нивото, поплавъка трябва да е успореден на корпуса за да е точно нивото. Окомерно даже преди да застене успоредно и иглата е затворила, бутнах го съвсем леко да го намаля още и после ще видя какво се е променило. Според мен всичко е точно по самия карбуратор и единствената причина да му е богата сместа е въздушния филтър. Първо ще пробвам със стария как е и след това ще намажа новия и ако трябва ще го сложа за да отпадне филтъра като проблем.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с карбуратор

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      В какви филми влизате с тези настройки , не помня на времето да сме пипали толкова карбураторите. Цвайката не може да работи перфектно във всички режими , дори тези за по пътищата. На цвайката и трябва много газ и много работа със съединителя.
      Попринцип си прав ,но 300 2 тактово ендуро не е точно двутактов ,капризен е от към настройки ,но нагласиш ли го веднъж заспива .И не иска такава газ ,като кросов двутактов ,може цял ден да го караш в ниските без да отваря клапата .

      Коментар


      • #33
        Re: Проблем с карбуратор

        Е па моя е 250 кросов двутаквов и пак мога цял ден да го карам в гората без да отвори клапата....то и да искам поне аз не мога да го карам на отворена клапа в гората.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с карбуратор

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          Не е филм колега, просто не е както трябва да бъде и не става за каране дори по асфалт каму ли в гората.
          Преди малко свалих карбуратора да погледна нивото. Според това което намерих в нета за нивото, поплавъка трябва да е успореден на корпуса за да е точно нивото. Окомерно даже преди да застене успоредно и иглата е затворила, бутнах го съвсем леко да го намаля още и после ще видя какво се е променило. Според мен всичко е точно по самия карбуратор и единствената причина да му е богата сместа е въздушния филтър. Първо ще пробвам със стария как е и след това ще намажа новия и ако трябва ще го сложа за да отпадне филтъра като проблем.
          300сс Гаска излиза от завода със игла N1EG ,а твоята доколкото разбрах е N1EF която е присъща за 250сс ,но и двете са прекалено тънки и съответно колкото и да е свалена моторите са богати. Това е един вид презастраховане от страна на производителя .
          Не ми се смята колко време съм отделил в търсене, превеждане и четене по чуждите форуми, да не говорим за кутията с игли и жигльори които съм купил във времето ,но от многото проби ,стигнах до извода ,че N3CJ добре пасва и на 300 и на 250 ,а то Гаски да има ,да има -цели 10 в групата и до една са с тази игла.
          Има и една триконусна от Сузуки NEDW която е по средата между заводската и CJ-то и я ползвам по това време като захладнее.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с карбуратор

            N1EF ми я дават по менуал и е такава в карбуратора. Вчера си я върнах най надолу и мотора си се върна в старото положение. Върви много по нормално от колкото на средата. Няколко минути след запалването започва да се форсира съвсем нормално и не забива и да се чуди дали да тръгне като му се подаде газ. Но отново се върна проблема с оборотите на празен ход. Като го запаля студен и ги държи високи, като позагрее и спадат това не е проблем, но стават много ниски и при едно грешно движение със съединителя и мотора гасне. Ако врътна малко винта да ги вдигна пък стават много високи. Ако ще оставам с тази игла най вероятно ще трябва да сменя жигльора за празен ход с по голям, то дори и да сменя иглата с тази по бедната този жигльор пак ще трябва да го сменя.
            Жигльорите еднакви ли са като резба... с тези на 4Т от същата марка карбуратор или трябва да си го търся за марка/модел карбуратор.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #36
              Re: Проблем с карбуратор

              Еднакви са, даже са същите като на 4Т с Keihin FCR.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с карбуратор

                Днес го качих на 2500м височина и си вървеше съвсем нормално според мен и първото ми каране на такъв мотор. Единствено започна да не държи ниски обороти, но не съм го въртял, просто му подавах газчица за да работи. На около 2000 вече сам си държеше обороти. Засега единствено мисля да му сложа малко по голям жигльор за празния ход за да стане малко по богата сместа и да държи по нормални обороти там където ще го карам през 90% от карането. Иглата се чудя дали да взимам такава каквато препоръчвате. Сега както е сложена най надолу си върви нормално, разхода между мен и два броя YZ450F единя инжекцион а другия карбуратор от 2008г за разстояние от 30км беше 2.5л за мен и по 2л за YZ-те. Като сме карали на еднакво темпо през тези 30км.
                Ако сложа по бедната игла ще мога ли с нея да постигна това което постигам с тази на най долно положение, като да речем по бедната ще трябва да е най горе.
                Също така потече масло през ауспуха, но това предполагам е защото оборот не е виждал днес през 100км пробег.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • #38
                  Re: Проблем с карбуратор

                  Иглите вървят през половин деление, така имаш избор на игли.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: Проблем с карбуратор

                    Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                    Иглите вървят през половин деление, така имаш избор на игли.

                    Какво ще рече през половин деление?
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Проблем с карбуратор

                      Значи че ако твоята игла е на трето деление, следващата по-богата игла ще е като твоята ако я сложиш между третото и четвъртото деление.
                      Или ако ако вземеш две степени по-богата от твоята игла, ще е все едно си сложил твоята, но на 4-то деление.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с карбуратор

                        И ако не се лъжа бях чел ,че последната буква определя иглата колко е бедна/богата .Тоест вървят N1EC-N1ED-N1EE-N1EF-N1EG и така нататък с всяка следваща буква иглата става по-бедна .Важи и за други игли просто с тази дадох пример .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с карбуратор

                          Ясно. Сега остава въпроса N3CJ колко е по бедна от N1NF. Ако гледаме само буквите ОК, но има разлика и в числото.
                          Ясно е, че мотора ще си покаже къде трябва да е клипа на иглата, но чисто информативно някой ако знае да сподели.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Проблем с карбуратор

                            Ето какво означава всяка буква/цифра
                            N - индефикатор на производителя
                            3 - "taper" или наклона на конусната част
                            C - дължина/позиция - те това трябва да гледаш ти
                            J - диаметър на правата част

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с карбуратор

                              Днес ми пристигна иглата и веднага я смених. След това веднага се направи тест по улиците и веднага се усети разликата. Вече не сплита и след това като се подаде малко газ и да изчисти, сега само си "грухка". Сега остава да сменя жигльора за празния ход защото явно е малък. Имам жигльор от Ямаха yz250f който е 42 дали ще стане или ще се наложи да си търся нов жигльор. Не ми се сваля и да се окаже, че не става и после пак да сглобявам, бая си е разправията да сваля карбуратора.
                              Това е въпросния жигльор от ямахата.
                              Иглата я сложих на едно деление над средата. На око се вижда колко е голяма разликата между двете игли.
                              Последно редактирано от chavetoo; 09-11-16, 19:05.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Проблем с карбуратор

                                Този от YZF става, от всички 4T keihin FCR или цвайки с PWK стават, както и главните жигьори. Така че сваляй и слагай

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X