Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купим джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Откъде да си купим джип

    Аз работещата формула за себе си съм я намерил:
    Кола на 3-5 години с току що свършила гаранция върната на дилъра с история и реални километри.
    Води се в независим сервиз за пълна диагностика и се купува на цена същата каквато е в Германия от дилъра.
    Всичко друго са приказки на пазара.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #62
      От: Откъде да си купим джип

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Аз работещата формула за себе си съм я намерил:
      Кола на 3-5 години с току що свършила гаранция върната на дилъра с история и реални километри.
      Води се в независим сервиз за пълна диагностика и се купува на цена същата каквато е в Германия от дилъра.
      Всичко друго са приказки на пазара.
      То много хора казват, че именно това е най-доброто решение, а не да се набиват за чисто нова кола. Въпросът е обаче, колко от желаещите да имат такъв тип автомобил могат да си го позволят, тъй като цените на Jeep или някой добър СУВ от друга марка, макар вече на по 5 г. са им от 50 000 лв. нагоре. Може да има и по-евтинки марки и модели, ама пак са си по 35-40 000 лв. поне.
      Дай Боже всекиму
      SUV

      Коментар


      • #63
        От: Откъде да си купим джип

        Мой приятел миналата година върна кола на 4 години на дилъра от който я закупи нова и взе друга нова. Предаде я на 278 00 км. След 2 седмици същият този дилър я продаваше на 98 000 км. с история и реални километри! Това във Варна. Така че "да се лежи на тази кълка" не винаги е гаранция за истинността на "историята" и "реалните" километри...............
        Последните си няколко коли ги купувам след 10 мин. оглед и пробно каране. Проблеми имах само с Спортиджа и то с ръжда, 4 амортисъора, хъбове, климатик, капещ резервоар и др. И след като отстраних всичко срещу 2000+ (без радиатора на климата и резервоара), лифтнах я и..............я продадох. Иначе преди да пропътувам 500 км. бе прегледана и проверена от наш съфорумец, разбиращ и каращ същата. И понеже не бях карал "джип" скочих здраво, на доверие. Как не се разпадна до Варна не знам. Клатеше се като крем карамел. И поради това втория - без сервизи др. Консултациите по телефона ми помогнаха много и то в сваляне на цената. След час вече бе прехвърлен и го "поливахме". Иначе текущи ремонти съм правил на всички естествено. За съжаление няма кола, която да не се разваля. Новите също.
        Успех с търсенето на търсещите и главно КЪСМЕТ. Нужен е!
        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #64
          От: Откъде да си купим джип

          Знам откъде да не си купум.
          Всички автокъщи с гръмките обяви - пълна сервизна история.
          С това става най-голямата измама.Препечатвани и подправяни хвърчащи листове.Но по телефона ти се кълне,че е с надлежно водена.
          Отиваш ня масто,и о чудо.С кеф да го плеснеш зад кухалницата.
          Това с купуваните от Бг също е измама,още повече ако е взимана на лизинг през голям лизингодател.
          В сервизната книжка се пишат само смените на маслото.Всички други ремонти не се попълват.
          Поне при Опел беше така.Иначе имаше смени на дюзи,помпи скоростни кутии и др.
          В Рено си описваха само смяна на двигател.Иначе по страта схема -само масла и филтри.

          Коментар


          • #65
            От: Откъде да си купим джип

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Това с купуваните от Бг също е измама,още повече ако е взимана на лизинг през голям лизингодател.
            В сервизната книжка се пишат само смените на маслото.Всички други ремонти не се попълват.
            .
            Това е напълно вярно ...от 2006 карам служебни лизингови джипове и пикапи и в сервизната книжка пишат само обслужванията. Ремонтите , частите ...няма
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #66
              От: Откъде да си купим джип

              С един Опел (1.7 131 к.с дизел) имах проблеми,влизаше в авариен режим(ниско налягане по горивната система).Както си караш влиза в авариен режим и повече от 20 км/ч не вдига.С това от Витиня на аварийни до София за около 2ч.Карам я в сервиза на Опел(гаранционна),два дена я правят.Питам ги какво са сменявали,бил много скъп ремонта и не знаели от какво може да е.Били сменявали някои неща(ама няма да ми обясняват) и преинсталирали софуера на колата.Приемчика само не го отнесе шамара.Питам ако с 100 км/ч ми направи този номер и се пребия,какво правим?
              Отварям сервизната книжка,а познаите дали беше отразено влизането в сервиза?
              До лизингодателя се изпрати само една фактура,и това е.
              После си вземи подържана кола на малко км с сервизна история от Бг

              п.с колата беше на 70 000км.

              Коментар


              • #67
                От: Откъде да си купим джип

                Фирмата, в която работя взе едно комбо 2010 г. на 70000 км с "перфектна" сервизна и застрахователна история, тоест без удари. В момента, в който го вкарах за обслужване се оказа, че е имало удар отдясно и бомбето на амортисьора е криво. Шефа каза не е вярно, тия нищо не разбират мен ме увериха, че колата няма удари. Потвърдиха го от още 2 сервиза. Друг пресен случай: човек си купува чисто нова кола Санта Фе и понеже навива по блозо 100 000 км на година си превърта километража, за да му важи гаранцията и тия от Хюндай изобщо не се усетили. Ти оставяш колата, тия гледат какво пише на таблото и ти заверяват книжката. Българите сме едни от най изкусните измамници и това е наследство от соца - да скатаеш, да откраднеш от държавата, да се направиш на тарикат. Затова и никой няма ноу хауто и навика да прави дългосрочен бизнес, да си изгради добро име, а се гледа ден за ден. Затова предпочитам да си купя колата директно от Западна Европа, а не от някой наш мошеник! Щял да си купи той кола(в случая говорим все пак за джипове) за 2-3 хил лв, да налеел още толкова и готово. На когото му се губят нерви, пари и най-вече време по сервизите това е перфектния вариант!
                Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                Коментар


                • #68
                  От: Откъде да си купим джип

                  Първоначално публикуван от Djodjen Преглед на мнение
                  Фирмата, в която работя взе едно комбо 2010 г. на 70000 км с "перфектна" сервизна и застрахователна история, тоест без удари. В момента, в който го вкарах за обслужване се оказа, че е имало удар отдясно и бомбето на амортисьора е криво. Шефа каза не е вярно, тия нищо не разбират мен ме увериха, че колата няма удари. Потвърдиха го от още 2 сервиза. Друг пресен случай: човек си купува чисто нова кола Санта Фе и понеже навива по блозо 100 000 км на година си превърта километража, за да му важи гаранцията и тия от Хюндай изобщо не се усетили. Ти оставяш колата, тия гледат какво пише на таблото и ти заверяват книжката. Българите сме едни от най изкусните измамници и това е наследство от соца - да скатаеш, да откраднеш от държавата, да се направиш на тарикат. Затова и никой няма ноу хауто и навика да прави дългосрочен бизнес, да си изгради добро име, а се гледа ден за ден. Затова предпочитам да си купя колата директно от Западна Европа, а не от някой наш мошеник! Щял да си купи той кола(в случая говорим все пак за джипове) за 2-3 хил лв, да налеел още толкова и готово. На когото му се губят нерви, пари и най-вече време по сервизите това е перфектния вариант!
                  Щото те в Западна Европа или САЩ изобщо не правят цигански номерца с колите....и това, да открадне и да скатае съвсем не е наследство от социализма...справка - Елин Пелин и неговия Андрешко...селяшки народ сме, с всичките му негативи.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Откъде да си купим джип

                    Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                    Щото те в Западна Европа или САЩ изобщо не правят цигански номерца с колите....и това, да открадне и да скатае съвсем не е наследство от социализма...справка - Елин Пелин и неговия Андрешко...селяшки народ сме, с всичките му негативи.
                    Естествено и там има измамници особено, ако колата се купи от автокъща собственост на албанци, турци, руснаци...Ако се купи от частно лице немец вероятността за измама клони към О! Колкото до Андрешко, то г-н Пелин си го е казал: "Сиромах човекжив дявол". Нашите джамбази не го правят от сиромашия. Соц синдрома не е специфичен само за нашата страна, а за почти всички от Източния блок. Имам доста контакти с руснаци и украинци(свързани с работа), пътувал съм няколко пъти до Германия и разликата в мисленето е огромна. Там има много семейни фирми във всички браншове, които се предават от поколение на поколение и всеки се стреми да гради добро име. Тук колко такива фирми знаете, щото аз не се сещам за нито една? Вади се един що годе добър продук, за да се зариби клиента и след няма и половин година качеството му се влошава с цел увеличаване на печалбата. Явно всички са посещавали една и съща школа по маркетинг и единственото, което са запомнили е формулата за печалба на Маркс - пари-стока-пари'(пари прим).
                    Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                    Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                    Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Откъде да си купим джип

                      Развитие по темата ми, цък: #499

                      Коментар


                      • #71
                        От: Откъде да си купим джип

                        Колеги,някой да сподели опит с автокъщи около с.Труд?Харесал съм един Гранд там,а колегите ме плашат,че там от 2 срязани през средата правят една!Плашещо!!!
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • #72
                          От: Откъде да си купим джип

                          Тия номера са ги патентовали около Перник и Радомир.Правеха ги в едно село до Радомир.
                          Крадена + ударена = левове печлаба за търгаша.
                          Много,ама много внимавай с коли от автокъщи.Много щателен оглед на всичко.Плащане след като мине канала и на табели.Не е гаранция,но е по-добре от нищо.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Откъде да си купим джип

                            Е кой луд ще се съгласи да му платя колата след канала...?Това май е в сферата на БГ фантастиката!
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • #74
                              От: Откъде да си купим джип

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              Е кой луд ще се съгласи да му платя колата след канала...?Това май е в сферата на БГ фантастиката!
                              Повечето горублянски търговци,например.
                              Последната кола така си я закупихме в семейстовото.В 8ч пред КАТ София,търговеца и купувача,по канлания ред.Излиза колата с номерата,и двамата в банката.Превод към посочената сметка от продавача.
                              Познай дали колата не е читатва?

                              п.с Близо 6 месеца се кара всеки ден

                              Коментар


                              • #75
                                От: Откъде да си купим джип

                                Е тая схема не я бях чувал!Как ще го довлача от с.Труд до Варна...Май съм назад със тактиките!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X