Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купим джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откъде да си купим джип

    Привет колеги, имаме си хубава тема - "Какъв джип да си купя"?, мисля си че би трябвало да имаме и тема - Откъде да си купим джип?
    Живот и здраве, до края на годината ще ни трябва голяма семейна кола, за разлика от другата тема, аз знам на 100% категорично какъв джип искам да си купя, джипа ще е пак Фронтера, но ще е дълга база, двигател 3.2 V6 и да е само ръчка, по ред причини не желая да е автомат.
    Големия въпрос, бих искал препоръка от Вас колеги, от първа ръка за ваш човек-приятел който се занимава с внос на коли от Швейцария, или автокъща но с ваша помощ да е с добри връзки, към съответния собственик на автокъщата по разбираеми причини...? Не бързам, имам време до края на годината, но е хубаво да подготвя почвата отсега, преглеждам всичките сайтове у нас, но нищо не ми хвана окото и да ми вдъхне доверие конкретната по-горе фронтера. Моля нека ми пишат тук или на ЛС, само колеги които са отдавна и познати из форума ни по разбираеми причини. Бюджета за въпросната Фронтера, без задължителното обслужване което ще са едни около 1000лв отделно заделени пари, та тавана ми е 6000лв. за придобиването на самата Фронтера със включена цена за регистрация, номера, мито и еко такса.?
    Последно редактирано от Еделвайс; 16-04-16, 18:38. Причина: Пояснение

  • #2
    От: Откъде да си купим джип

    Ето това е най-сложния въпрос в тоя форум на който аз съм попадал!За съжаление на него май еднозначен отговор няма!За едни приятел-за други враг!Всичко е на късмет!Доколкото съм запознат,продавачите ги купуват масово от разни представителства на лотове-т.е пакет от 10 коли,да речем,в който 4 са читави,другите са леш.Е да ,но нали и те трябва да се продадат,и тогава почва пудренето,лъскането,банани в диференциялите,добавки в двигателите,смяна на волани и т.н извръщения за които всички сме чували!Според мен единствения верен отговор на въпроса "От къде да си купим джип" е - От магазина!Само че....!Аз също се оглеждам за джип,и обикаляйки автокъщите,при молба за оглед съм чувал отговори от : "Аз да не съм я гледал някъде",през "Докарай едно ОДБ и си я виж",до "Господине,отиваме в който сервиз пожелаете"!Че следя темата с интерес!Успех в търсенето!!!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #3
      От: Откъде да си купим джип

      Да искаш такава услуга от приятел е най-сигурният начин да се скараш с него! Този модел се произвежда само през 2003-04 години. А в момента до 3000 евро се продават само 2 такива коли - 1 в Италия и 1 в Холандия.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Откъде да си купим джип

        Товa с бaнaните не го знaех.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Откъде да си купим джип

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Товa с бaнaните не го знaех.
          еми полесно се намират от талаша...... дали с корите ги слагат
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Откъде да си купим джип

            На немското мобиле, видях две фронтери на цена 3000 Евро, като едната е с леко чукнат преден калник, а другата е на повече километри и е без кожен салон което за мен не е толкова важно, въпроса е кой би могъл да ги огледа и докара по принцип? За съжаление, нямам възможност да отида аз, затова е и темата за която разчитам на ваша помощ?

            Коментар


            • #7
              От: Откъде да си купим джип

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              На немското мобиле, видях две фронтери на цена 3000 Евро, като едната е с леко чукнат преден калник, а другата е на повече километри и е без кожен салон което за мен не е толкова важно, въпроса е кой би могъл да ги огледа и докара по принцип? За съжаление, нямам възможност да отида аз, затова е и темата за която разчитам на ваша помощ?
              P.s. Наясно съм, че ще трябва да приготвя определена сума за този който я докара, стига да попаднем на читава фронтера от съответната страна държава...

              Коментар


              • #8
                От: Откъде да си купим джип

                Имам приятел който внася коли от Швейцария, но през последните години ми прави впечатление, че критериите ни за читава кола взеха да се раздалечават! Например не му прави впечатление повърхностната ръжда или някой смачкан калник, а аз пък само като видя следи от сериозно разглобяване по двигателя губя интерес! Та много зависи какво разбираш под читава, а пък изобщо търсенето на определен автомобил в добро състояние си е доста безнадеждно - по-правилно би било да вземеш нещо което ти изскочи само! Аз търсих така упорито последната си Фронтера с точни изисквания и за малко да се наиграя - взех нещо което даже не успя да мине 150 километра и да ме прибере до вкъщи! Между другото шофьора на пътната помощ сподели неговият опит, че щом започваме от самото начало с такива проблеми, то ни очаква светло и дълготрайно съжителство?! Добре, че Господ се грижи за слепите врабчета и щетите не се оказаха сериозни и сега й се кефя, но си беше чист късмет!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Откъде да си купим джип

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Имам приятел който внася коли от Швейцария, но през последните години ми прави впечатление, че критериите ни за читава кола взеха да се раздалечават! Например не му прави впечатление повърхностната ръжда или някой смачкан калник, а аз пък само като видя следи от сериозно разглобяване по двигателя губя интерес! Та много зависи какво разбираш под читава, а пък изобщо търсенето на определен автомобил в добро състояние си е доста безнадеждно - по-правилно би било да вземеш нещо което ти изскочи само! Аз търсих така упорито последната си Фронтера с точни изисквания и за малко да се наиграя - взех нещо което даже не успя да мине 150 километра и да ме прибере до вкъщи! Между другото шофьора на пътната помощ сподели неговият опит, че щом започваме от самото начало с такива проблеми, то ни очаква светло и дълготрайно съжителство?! Добре, че Господ се грижи за слепите врабчета и щетите не се оказаха сериозни и сега й се кефя, но си беше чист късмет!
                  Има го и този момент, фронти от подписа ми се оказа хубав за мен късмет, помня как дебнех от края на 2010 - до началото на 2011г. обявите в мобилето няколко месеца, докато попадна на фронти продаваща се от частно лице и почуствах че тя е джипката, да чукна на дърво и до ден днешен ми служи безотказно, за съжаление малкия му багажник и най-вече заради това че е две врати, изобщо не ни е удобна за семейна кола, живот и здраве когато взема новата фронтера ако е рекла съдбата, ще пусна фронти за продажба и този който я вземе ще е късметлия, но дотогава дано попадна на свястна фронтера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Откъде да си купим джип

                    До тия пари трудно ще излезе от Германия - тия тука не познават парите
                    Виж има и още една на 3390 евро, за която пише, че доста неща са сменени.

                    Но...до София са примерно около 2000км, за които също трябват пари. Не знам автовоза колко е, но на ход около 300евро ще отидат(за бензин, винетки, транзитни номера). Ако я докарва човек, на който ще се плаща, ще отидат още около 200 евро(заплата за работата и пари за транспорт до мястото където ще се взима колата). Та, може и автовоза да е добра алтернатива, ако е около тия пари. Изобщо, вноса от Германия не е много изгоден в този ценови клас.

                    Отделно, че винаги част от нещата са на късмет, и е кофти да се поеме и ангажимент за правилна оценка на техническото състояние.

                    Гледам у нашето мобиле една обява от Варна, за 6500лв, с газов инжекцион и регистрирана. Изглежда прилично на снимките, с някакви АТ гуми и добре изглеждащи джанти. Его къде е Варна, утре е неделя...може пък да ти е там късмета.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Откъде да си купим джип

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      До тия пари трудно ще излезе от Германия - тия тука не познават парите
                      Виж има и още една на 3390 евро, за която пише, че доста неща са сменени.

                      Но...до София са примерно около 2000км, за които също трябват пари. Не знам автовоза колко е, но на ход около 300евро ще отидат(за бензин, винетки, транзитни номера). Ако я докарва човек, на който ще се плаща, ще отидат още около 200 евро(заплата за работата и пари за транспорт до мястото където ще се взима колата). Та, може и автовоза да е добра алтернатива, ако е около тия пари. Изобщо, вноса от Германия не е много изгоден в този ценови клас.

                      Отделно, че винаги част от нещата са на късмет, и е кофти да се поеме и ангажимент за правилна оценка на техническото състояние.

                      Гледам у нашето мобиле една обява от Варна, за 6500лв, с газов инжекцион и регистрирана. Изглежда прилично на снимките, с някакви АТ гуми и добре изглеждащи джанти. Его къде е Варна, утре е неделя...може пък да ти е там късмета.
                      Относно тази от Варна, знам я но не ми харесва че има ГИ, ще я карам на бензин, както си карам фронти, а и ще знам че всичко ще е ОК по бензиновата уредба, отделно че самата газова уредба я оскъпил с поне 1000лв излишно, също така забелязах правен и метален радиатор с капачка, което не съм виждал по другите фронтери с въпросния мотор, та ще търся търпеливо, всякаква насока и помощ от вас колеги ще ми е добре дошло, не е спешно че бързата работа...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Откъде да си купим джип

                        Тоя модел е относително рядък. С ръчна кутия още по-рядък. Освен това без газова уредба, се кара още по-рядко(с конкретния мотор), дори и в Западна Европа. Като прибавим и че се търси състояние близо до перфектното и на цена около минималната за модела, шансовете за откриване клонят към нула. И то ако може някой друг да го намери и докара, и да е толкова в час с модела, че да забележи всяка дребна подробност, за да няма сърдити после. А най-добре, посредника да свърши услугата от добро сърце, щото бюджета дори за закупуване на посредствен екземпляр не стига, какво остава за намиране, купуване и докарване на отличен. А всеки знае, че чак перфектни употребявани автомобили, няма. То от магазина дават дефекти, та какво остава за употребявани.
                        И това на фона на философии, как газовите инжекциони развалят мотора, и ненужно оскъпяват колата. Става ясно, че колата ще е единствена в семейството и ще се кара на бензин(щото да не я счупи газта), което с този двигател означава между 20 и 40лв на 100км. Това, едно че не кореспондира с твърдия минимален бюджет за закупуване, и второ няма общо със здравия разум и реалността. Дори и бензина да се налива от чешмата, газовата уредба е още една, резервна, горивна уредба, която може да замести бензиновата при евентуална неизправност.
                        Но има една приказка, че на човек пари могат да се дадат, но акъл... Както и онази за "Евтини на брашното, скъпи на триците".
                        И да разчиташ, че някой някъде си, ще ти открие и познае неоткриваема Фронтера на символична цена, а ти да не намериш време и желание да отидеш лично до Варна, да видиш и изпробваш съвсем не лошо изглеждащ екземпляр, и то очевидно от собственик и с възможност спокойно да тестваш щото е с регистрация. И то заради дребна подробност от снимка - тежко му на някой ако се навие да ти търси кола. Някой беше казал, че българите заслужаваме и автоджамбазите си, щото обичаме красивите илюзии... Прав е бил.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Откъде да си купим джип

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Тоя модел е относително рядък. С ръчна кутия още по-рядък. Освен това без газова уредба, се кара още по-рядко(с конкретния мотор), дори и в Западна Европа. Като прибавим и че се търси състояние близо до перфектното и на цена около минималната за модела, шансовете за откриване клонят към нула. И то ако може някой друг да го намери и докара, и да е толкова в час с модела, че да забележи всяка дребна подробност, за да няма сърдити после. А най-добре, посредника да свърши услугата от добро сърце, щото бюджета дори за закупуване на посредствен екземпляр не стига, какво остава за намиране, купуване и докарване на отличен. А всеки знае, че чак перфектни употребявани автомобили, няма. То от магазина дават дефекти, та какво остава за употребявани.
                          И това на фона на философии, как газовите инжекциони развалят мотора, и ненужно оскъпяват колата. Става ясно, че колата ще е единствена в семейството и ще се кара на бензин(щото да не я счупи газта), което с този двигател означава между 20 и 40лв на 100км. Това, едно че не кореспондира с твърдия минимален бюджет за закупуване, и второ няма общо със здравия разум и реалността. Дори и бензина да се налива от чешмата, газовата уредба е още една, резервна, горивна уредба, която може да замести бензиновата при евентуална неизправност.
                          Но има една приказка, че на човек пари могат да се дадат, но акъл... Както и онази за "Евтини на брашното, скъпи на триците".
                          И да разчиташ, че някой някъде си, ще ти открие и познае неоткриваема Фронтера на символична цена, а ти да не намериш време и желание да отидеш лично до Варна, да видиш и изпробваш съвсем не лошо изглеждащ екземпляр, и то очевидно от собственик и с възможност спокойно да тестваш щото е с регистрация. И то заради дребна подробност от снимка - тежко му на някой ако се навие да ти търси кола. Някой беше казал, че българите заслужаваме и автоджамбазите си, щото обичаме красивите илюзии... Прав е бил.
                          Прав си няма спор, мисълта ми беше че бих искал да взема фронтера без ГИ, така ще знам че всичко по бензиновата уредба ще е наред, вече след време може да си сложа ГИ, но ще знам че уредбата ще е възможно най-висок клас и нова, засега ми става ясно че ще се наложи да вдигна още малко бюджета, но за тази цел трябва предварително да продам фронти, лошото е че не можем да останем без кола докато взема новата, да я регистрирам, обслужа и т.н. За съжаление не колите са скъпи, ами са ни ниски доходите, но това е друга тема.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Откъде да си купим джип

                            Радвам се, че си ме разбрал правилно и не си се обидил .
                            Това за доходите е така, и в тази връзка си мисля, че не трябва да се гони чак излишен перфекционизъм, а да се проверява и оценява трезво, всяка удобна възможност(и без друго, с избрания модел не е голям избора).
                            Бензиновата уредба винаги може да се оцени дали работи добре - особено при газовия инжекцион, вмешателствата в нейното действие са минимални. Разбира се добре е, да се мине диагностика за грешки или поне да се види дали лампата за грешки функционира нормално.
                            Класа и възрастта на газовия инжекцион не винаги са най-определящите фактори за добрата му работа. Освен това, и двете неща са видни, когато се отиде на оглед или дори може да се получи инфо за тях от собственика по телефона. Тук е мястото да отбележим предимството на покупка от частно лице, а и колата е с регистрация. Първо, за тоя модел едва ли се редят на опашка и едва ли са му счупили телефона от звънене. Затова и може да е по-склонен да отдели време за да правиш каквито искаш тестове и проверки - по сервизи, на пътя и пр. Второ, когато се съгласи на обстоен преглед, е по-вероятно междувременно да сподели евентуални недостатъци за които знае, и които биха могли да се открият при проверките.
                            После, с личния оглед се оценява и самия продавач, а се елиминира и посредника и всички недоразумения свързани с ползване на услугите му.
                            В крайна сметка дори и да се похарчат някакви пари за огледа, те са си оправдани и не са много, за опцията да се откажеш въобще от покупката ако откриеш сериозен проблем.
                            Наличието на газовия инжекцион просто дава възможност да тестваш и него. Той дали е оскъпил колата или си е чист подарък за сметка на продавача, можеш да се ориентираш като видиш всички оферти и цени за този джип.
                            Дали ще го ползваш или ще си караш на бензин си е твоя работа, а и опцията да го смениш с друг след време винаги си остава.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Откъде да си купим джип

                              Мерси Цецо, за съветите, живот и здраве имам шанс да ми докарат желаната Фронтера от Швейцария, но нека да видим как ще протече подготовката, да обсъдя със съпругата ми евентуалната предварителна продажба на фронти и ще пиша при краен резултат, дано късмета да е с мен, стискайте ми палци и ми пожелайте късмет.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X